Wątek dotyczący artykułu

Marek Bobakowski: Aleksandra Socha pozbawiona marzeń. To cholernie smutna historia (komentarz)

- Za to, jak działacze postąpili ze mną, powinni otrzymać dożywotni zakaz pracy w sporcie - mówiła mi w marcu rozgoryczona Aleksandra Socha. Wówczas jeszcze nie mogła wiedzieć do czego tak naprawdę są zdolni.

przeczytaj cały artykuł

pareidolia

Przeczytałem o przebiegu jej kariery i przeczytałem o Związku Szermierczym. Przeczytałem by wzorem innych nie do końca poinformowanych przyjąć stanowisko za i przeciw. To co napiszę osądźcie sami. Na podstawie materiału który opiszę doszedłem do wniosku, że pani Socha ma w 50 % racji, i w 50 % nie.
Pani Socha ma rację że na końcu jest zawodnik. To niestety prawda. To nie pierwszy przypadek, że leśne dziadki w związkach są ważniejsi od zawodników choć ci czasami przywożą medale z Europejskich czy światowych imprez. Ją na Igrzyska puścić nie chcą . A pytam się ilu leśnych dziadków ze związku zaliczyło wycieczek po Igrzyskach więcej razy niż pani Socha ? Żeby nie być gołosłownym, to zagłębiłem się w Związek i mogę podać, że : Związkiem Szermierczym zawiaduje Zarząd. Zarząd składa się z prezesa , 4 zastępców i 7 członków Zarządu. To góra. Pozostali to : Komisje. Jest tych komisji 10. W każdej zasiada przewodniczący i członkowie. Średnio po 4-5 osób. Daje to łącznie z zarządem prawie 60 osób. Na końcu tej stawki jest zawodnik. Pani Socha nie ma racji. Wystąpiła w na 4 igrzyskach Olimpijskich lecz bez sukcesów. Ostatni medal dla Polskie w ważnej imprezie zdobyła w 2013 r . Zagrzebiu na ME . Był, to medal brązowy. Ostatni medal złoty zdobyła w 2004 r. w Kopenhadze indywidualnie w szabli. Łącznie zdobyła 2 złote, ind. i drużynowo. 2 medale srebrne w drużynie i 3 brązowe 1 w drużynie i 2 ind. Dzisiaj pani Socha ( nie lubię zaglądać do kalendarza ), ale muszę ma 37 lat. W Tokio miałaby 38 . Jeśli w poprzednich 4 Igrzyskach nie zdobyła medalu, to czy w wieku 38 lat zdobędzie ? Nie ma na to żadnych szans. Jechać na Igrzyska by zaliczy je jako 5 -te i zrównać się z Mistrzynią Szewińską w ilości występów, jest jakimś nieporozumieniem. Pani Szewińska przywiozła z 4 Igrzysk w sumie 7 medali. 3 medale złote, 2 srebrne i 2 brązowe. Pani Socha litości gdzie pani do Mistrzyni Szewińskiej. Związek się nie popisał, ale wycieczka do Tokio też nie wchodzi w grę. Czyli 50/50.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
obitroter

Ładnie napisałeś tylko jedno małe ale: nasz związek w tym wypadku nie ponosi już żadnych kosztów i nic ich nie powinno martwić że na kolejnych igrzyskach nie zdobyła by medalu. Startować miała po flagą USA. Oni mieli tylko wyrazić na to zgodę. Więc ja uważam że jest 70/30 w racji zawodniczki

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kingmajkel

Skoro amerykański związek (którego ją jako zawodniczkę wystawi do zawodów) widzi w niej kandydatkę do medalu i zasponsoruje jej tą "wycieczkę" to co nam do tego. Przecież to nie z pieniędzy PKOl-u to będzie szło. Skoro oni są skłonni wydać ich pieniądze to chyba wiedzą co robią.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Artur Ledecki

@pareidolia: Nie ma czegos takiego jak 50/50 , pani Socha nie reprezentuje Polski i to Amerykanie teraz powinni decydować czy ma wystąpić na Olimpiadzie czy nie . Powiem tak , sam jestem wkurzony za jej wypowiedzi i nie ma co jej usprawiedliwiać , nie jest nastolatką , jest osoba publiczną i powinna mieć kulturę wypowiedzi i wiedzieć co mówi.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.