Wątek dotyczący artykułu

Żużel. PGE Ekstraliga. Włókniarz - Get Well: Oddech ulgi w Częstochowie. Nigdy nie lekceważ serca wychowanków (relacja)

forBET Włókniarz Częstochowa pokonał Get Well Toruń - 52:38 w meczu 11. rundy PGE Ekstraligi. Kolejny udany występ przeciwko byłemu klubowi zanotowali Adrian Miedziński i Paweł Przedpełski, mający przed meczem coś komuś do udowodnienia.

przeczytaj cały artykuł

VisoR

Szczerze mówiąc - wynik lepszy niż jazda. Wynik zrobił nam fakt, że Toruń nie ma juniorki, a my naprawdę nieźle trafiliśmy ze sprowadzeniem Miśkowiaka. Gdyby Anioły miały solidniejszych juniorów wynik mógłby spokojnie być bardziej stykowy. Od samego początku sezonu dalej prześladują nas fatalne starty. Po co robimy tor definitywnie pod starty (ścieżek to tutaj nie było) skoro to właśnie one sa naszą słabością?

Szczerze mówiąc nie chciałbym nawet żebyśmy się dostali do PO - nasz maks to 4 miejsce w zasadniczej, a to oznacza porządne wciry od Byków, a potem katorga o brąz. Z tym składem znowu zostaniemy bez medalu, nawet gdybyśmy się jakoś wdarli do PO.

Patrząc po jeździe dzisiaj nie wiem kto miałby zostać w tym zespole poza Leonem. Lindgren definitywnie bardziej interesuję się swoim własnym biznesem w GP niż klubem i bym mu podziękował, Matej jest chimeryczny jak to zawsze. Przedpełski zaliczył ledwo drugi dobry występ w tym sezonie - to go do niczego nie upoważnia i też ich u nas nie widzę. Za to po Adrianie mimo widać że często się stara - to nie ma z tej mąki chleba za bardzo. I w razie braku opcji on wydaję się jedynym człowiekiem, który może jeździć u nas za rok poza Madsenem. Chyba, że Madsen faktycznie dostanie to obywatelstwo i zrobimy Holte, wtedy Adriana też tutaj nie przewiduję.

Co do Torunia - jestem przekonany że w sezonie 2021 znowu będzie jeździł w E-lidze. Czego bym nie myślał osobiście o klubie i niektórych zachowaniach czy to niektórych kibiców czy Pana "prezesa" to jest to istotny ośrodek ze świetnym obiektem. Powodzenia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Nyctereutes

Miedziak jest chyba za dobrym Polakiem, by z niego rezygnować. Jak Rybnik awansuje, to pewnie połakomi się na Lindgrena, który chyba coraz bardziej potwierdza opinię, że był riderem jednego silnika. Zagar jeździ przeciętnie, to fakt, tylko teraz pytanie: kogo byś widział na miejscu Przedpełskiego, Zagara i Lindgrena? Mocnych nazwisk nie będzie za wiele, jedynie chyba to, co zostanie z Torunia, czyli Doyle i Iversen. Powrót Musielaka? Ljung? Czy może totalne ryzyko z tzw. no name z 1-2 ligi?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Thoorop

Drabik kończy juniorke i tym samym swój kontrakt :) Fredrik musi zostać, za Zagara ktoś musi przyjść. Z leszna może ktoś odejdzie bo Smektała wchodzi na seniorke.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Nyctereutes

No nie wiem z tym Drabikiem. Z nim w składzie Wrocek ma bardzo silną parę Polaków. Do tego Woffinden, coraz lepiej jeżdżący Fricke, Gleb pod 8/16 i ktoś z dwójki Jamróg/Milik. Na pewno Sparta będzie chciała go zostawić za wszelką cenę, bo Jamróg może w każdym meczu przywieźć 10 jak i 0 pkt. Drabik gwarantuje większą stabilność. Leszno fakt, tylko z kim się pożegna - z Jarkiem, który dziś był wyjątkowo waleczny, czy z Kurtzem, który także pokazał kawał dobrego żużla? Niemniej będzie ostra walka po sezonie, pomimo faktu, że połowa ligi (Leszno, ZG, Grudziądz, Wrocław) zrobi tylko kosmetyczne zmiany.

| Odpowiedz
blokuj
VisoR

Z Adrianem może faktycznie przesadziłem z pesymizmem, bo polubiłem chłopaka - ma swoje momenty świetnej waleczności (nawet dzisiaj starcie z Holderem w 3 biegu), może to lekki marazm tego sezonu tak na mnie wpływa. W przypadku Przedpełskiego na pewno zdania nie zmienie. Szczerze - trochę naiwnie i głupio - gdzieś widziałoby mi się może ściągnięcie Hampela na drugiego Polaka (gdyby Maks nie wypalił, a Jarka wyparłby Smektała). Wiadomo że Jarek już nie ten co parę lat temu, ale chłop dalej umie jeździć i to parę punktów co mecz zbiera, jest to jakaś opcja, nie wiem tylko jak to finansowo by z nim stało. Z drugiej strony może to jakiś sentyment do jego osoby przeze mnie przemawia.

Co do zagranicznych - właśnie rozmawiając na trybunach ze znajomym przewinęło się nam nazwisko Ljunga. Byłoby to trochę ryzyko, ale my często wychodziliśmy dobrze na sprowadzaniu zawodników z niższej ligi (Kildemand troche na fali jazdy u nas dalej się trzyma ekstraligii), a myślę że jednak byłby tańszy niż obecnie Matej. Za to jeśli o trzeciego seniora zagranicznego chodzi... nie mam pojęcia tak szczerze, bardzo cięzko przewidzieć jak się ułoży rynek. Nie uważam żebyśmy mieli finansowe możliwości powalczyć o Jasona, chociaż na pewno by mi się ktoś taki marzył, jako faktycznie drugi pewny punkt obok kapitana. Iversen patrząc na dzisiejszy mecz też byłby opcją, tylko czy biorąc Ljunga i Iversena moglibyśmy złożyć skład na "ambicję" walki o medale?

Zobaczy się co będzie po sezonie, obecnie mogę się jedynie bawić w koncert życzeń, a średnio za tym przepadam. Rynek jest nieprzewidywalny, nigdy nie wiadomo czy ktoś nie zechcę zmienić otoczenia (Może Grisza sobie o nas przypomni?). Mam jedynie nadzieję na porzadne wietrzenie w naszej drużynie, bo stagnacja chyba za duża i ta koncepcja się wypala.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Fan z Tarnowa

O Ljungu to zapomnijcie, bo jedyne co umiecie robić, to podkradać innym klubom zawodników i nowe spółki zakładać. Za rok Gruchalski kończy wiek juniora i będziecie obok Motoru jedyną drużyną w lidze bez żadnego wychowanka! Wy się lepiej szkoleniem zajmijcie, a nie myśleniem nad tym, kogo by tu jeszcze p*******olić innym.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
CKM_

O matko, co za dyletanctwo. Włókniarz szkoli nieprzerwanie od wielu lat, z talentami bywa różnie, ale trochę naszych jeździ, dałoby radę zebrać niezłą drużynę. Czaja u was to czasem nie jest od nas?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
oskarek66

Braciom H. To powinni podac jakiegos drina lub browara na duzej przerwie no potem bylo widac Jak Chris slabnie, Holta niestety tez!

| Odpowiedz
blokuj
Ad1K

Zauważ też, że przed sezonem właśnie zakładano, że tak będzie punktować drużyna, tymczasem większość czasu było tak, że Madsen robił 13-15pkt, Lindgren 10-12pkt, jeden z 7-8pkt, trochę juniorzy, no i Miedziak z Przedpełskim łącznie 2-3pkt. Nasze miejsce jest w PO wyłącznie wtedy kiedy pojedzie cała drużyna - juniorkę na pewno mamy na to PO, jednak seniorka nie ma miejsce na błędy gdybyśmy mieli chociaż walczyć jak równy z równym w PO.

| Odpowiedz
blokuj
VisoR

No tak, tez zakładałem inaczej przed sezonem, stąd obecnie czuje lekkie rozczarowanie nasza sytuacją - to tylko pokazuje ile warte jest przedsozonowe jasnowidzenie. Do szczęścia wystarczyłoby nam gdyby Lindgren i Adrian ustabilizowali swoją jazdę, wtedy Matej mógłby wozić nawet po to 5-6 punktów na mecz. Ale skoro nie zrobili tego przez 3/4 sezonu to wątpie że teraz nagle odpalą, a Szwed to gaśnie wrecz w oczach.

| Odpowiedz
blokuj
CKM_

Trafnie ujęte. Wynik zdecydowanie lepszy od jazdy, nic się u nas na lepsze po tej wakacyjnej przerwie nie zmieniło. 6-7 miejsce, na tyle w tym roku zasługujemy.
Miśkowiak to moim zdaniem nasz transfer roku (a ponoć "sztywniak i beztalencie"), zmiany są jednak konieczne. Z obecnego składu nie zrobi się już fajnego, zgranego i mocnego teamu. Żal patrzeć na ten absolutny brak zrozumienia na torze, jak by nie zestawić par to jeden drugiemu przeszkadza w trakcie jazdy. Szkoda, że rynek jest tak ubogi. Potrzebujemy nowych twarzy, ale kogo i za kogo? Na ile nas stać? Doceniam waleczność Zagara i wierzę w dobre chęci Przedpełskiego, to jednak trochę za mało... Jeśli chcemy się liczyć, należy znaleźć skuteczniejszych zastępców, a przy tym wyjść na zero, ciężki temat. Miedziaka bym zostawił, bo niby ilu lepszych pojawi się do wzięcia? Zresztą pewnie kolejny sezon będzie miał bardziej udany. Lindgrena też wielu skreśla, może po prostu czas uznać go za zawodnika drugiej linii, a nie lidera? Wracając zaś do meczu - nie wierzę w zwycięstwo w Lublinie, a mecz z GKM będzie baaardzo trudny.

| Odpowiedz
blokuj
Paparuch

Mecz z GKM zreszta jak kazdy wasz u siebie jest o nic, bo GKM wystarczy wygrana u siebie z lublinem i falubazem i oni wchodzą do PO, jedynie was ratuje wygranie wszystkiego do końca na wyjazdach, co jak widzicie po formie zawodników nie jest mozliwe.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.