Wątek dotyczący artykułu

DME Bydgoszcz 2019: mamy tę moc! Polscy władcy Europy

Polska lekkoatletyka w Europie potęgą jest i basta. Biało-Czerwoni na wypełnionym kibicami stadionie w Bydgoszczy po raz pierwszy w historii wygrali Drużynowe Mistrzostwa Europy.

przeczytaj cały artykuł

panda25

Zastanawiam się nad komentarzami tego typu. Co jest ich celem - pochwała dla jednych czy nagana dla drugich...? :-)
Tylko proszę nie pisać, że jedno i drugie, bo porównanie obu dyscyplin wzięte z... (już raz sobie pofolgowałem, więc odpuszczę)

P.S. "polskiej" (przymiotnik)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Mirosław Czaszkiewicz

Odpowiem grzecznie, bo zgadzam się z panem Wieśkiem Kamińskim.
Celem jest pochwała naszych wybitnych lekkoatletów trenujących i zwyciężających mimo nędznych środków przeznaczanych na lekką atletykę!
Celem jest także krytyka nędznych kopaczy i milionów złotych wydawanych na kiepskich zagranicznych najemników!
O pozycji polskiej ligi i zespołów w niej grających decyduje udział w LM i pomniejszych rozgrywkach europejskich. A tam jesteśmy głęboko w czarnej du...e!
Można zrozumieć, że ktoś ma ochotę pompować kasę w takie kopanie, ale dlaczego Ministerstwo Sportu nie dąży do wyrównania finansowych szans sportowców?
Choćby o trochę...
ps. mój wpis to także komentarz do wywalania w błoto środków z Orlenu na Kubicę!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
panda25

Nadal jednak uważam, że to nie miejsce na takie zestawianie - tekst nie miał żadnego związku z finansowaniem lekkiej.
Żeby była jasność - nie oglądam polskiej ligowej piłki nożnej. Powodem jest jakość tejże. Oglądam mecze reprezentacyjne z pobudek (choć zabrzmi to patetycznie) patriotycznych. Zgadzam się ze stwierdzeniem o dysproporcjach w (do)finansowaniu różnych dyscyplin względem piłki nożnej. I choć mi się to też nie podoba, trochę to rozumiem - prawo popytu i podaży (niestety). Nie popieram.
Projekt Orlenu oceniam dość jednoznacznie i podobnie - wyniki sportowe są jednoznaczne (choć dla mnie sporty motoryzacyjne to nieco inna kategoria...) i doczekały się już wielu negatywnych ocen i szyderstw. Włącznie z upodobanym, że to zaplanowane i marketingowe działanie i że chodzi o to, by Kubica był jak najdłużej na torze, bo najdłużej tam przebywa reklama Orlenu...
Acz nadal uważam, że to jest naprawdę nie miejsce na taką dyskusję, bo odsuwa uwagę od prawdziwego wydarzenia sportowego, zakończonego sukcesem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Królowa Śniegu

LA jest dobrze finansowana jak na europejskie warunki. Odkąd wszedł Team 100 i doszło spore grono sponsorów zawodnicy naprawdę nie mają prawa narzekać. Ministerstwo Sportu nic nie ma do finansowania piłkarzy, bo tego nie robi. Poza narodami za miejsce na ME, które wynikają z ustawy, to PZPN sam na to łoży. Ze środków własnych oraz pieniędzy sponsorów. A na to, że sponsorzy wolą piłkarzy mają już wpływ prawa rynku.

| Odpowiedz
blokuj
Mirosław Czaszkiewicz

Miałem na myśli wynagrodzenia kopaczy :)
Ciekawe gdzie by grali, jeśli kluby obniżyłyby o połowę ich wynagrodzenia?
Obrazili by się i przestali kopać, czy wyjechali za granicę?
Tylko za granicą nikt takich nędznych kopaczy za bajońskie pieniądze nie zatrudni :)

| Odpowiedz
blokuj
Wiesiek Kamiński

Tu nie ma co się zastanawiać ! Polska liga kopana jest przepłacana,zero sukcesów,ludzi na trybunach mało....w L.A. zawodnicy mają o wiele ciężej wybić się...mi chodzi o docenienie w mediach,a nie po dwóch dniach już wraca kopana,i pompowanie Lewego bo grał z 3 ligą...co by było jak by Marcin Lewandowski biegł z biegaczem powiatowym...?...kto by o tym pisał...albo by pompowali ,że wygrał o 1000m na 1500m....bez sensu...a w piłce tak jest...!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.