Wątek dotyczący artykułu

WTA Seul: bolesna porażka Urszuli Radwańskiej. Polka nie wykorzystała czterech piłek meczowych

Urszula Radwańska prowadziła już 6:1, 5:1, ale nie wykorzystała czterech piłek meczowych w pojedynku z Destanee Aiavą. Polska tenisistka przegrała w I rundzie eliminacji do zawodów WTA International na kortach twardych w Seulu.

przeczytaj cały artykuł


kosiarz.trawnikow

@fanka Rożera: Piłki meczowe!
Pamiętajmy, że Roger Federer jest JEDYNYM ABSOLUTNIE KOMPLETNYM TENISISTĄ NA ŚWIECIE, a jedną z jego najmocniejszych stron jest właśnie nadludzki instynkt w wykorzystywaniu piłek meczowych. W Rogerze budzi się wtedy tenisowe zwierzę. Błyskawicznie uwalnia swoje najgłębsze pokłady talentu i w błyskotliwy sposób kończy mecz. Przeciwnicy stający w obliczu bronienia piłek meczowych nie mają z Rożem żadnych szans. Taka bezwzględność w kończeniu dzieła cechuje tylko najgenialniejszych sportowych mistrzów. Takich stalowych nerwów i kamiennej odporności psychicznej nie ma nikt inny, tylko Maestro.
Te wszystkie jednostkowe incydentalne przypadki przegrania przez Rogera meczu pomimo posiadania własnych piłek mistrzowskich (dwóch w Rzymie 2006, trzech w Indian Wells 2018, dwóch na Wimbledonie 2019) oraz własnych piłek meczowych (AO 2002, AO 2005, USO 2010, USO 2011, Wimbledon 2018) to dzieło czystego przypadku. Wszyscy doskonale wiemy, że Bazylejski Wirtuoz lekko potraktował te momenty. Dwie piłki meczowe w finale w Rzymie 2006 z Nadalem, cztery piłki meczowe w półfinałach US Open 2010-2011 z Djokoviciem, trzy piłki meczowe w IW 2018 z Del Potro, dwie piłki meczowe w finale Wimbledonu 2019 z Djokoviciem - to wszystko fistaszki. Ćwierćfinał Wimbledonu 2018, prowadzenie 2:0 z Andersonem i piłka meczowa? Bagatela. Roger poznęcał się nad przeciwnikiem, pokazał mu swoją wyższość i łaskawie pozwolił mu wygrać mecz. Półfinał ATP Paryż 2010 z Monfilsem i 5 straconych piłek meczowych? Nie było potrzeby dobijać rywala, wszyscy zdążyli sobie dożywotnio zapamiętać kto jest najlepszy. Roger nikomu nie musiał nic udowadniać.
Zresztą Maestro potrafi cudownie bronić piłek meczowych rywala. Np. w 2003 roku podczas meczu III rundy ATP Cincinnati Rogi peRFekcyjnie obronił aż 7 piłek meczowych ze słynnym australijskim tenisistą Scottem Draperem. I ostatecznie wygrał! Po takim doświadczeniu człowiek zna swoją wartość. A Fedex swoją boską wartość zna doskonale, dlatego jakieś pojedyncze wpadki (jak np. ta podczas finału Wimbledonu 2019) są traktowane przez Szwajcarskiego Poetę z właściwym chłodem.
Ktoś powie: Djoković i Nadal nie marnowali ważnych piłek meczowych. Cóż, odpowiedź na tę złośliwą uwagę jest jedna: Roger przez całą karierę musiał brać udział w wielu ważnych meczach, gdzie walka była zacięta. Serbowi i Hiszpanowi wszystko przychodziło o wiele łatwiej, seryjnie miewali np. dziecinnie proste drabinki do tytułu. W zaciętych meczach o pomyłkę jest trudniej, dlatego Rożerowi zdarzały się takie przykre incydenty marnowania piłek meczowych. To jest kolejnym mocnym dowodem na to, że Rogi jest Tenisistą Wszech Czasów.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
fanka Rożera

@fanka Rożera: : 22 razy Rożer okazał swoje miłosierdzie rywalom, widząc w ich oczach błaganie o litość, kiedy piłki meczowe wisiały im już nad głowami , jak miecz Daniklesa A przy okazji Maestro ustanowił swoisty Rekord Wszech czasów meczów podarowanych rywalom.
Jestem z Niego taka dumna
Zobaczysz kosiarzu, tego Rekordu Maestro nikt nigdy nie pobije!!!
Kiedy rozważam przymioty i zasługi Maestro, czasami myślę, że jednak Serbski Rzemieślnik nie zasłużył na miłosierdzie Maestro okazanie mu podczas tego Wimbledońskiego finału.
Jestem pewna na 300 %, że Serb nie byłby tak wspaniałomyślny jak nasz Artysta tenisa.
Ale wiem, że gdyby Maestro miał 4 piłki meczowe jak Urszula, na pewno by czwartą wykorzystał. Bo jeszcze się Mu nie zdarzyło, aby przy 4 okazji zdecydowal się okazać litość któremuś ze swoich rywali.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.