Wątek dotyczący artykułu

Piotr Lisek: Trzeba mieć nierówno pod sufitem

- Jestem człowiekiem, który powie to, co myśli. Czasami dwa słowa za dużo. Raczej zawsze mam swoje zdanie. Ciężko mnie przekonać do innego punktu widzenia. Jestem też samolubny - mówi rekordzista Polski w skoku o tyczce, Piotr Lisek.

przeczytaj cały artykuł

Edward Rybak

Wybaczcie, ale po ponad 40 latach pracy na statkach jako mechanik, w tym 27 lat w roli "Chief Engineer" na skomplikowanej konstrukcji statkach do 250m długości i mocy silników głównych do ok. 25 tys. KM, myślę trochę inaczej. Skakać codziennie i traktować to jako pracę? Chyba ogłupia jak sprzątanie klatek schodowych. Może te kilka momentów w roku, kiedy kibice zawyją na stadionie. No i...kasa, jak zwykle. Szczególnie gdy zdobędzie się jakieś medale. Szacunek Panu Liskowi należy jednak za jego osiągnięcia! Brawo! Ale... życie osobiste Pana Liska jakoś mnie nie interesuje

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Poot

Swiat się zmienia. Czy pisanie książek, gra w szachy, aktorstwo, gry karcianne - poker, ostatnio gry komputerowe itd to praca? Należałoby zdefiniować pojęcie "pracy".

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
panda25

Ależ "praca" jest już zdefiniowana :-)
Zarówno w sensie fizycznym, jak i ekonomicznym. Tu zapewne chodzi właśnie o sens ekonomiczny, o aktywność zarobkową.
A zapewne dla większości z nas ideałem byłoby, by tak rozumiana praca przynosiła i dochód, i satysfakcję, i przyjemność :-)
"Praca" Liska oraz większości (jeśli nie wszystkich) sportowców jest specyficzna z racji właśnie konsekwencji. Życie prywatne wygląda inaczej, niż osób pracujących w systemie 8-godzinnym. I nie wszyscy są w stanie to pogodzić.
Edward pisze o swoich doświadczeniach zawodowych - też niełatwe, też zmuszające do trudnych wyborów osobistych.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.