Wątek dotyczący artykułu

Tenis. Wimbledon 2019: Novak Djoković wyrwał tytuł Rogerowi Federerowi. Piąty triumf Serba w Londynie!

Roger Federer miał dwie piłki meczowe przy własnym podaniu, ale nie został triumfatorem wielkoszlemowego Wimbledonu 2019. Po pięciogodzinnym i pięciosetowym boju Szwajcar przegrał w finale z broniącym tytułu Serbem Novakiem Djokoviciem.

przeczytaj cały artykuł

Kike

Dyskusja na temat wprowadzenia tie-breaków w 5. secie powinna być dziś zakończona.
Był to błąd.
Miało być wiele takich meczów, był tylko jeden - najważniejszy.
Kto wie ile jeszcze wielkich rzeczy wydarzyło by się w tym meczu gdyby nie to brutalne skrócenie ?
Odkąd interesuję się tym sportem był to najlepszy mecz jaki widziałem, pobił pamiętny finał Djokovic - Nadal z Australian Open.
Gratulacje dla obu, dla mnie obaj są wygrani.
Co będzie gdy zabraknie wielkiej trójki ?
Możemy takich meczów już nie oglądać.
Cieszmy się, póki są.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (8|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
KillRogerHaters

Fakty są takie że Federer będzie kończył karierę z kompleksem Novaka. Pewnie jak skończy karierę przestanę oglądać tenis bo nie będzie już na co patrzeć. No przecie nie na przebijaka jak zabieguje rywali...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
peRFection

Też mnie to zastanawia co będzie jak oni zakończą kariery. Czy w ogóle kiedykolwiek jeszcze pojawi się chociaż jeden co tak zdominuje rozgrywki. Czy z tych młodych ktoś skomplementuje wielkiego szlema chociaż. Bo wygrywać wielkie szlemy ktoś musi. Pewnie to będzie tak jak WTA, co turniej to ktoś inny. Cieszmy się ile możemy, że oni są.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
panda25

Co do oceny meczu - dla mnie zapewne jeden z najciekawszych, jakie widziałem. Mowa o jakości gry, ale też i o dramaturgii.
Co do przepisów - ja jestem za taką zmianą. I tak mecze trwające 5 godzin są mało ludzkie, to nie pojedynek ironmanów, tylko gra precyzyjna, którą wysiłek fizyczny mocno narusza. Nie piszę, że nie powinno być takiego połączenia, ale uważam, że są tego granice.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Max 1983

No właśnie, ten mecz się zakończył z powodu wprowadzenia jakiejś idiotycznej zasady.Równie dobrze mogli by wprowadzić zasadę że nie dzielimy meczu na sety tylko gramy do np 25 wygranych gemów i wtedy pewnie by wygrał Roger.Dlatego dla mnie oboje zasługują na taki sam szacunek i choć wiadomo że jest ból dupy u Rogera i jego kibiców ,to nie sądzę by można mówić że wygrał lepszy.Ten mecz powinien się zakończyć gdy ktoś wygra piątego seta dwoma gemami!!!!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj

Wygrał lepszy. Czyli sądzisz że Roger był gorzej traktowany w Tie breaku i przegrał dlatego, a nie bo wypier... wszystko w aut jak leci a ostatnia piłka to po prostu majstersztyk. Co za głupie rozumowanie, Tie break był równy dla obu, wygrał go zawodnik lepszy, dlatego jest zwycięzcą. W piłce nożnej też powiesz że grające mega brzydko Athletico ogra boską Barcę 1 bramką 2:1 i wygra niesprawiedliwie bo powinni wprowadzić przepis kto strzeli na 1:0 ten wygrywa... głupota.