Wątek dotyczący artykułu

Żużel. Dariusz Ostafiński. Bez Hamulców 2.0: Jakąś nagrodę fair-play dla Lindgrena poproszę (felieton)

W minioną sobotę rozgrzał nas skok Fredrika Lindgrena nad leżącym Patrykiem Dudkiem. Szwedowi należy się nie tyle piwo, ile konkretna nagroda. Przecież narażał swoje zdrowie, żeby ratować rywala. Kamil Stoch by lepiej tego nie zrobił.

przeczytaj cały artykuł

StGforever To moja drużyna

Będę optował za nagroda Pulitzera dla Dariusza O. ... tylko błagam przestań Dariuszu KALECZYĆ i popełniać te beznadziejne, tylko Tobie zrozumiałe teksty na naszym portalu.
Nie rozumiesz, nie kumasz, że my tu Ciebie redaktorku nie chcemy?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Anastazy

Ostafiński: Gdyby, ale przecież Motor znał sytuację na rynku, gdy jechał w finale z ROW-em. Wiedzieli, co jest grane. Dla mnie ROW był lepiej przygotowany na Ekstraligę. Woryna, Grigorij Łaguta, do tego Bewley, Chmiel. To są zręby.

Ostafiński: Nawet jakby po awansie mieli zostać Szczepaniak z Lebiediewem, to wyglądałoby to sto razy lepiej niż Motor.
Galewski: ROW, głównie dzięki dojściu Łaguty, byłby przygotowany bardziej. To nie znaczy jednak, że Motor nie był gotowy. Mieli pecha, że trafili na taki Falubaz. Tyle.
Ostafiński: Nie zgadzam się z tobą. Motor ma pecha do krótkowzrocznych działaczy. Już w pierwszych dniach września pisaliśmy, że Pedersen z Vaculikiem mogą trafić do Falubazu. Dyrektor Jakub Kępa musiał o tym wiedzieć, nawet gdyby nie czytał naszej publikacji. Wiedział zatem, że będzie ciężko, bardzo ciężko, a jednak się do tej ekstraligi pchał.

Ostafiński: Może to zabrzmi dziwnie, ale uważam, że powinien odpuścić. Tak twierdzę, bo rok jazdy w Ekstralidze może bardzo zaszkodzić Motorowi. Łomot w niemal każdej kolejce zawróci klub w rozwoju o lata świetlne.
Galewski: ROW może i miałby Łagutę, ale pamiętaj, że nie od początku sezonu. Bez niego mogliby przegrać kilka pierwszych meczów i byłoby po balu. Dla mnie przy tak zdeterminowanym Falubazie nikt nie miałby szans poszaleć.

Galewski: Zgadzam się jednak co do jednego. ROW lepiej buduje drużynę. Ich koncepcja podoba mi się zdecydowanie bardziej.
Ostafiński: Motor nie ma żadnej koncepcji. Teraz próbuje desperacko wyciągać jakichś zawodników, co świadczy o tym, że kompletnie swojej decyzji nie przemyśleli. Brawo za sportowy awans, ale trzeba myśleć dwa kroki do przodu, a w przypadku Lublina tego mi zabrakło. Naprawdę boję się o ten ośrodek. Jak wytrzymają to lanie i czy po roku nie odechce im się żużla.
Galewski: Mam to samo i zastanawiam się, kto w pierwszej lidze, widząc problemy beniaminków, będzie się szarpać o awans?

Galewski: ROW i kto jeszcze?
Ostafiński: Może tylko ROW. A swoją drogą to coś mi to ekstraligowe sito nie działa. Teraz mamy Motor, a rok temu weszła Unia Tarnów i skończyła z długiem na poziomie 3 milionów. To znaczy, że Unia też nie była gotowa. Może trzeba bardziej tych awansujących sprawdzać?
Galewski: Wydaje mi się, że bardziej już się nie da.
Ostafiński: A ja się zastanawiam, jak to możliwe, że klub kończy z takim długiem. Myślę, że jakieś comiesięczne raporty załatwiłyby sprawę. A przed sezonem to też należałoby sprawdzić, czy dany klub stać na Ekstraligę.

Ostafiński: Oczywiście teraz mamy inny problem, bo Motor stać. Współczuję jednak telewizji, która będzie musiała pokazać wyjazdowe mecze lublinian. Te domowe też zresztą nie będą wielkim rarytasem.
Galewski: I dlatego w ogóle nie dziwi mnie, że wraca dyskusja o KSM. Jakaś regulacja jest potrzebna.
Ostafiński: Słysząc KSM mam mieszane uczucia. Wolałbym, żeby ludzie zarządzający klubami mieli więcej oleju w głowie i żeby przyświecał im jakiś cel, wizja. W kilku ośrodkach jest jakiś plan, ale w kilku innych żużel jest robiony na łapu-capu. Nie ma pracy organicznej, strategii.
Galewski: Wszystko się zgadza, ale Ekstraliga nie może pozwolić sobie na ośrodek, który będzie zdecydowanie odstawać od reszty. Za chwilę wszystkie mecze będą w telewizji. Trzeba coś zrobić.
Ostafiński: Zawsze można wyłączyć telewizor.

Źródło SF 2018 ha ha ha

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
małaMi

Dzięki za research.
Przed sezonem nie czytałam tekstów Dariusza o Motorze ;-) teraz się uśmiechnęłam i od razu dzień zaczął się lepiej.
Miłego dnia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.