Wątek dotyczący artykułu

Żużel. PSŻ - Polonia. Poznaniacy rozjechali rywali w pierwszym meczu finałowym. "Do awansu jeszcze daleka droga"

Power Duck Iveston PSŻ Poznań rozgromił na własnym torze ZOOLeszcz Polonię Bydgoszcz i jest już jedną nogą w Nice 1. Lidze Żużlowej. - Niczego nie przesądziliśmy. Do awansu jeszcze daleka droga - stwierdził Marcin Nowak.

przeczytaj cały artykuł

Andrzej TRybus

Rezultat końcowy pierwszego meczu finałowego 2 Ligi , a zwłaszcza sam wynik jest ogromnym zaskoczeniem, zwłaszcza dla kibicòw Poloni Bydgoszcz . Balonik był bardzo mocno pompowany, zwłaszcza od momentu pojawienia się nazwisk Golloba i Bońka obok nazwiska Kanclerza , a wszyscy już widzieli Gryfy spokojnie w 1 Nice .
Kilka zwycięstw , zwłaszcza w wysokich rozmiarach jeszcze w tym utwierdzało . Aż tu nagle zonk .
Poznań raczej w mniejszym stopniu brany pod uwagę do bezpośredniego awansu w konfrontacji z Bydzią , okazał się lepszym zespołem , a wręcz zmasakrował Polonię na własnym torze robiąc przewagę przed rewanżem 28 pkt co wydaje się praktycznie nie do odrobienia . Chłopaki z Poznania pojechali zwyczajnie po punkty i kasę za nie skoro zostali wystawieni do składu i przygotowali się sprzętowo ( jak przeczytałem wypowiedź Bajerskiego - nowe silniki, serwisy itd ) . Przecież na wypadek awansu też nie mają pewności czy będą w składzie Skorpionòw , a kasę tak czy tak kiedyś im wypłacą .
Awans to jedno , a start w wyższej lidze to drugie .
To się okaże końcem roku i czy Poznań zgromadzi budżet 2 - 2,5 mln na 1 Nice ( bo mòwią, że tyle potrzeba ) . Poznań duże miasto to być może taki zgromadzi . Ostatecznie będzie konkurs i zaproszenia .
Liczę jednak, że jak awansują to i pojadą . Oby w okresie transferowym Skorpiony nie zostały zdziesiątkowane i wszyscy zostali + wzmocnienia .
Może być też tak, że Bajerski do Torunia , ściąganie Bellego ze sobą , Curzytki do Rzeszowa , a pozostali do innych klubòw i kim jechać w 1 Nice ? .
No jest jednak jeszcze kwestia dostosowania stadionu do wymogòw 1 Ligi, ale to może jakoś da się przeskoczyć ( plan dostosowania ) .
Oczywiście tak tylko teoretyzuję i można minusować .
Polonia Bydgoszcz - zakładając , że nie zdobędzie awansu bezpośredniego i z Orłem padnie , to w sezonie 2020 w 2 Lidze , będzie PIEKIELNIE SILNYM ZESPOŁEM . Brak długòw ( spłacone ) , kilku mocnych sponsoròw , wsparcie nazwiskami Bońka i Golloba i zapewne bardzo mocny skład .
Będzie głòwnym kandydatem do awansu , a zatem bòl dla prezesòw pozostałych klubòw 2 Ligi .
No zobaczymy jak to ewentualnie będzie i co się okaże .
Oczywiście to tylko moje zdanie . Pozdro .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Feldkurat Katz

Na razie nie wiadomo nawet ile drużyn wystartuje w przyszłym sezonie. Kraków raczej nie dostanie licencji. W Rzeszowie oprócz zapowiedzi reaktywacji na razie brakuje konkretów. W skrajnym wypadku w 2 PLŻ może zostać tylko 5 drużyn. Takie kadłubowe rozgrywki byłyby mało atrakcyjne dla kibiców i sponsorów, więc wszystkie kluby drugoligowe na tym stracą... Podobno połączenie 1 i 2 ligi jest możliwe najwcześniej za 2 lata.

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Feldkurat Katz

Oby zdążyli. Im dłuższa przerwa tym trudniej reaktywować klub. Chociaż czytając informacje prasowe odnoszę wrażenie, że tam nie ma osoby która wzięłaby na siebie ciężar odpowiedzialności za ten projekt i pchała go do przodu. Pada wiele deklaracji poparcia, ale wszystko idzie w zwolnionym tempie.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.