Wątek dotyczący artykułu

Tenis. Wimbledon 2019: Novak Djoković wyrwał tytuł Rogerowi Federerowi. Piąty triumf Serba w Londynie!

Roger Federer miał dwie piłki meczowe przy własnym podaniu, ale nie został triumfatorem wielkoszlemowego Wimbledonu 2019. Po pięciogodzinnym i pięciosetowym boju Szwajcar przegrał w finale z broniącym tytułu Serbem Novakiem Djokoviciem.

przeczytaj cały artykuł

Ciaps

Do don padington/fanka rożera. Masz satysfakcję? Ponoć Szwajcar jest królem tajów jak to określasz. Właśnie wszyscy widzieliśmy. Ale jedna rzecz po tym finale. Choćbyś nie wiem jak hejtował serce większości kibiców, którzy się po prostu znają na tym sporcie będzie na zawsze z Rogerem. Novak w takich meczach traci kibiców, nie zyskuje i niech się nie dziwi, że nie jest zbyt lubiany na kortach. Oddać mu należy, że jest świetnym zawodnikiem ale nie ma tego co ma Roger Federer czy Rafael Nadal. I dobrze o tym wiesz hejterze.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Fanka Rogera

tak jest, Jesteśmy dziś źli na Rogera , bo schrzanił sprawę, ale to nie zmienia faktu że zawsze będzie tym którego wielbią kibice na całym świecie . A Novak który jest genialnym tenisistą - jakoś serc kibiców nie może zdobyć. ma wielu fanów to fakt ... ale to nie to samo. Może on jest trochę takim cyborgiem ...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
KillRogerHaters

Subiektywna opinia ale ja osobiście bardziej bym się cieszył z tego że ogrywam 3 raz w finale króla trawy. A hejt kibiców osobiście przeszedł by mi koło nosa. Ale to moje zdanie może ktoś ponad wyniki, rywalizacje stawia miłość kibiców, wtedy to inna rozmowa.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Fanka Rogera

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi . Czy Roger stawia miłość kibiców ponad wyniki, czy on nie ma wyników ? Czy w wieku 38 lat nie gra fantastycznie ? Ja tylko stwierdzam jaki jest odbiór obu zawodników u kibiców.

| Odpowiedz
blokuj
KillRogerHaters

Ma wyniki tego nie kwestionuje, po prostu trochę gorsze od Novaka w bezpośrednich meczach a i bardzo prawdopodobne że w historii wygranych WS też będzie gorszy. Tak to jest , jednych się lubi/kocha, drugich mniej tego mi nie musisz akurat tłumaczyć. W wieku 38 lat gra fantastycznie, tego również nie kwestionuje... A jednak mimo tak fantastycznej gry nie może ograć takiego jednego w finale na ulubionej nawierzchni.

| Odpowiedz
blokuj
KillRogerHaters

Przebiegu meczu takiego przyznaje też się nie spodziewałem, za to jego końcowego wyniku już tak... z taką psychiką mając czyiś kompleks, to jest tragiczne w skutkach połączenie. Kolejny mecz, kolejna porażka. Myślisz serio że Federer już poza wizją jest taki zadowolony i dumny z tego jak zagrał i świętuje teraz z rodziną bo tak zajebiście zagrał i przegrał. Myślę że jest trochę podłamany jednak. Fajną rzecz powiedzieli komentatorzy Polsatu wspominając o zabawie płynącej z grania. Zawodnik który ciągle przegrywa raczej nie będzie się tak cieszył grą jak ten który gra i wygrywa trofea. A Djokovic kolejne cenne trofeum mu sprzątnął z przed nosa , a jednak nadal widzę te wpisy że Roger jest w ogóle najlepszy i w ogóle the best i trochę śmiać mi się chce.

| Odpowiedz
blokuj
Fanka Rogera

Na pewno jest podlamany bardziej niz gdyby zagral beznadziejnie . Ale Roger jest naprawde the best . Szkoda ze tego nie rozumiesz . Zadne wyniki , rekordy i kolejne porazki tego nie zmienią. Tu nie chodzi o statystyki ale o styl gry , o magię jaką tworzy na korcie. O ten błysk którego nie mają inni. Tak uwazam i wielu innych zapewne. A on kończy kariere a nie jest u jej szczytu dlatego trzeba inną miare stosować.

| Odpowiedz
blokuj
KillRogerHaters

Rozumiem do czego zmierzasz i o co ci chodzi. Magię tworzy, niesamowitą atmosferę również ale czy 5 lat i 4 temu też kończył karierę kiedy nie potrafił Novaka ograć? Był w podobnym wieku do obecnego Djokovica. Tam się przewinął jeszcze finał w US Open. Jak można powiedzieć że ktoś jest the best skoro ktoś ewidentnie lepszy go ogrywa na najważniejszych imprezach...Można grać brzydko i wygrywać nie widzę w tym żadnej ujmy mimo wszystko. Widocznie ten piękny niesamowity styl nie wystarcza.

| Odpowiedz
blokuj
Frey093

No to nie mów, że jest the best. To proste. Jeżeli chodzi o bezpośrednie pojedynki Novak jest lepszym tenisistą. Jako całokształt póki co trochę mu brakuje.

| Odpowiedz
blokuj
KillRogerHaters

Aha... czyli mimo że go ogrywa to wciąż mu całokształtem brakuje... spoko myślenie, nie mam pytań :) No nie będę mówił, nie ma zbytnio powodu kiedy ktoś wyraźnie jest lepszy, po co się aż tak oszukiwać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Frey093

Całokształt to chyba ilość turniejów, WS, tygodnie itd. Jeżeli chodzi Ci o sam H2H to tak Djokovic jest lepszy. A od Djokovica lepszy jest Kyrgios.

| Odpowiedz
blokuj
KillRogerHaters

Taaaak i to pewnie ograł go Nick w dwóch finałach WS... i to po aż 2 meczach wow :) Bardzo trafne porównanie naprawdę. Czyli H2H przy 48 meczach jest nieistotne tylko kto ile turniejów wygrał... nieważne z kim... nie dogadamy się zatem.

| Odpowiedz
blokuj
RaFanka

Jakbym miała postawić, to 3:1 dla Nole i to jeszcze w przypadku takim, że Fed wygrywa pierwszego serwisami i w taju ;) Takie miałam proroctwa!
Dziadek był imponujący, ale rozumiem wasz ból, bo to mogła być naprawdę ostatnia szansa.

| Odpowiedz
blokuj
Fanka Rogera

Czy Ty troche nie przesadzasz? Przegrana to zadne upokorzenie Moze ten mecz pozwoli mu na inne podejście w nastepnym meczu. Nikt nie wie co bedzie .

| Odpowiedz
blokuj
KillRogerHaters

Dobrze może trochę przesadzam, emocje. Ale nadal nie zmienia to faktu że lepszym zawodnikiem od Federera wydaje się być Djokovic i rok za rokiem to potwierdza. Chyba tyle.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Fanka Rogera

No ale jeśli nawet tak jest to trudno trzeba sie z tym pogodzic. Widac Djoko ma recepte na grę Feda . W ostatnich latach . Ale to nie ma wplywu na moja ocene Rogera. Przykro mi ze przegral i to glupio , ciesze sie ze byl w stanie zagrac taki mecz. Troche optymizmu

| Odpowiedz
blokuj
KillRogerHaters

Wybacz ja straciłem już wiarę w to że może jeszcze w tej rywalizacji coś się odwrócić. Moim zdaniem dla tak genialnego zawodnika przegrana w tylu finałach z jednym zawodnikiem to już troszkę upokorzenie, wiadomo nie musisz się z tym zgadzać ale tak właśnie uważam. Optymizm? Nie wiem skąd go bierzesz ale grał ładnie we wszystkich tych poprzednich finałach a i tak przegrywał. Za rok dwa będzie miał już 40 lat i jak przegra z Djokovicem to powiesz że no jednak 40 letni Fed to co on mógł zrobić... Ja nie próbuje zmienić twojego zdania o nim tylko przedstawiam swoje zdanie, jak ja to widzę. A statystyki w finałach są dla Feda brutalne z Djokiem.

| Odpowiedz
blokuj
Fanka Rogera

Optymizm to dla mnie umiejętność dostrzegania jasnych stron , mimo niepowodzeń. Ja nie jestem tak krytyczna wobec Rogera jak Ty aczkolwiek porażki mnie bolą. Patrzę na jego całą karierę . Jeśli młodszy o 6 lat zawodnik jest od niego lepszy w ostatnich kilku latach to co można zrobić ? Czy się może coś odwrócić ? Tego nie wie nikt. I dzięki że pozwalasz mi ze sobą dyskutować, choć mam wrażenie że nie do końca się rozumiemy,

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
KillRogerHaters

My się w ogóle nie rozumiemy, i pewnie się nie zrozumiemy skoro tak ciężko przyznać że Federer robi w majty kiedy ma Djokovica po drugiej stronie siatki. Jugole w takich momentach nie panikują. "Jeśli młodszy zawodnik o 6 lat jest od niego lepszy to co zrobić" A no to, wystarczy przyznać że ten młodszy zawodnik jest lepszy od starszego i wiek nie ma tu nic do rzeczy. Czy może się coś odwrócić? Po tym co dzisiaj zobaczyłem uważam że nie, dla mnie jedyną ambicją dla Federera teraz powinno być przełamanie klątwy Novaka ale będzie o to cholernie trudno bo nie wiadomo czy jeszcze spotkają się w WS jakimś, no i Szwajcar po prostu nie ma już głowy do wygrywania akurat z tym rywalem. Dzisiaj fizycznie wyglądał bardzo dobrze a przegrał przez słabą głowę. Już witał się z gąską a tu gąska mu kuku po raz kolejny z resztą. Kariera owszem niesamowita, to bez dwóch zdań jest legenda po prostu Djokovic prawdopodobnie będzie większą odrobinę. Już teraz jak popatrzeć na ich rywalizację to wszystkie finały WS praktycznie w plecy, no wybacz trochę jednak wstyd ani razu nie wygrać finału mając tyle szans. Wygrał z nim w finale US. Open 2007 no przynajmneij tyle, troszkę mniejszy wymiar kompromitacji. Wielka trójka jest naprawdę super, ale Djokovic wyraźnie potrafi detronizować tą dwójkę co w mojej opini czyni go odrobinę jednak lepszym zawodnikiem od pozostałych dwóch.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Fanka Rogera

Pewnie że nie przyznam że " robi w majty " bo to nie w moim stylu określenie. Jakoś nie przegrał w trzech gładkich setach ... jak Nadal w AO .

| Odpowiedz
blokuj
KillRogerHaters

Ok i na tym koniec dyskusji. skoro nie robi w majty bo nie przegrał jak Nadal gładko w trzech setach to chyba nie mamy o czym rozmawiać. Nie wiem jak można zobaczyć tyle finałów z udziałem tej dwójki i tej oczywistej rzeczy nie widzieć. Ok a może bardziej pasuje określenie paraliżuje go strach w ważnych momentach albo to że ma kompleks? Albo może trema? Albo widząc Djokovica w ważnych momentach psychika mu szwankuje? Ehh mniejsza

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Fanka Rogera

Moze brak koncetracji , może nerwy nie wiem. Moze pech . Ale rzeczywiscie dyskusja jest zbedna bo ja nie wiem co chcesz udowodnić. Że co , że Federer jest lepszy ale przegrywa bo sie boi ? Czy , że jest gorszy? No to chyba musi przegrac ? Chodzi Ci o to ze mam przyznac ze Roger nie jest taki super jak mi sie wydaje ? Nie wiem i mowie dobranoc.

| Odpowiedz
blokuj
KillRogerHaters

No weź już mnie nie trolluj jak możesz. A może dlatego że ma 38 lat a Novak 32 i lekko zgniła mu ręka ze starości przy dwóch piłkach meczowych, weź się nie kompromituj już. Jednak nie pozdrawiam

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Komentarz usunięty
KillRogerHaters

Zaatakowałem personalnie pisząc nie kompromituj się już :) przepraszam że byłem taki ostry... Ale nom faktycznie możesz się już nie narzucać, ja wiem że prawda boli ale spokojnie niedługo przejdzie, po poprzednich finałach fani się pozbierali teraz też się uda. Trzymam kciuki ;)

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
Roger07

Dokładne Fanka.. w pełni się z Tobą zgadzam. Jak by się cofnąć do lat 14-15, gdy przegrywał z Novakiem w finałach WS a jak zagrał teraz i , że był lepszym zawodnikiem i wszystkie statystyki za nim przemawiają, mimo wszystko nie wygrał, ale jak było blisko i jak wiele poprawił żeby wygrać. Może to będzie kolejna bolesna lekcja , ale wyciągnie z niej kolejny wielki pożytek, miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości to my będziemy mogli cieszyć się pod postami o zwycięstwie Rogera w dużych turniejach!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
KillRogerHaters

Jak Novak złapie kontuzję albo odpadnie wcześniej to po jakimś finale z Cilicem czy innym przypadkowym finalistą może będziesz się cieszył. Cóż dla mnie osobiście z tym bilansem finałowych porażkach z Novakiem to już niewiele poprawi mi humor. Dla mnie szczerze trzeba też wiedzieć kiedy skończyć i chyba dobry moment był kilka lat temu. Ale jeśli mu nie przeszkadza to że ktoś jest lepszy od niego i dalej cieszy się grą to tylko pozazdrościć takiego podejścia. Mnie by osobiście szlag trafił dlatego chyba nigdy nie nadawałem się na sportowca...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Roger07

Oczywiście, że tak. Dlatego te porażki tak bolą, bo każda taka okazja jak dziś może być ostatnią. Z drugiej strony piękne jest to, że ludzie go skreśli po 2013 roku i mówili, że nie wygra żadnego Wielkiego Szlema i nawet Mastersa. A on od tego czasu zrobił 7 finałów WS i wygrał z tego 3 a Mastersów 16 finałów z czego udało się wygrać tylko 7. Ogólnie bilans nie jest zły, ale fani będziemy zawsze czuć w pewnym stopniu niedosytu bo to dla nas najlepszy zawodnik bezwzględu się wydarzy. Już wtedy byłem nastawiony, że Roger wciągu 2-3 lat zakończy karierę i starałem się oglądać jego każdy mecz a minęło ponad 5 a on dalej gra i jest w czołówce a gdyby był mocniejszy mentalnie to byłby na szczęście. Mówiąc o naszym optymizmie, mamy do niego powodu, mimo tej porażki Fed swoją grą pozostawił świetnie wrażenie, niestety głowa po raz kolejny w meczach z Djokovic'em zawiodła, ale.. to jeszcze nie ostatnie słowo Feda. Do tego czasu Fanko, wspierajmy się jako jego fani i liczmy na udany powrót w Stanach, może tam uśmiechnie się do nas szczęście i Roger swoją mentalnością zwycięzcy nas zadziwi. To już bardzooo optymistycznie, ale kto wie? Nikt mu już dawno nie dawał szans a on ciągle zaskakuje. Walcz Roger !

| Odpowiedz
blokuj
Aleksandar

Z WS ciężko powiedzieć. Nikt nie przypuszczał że Roger od 2012 nie wygra szlema przez pięć lat po to by później wygrać jeszcze trzy. A 4 szlemy przewagi to dużo i mało więc wszystko może się zdarzyć.
Kluczowe dla losów rekordów w WS może być postawa Thiema, Zvereva czy Tsipsisasa - czy będą w stanie ograć kogoś z Wielkiej Trójki..

| Odpowiedz
blokuj
KillRogerHaters

Wiadomo nie ma nic pewnego ale wiele wskazuje na to że Roger może jakimś cudem swój dorobek powiększyć tylko kiedy Novaka nie ma na turnieju albo zostanie sensacyjnie wyeliminowany wcześniej. Z kolei Serb pewnie zmierza jednak po rekord, ja tak to widzę. Poza tym ja osobiście miałbym lekki niesmak będąc rekordzistą mając w pamięci że nie wygrałem z gościem praktycznie żadnego finału bezpośrednio.

| Odpowiedz
blokuj
KillRogerHaters

Za to Novak pokazał tej dwójce a w szczególności RF'owi co ma Novak Djokovic a czego nie ma Roger Federer, głowy do wygrywania. Djokovic już pomału można powiedzieć zdominował go a za kilka lat to już w ogóle Roger będzie się musiał pogodzić z bycia nr 3 bo nie wiadomo czy Nadal jeszcze go nie łyknie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.