Wątek dotyczący artykułu

Kolejni zawodnicy rezygnują z występu w Pucharze Świata 2019. Brazylia zagra bez swojej gwiazdy

Trener reprezentacji Brazylii, Renan Dal Zotto, przyznał, że w tegorocznej edycji Pucharu Świata, "Canarinhos" nie zagrają w najsilniejszym składzie. Wypowiedź szkoleniowca stanowi kolejny dowód na to, że ranga zawodów w ostatnim czasie spadła.

przeczytaj cały artykuł


Eugeniusz Mo

Ja bym potraktował Puchar Świata w Japonii jako bardzo ważny test meczów jak na IO 2020. Może jedyny taki realnie do przeprowadzenia i to do tego w Japonii. Dlaczego ? Mecze na IO odbywaja się co drugi dzień, jest pięć meczy w grupie. Porównajmy terminarz meczy w PŚ w Japonii - 1, 2, 4, 5, 6, 9, 10, 11, 13, 14, 15 października.
Najbliżej do harmonogramu IO (czyli co 2 dzień) pasuja mecze rozgrywane 2, 4, 6, 9, 11, (13 i 15) października, a sa to mecze kolejno z : Japonia, USA, Włochy, Rosja i Australia oraz (Brazylia, Iran). Już rozumiecie o co chodzi? Pięć meczy grupowych, szósty mecz - ćwierćfinał z Brazylia i siódmy mecz jako półfinałowy z Iranem. Mecze w pozostałych terminach olać całkowicie, jako nieistotne szkoleniowo!
Na IO najważniejszy- podkreślam NAJWAŻNIESZY jest mecz SZÓSTY - ćwierćfinał, bo decyduje o medalach. Mecze w grupie sa małoistotne, wystarczy wygrać 3, a nawet w pewnym układzie 2 i jest awans do ćwierfinału. Tak więc trzy mecze gra najmocniejszy skład, by wygrać, a także być w rytmie meczowym. Dwa pozostałe- rezerwy. Robić tak, by najwyższa forma była na meczu szóstym oraz 7 i 8. I pod tym katem testować to na PŚ. A nie mówić, że PŚ jest małoważny. Powinna jechać ta 12- tka zawodników, która jest przewidywana do IO. JaK Kubiak nie chce jechać, to okazja aby bezwzględnie wziaść Bednorza i zgrywać z Leonem w pierwszej szóstce!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kristobal

Puchar Świata daje punkty do rankingu FIVB. Obecnie jesteśmy na czwartym miejscu.
Przy założeniu, że z Azji awans na igrzyska uzyska Iran, a ze strefy NORCECA Kuba (moim zdaniem będzie faworytem w starciu z Kanadą, jeśli zagrają wzmocnieni 3 graczami, którzy byli wykluczeni z kadry).. Z Europy założyłem, że awans uzyska Francja bądź Serbia, wówczas na ten moment układ w grupach turnieju olimpijskiego byłby następujący:
grupa A: Japonia, Włochy, Polska, Iran, Francja/Serbia, Wenezuela
grupa B: Brazylia, USA, Rosja, Argentyna, Egipt i Kuba.

Dlatego wolałbym, żeby nasi grali w grupie B, nawet jeśli miałaby to być grupa śmierci aniżeli trafić w ćwierćfinale na bardzo mocny zespół.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kristobal

raptem różnią się o jeden zespół.
Niestety nie da się przewidzieć, bo znamy 7 zespołów spośród 12 uczestników. Wcześniej obstawiałem Kanadę jako pewniaka, teraz w obliczu wzmocnień Kubańczyków o Simona i dwóch pozostałych uciekinierów skłaniam się do tego, żeby dać większe szanse na występ w igrzyskach Kubańczykom a to już robi przetasowania w grupach turnieju olimpijskiego, gdyż stosuje się zasadę serpentyny, a Kanada jest wysoko w rankingu FIVB czego nie można napisać o Kubie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.