Wątek dotyczący artykułu

Działacze chcą większych kar za agresję wobec sędziego

- Jak uniknąć ataków na sędziów? Być może powinno się uznać arbitra za zawód chroniony - mówi Artur Kolator ze stowarzyszenia trenerów PZPN.

przeczytaj cały artykuł


Mirosław Popielarski

Jak na razie uzywa sie tylko prawa Kalego...w Sportowej rywalizacji gdzie to Sedzia defakto decyduje o wyniku !! Jak tylko Sedzia bedzie ponosil prawna odpowiedzialnosc za swoje decyzje .....to mozna przyjac ze powinien miec immunitet nietykalnosci ...Ciekawe ktory sie na to zgodzi ..Uczciwosc Sedziowska ..za prawna ochrone ...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Morrgan

@Mirosław Popielarski: Sędziowie ponoszą prawną odpowiedzialność jeżeli np. udowodniono im przyjmowanie łapówek. Sporo afer korupcyjnych już było i sporo wyroków. Co innego, gdy sędzia po prostu popełni błąd. To przecież tylko człowiek i ma do tego prawo. Uderzenie sędziego czy jego wyzywanie za to, że popełnił błąd nie ma nic wspólnego ze sportem i powinno być surowo karane. Wyobrażasz sobie, że napastnik marnuje super okazję, a kolega z drużyny podbiega i wali mu z główki w twarz? Błędy się po prostu zdarzają. Im lepszy piłkarz tym w lepszym klubie gra i lepiej zarabia i tak samo im lepszy sędzia tym lepsze rozgrywki sędziuje i dzięki temu lepiej zarabia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Ablafaka

@Mirosław Popielarski: Cóż, w piłce niekoniecznie sędzia decyduje o wyniku. Musisz brać pod uwagę dwie różne rzeczy, po prostu pomyłkę i korupcję, to dwa różne światy. Pomyłki zdarzają się zawsze i wszędzie.
Sportowa rywalizacja na boisku? Dobry żart, bo takiego poziomu aktorstwa i wymuszania decyzji sędziego jak w piłce nożnej nie ma nigdzie. Podkładanie się, dodawanie od siebie byleby zaliczyć faul tam gdzie go nie było, wykłócanie się z sędzią za to że podjął słuszną decyzję, wyzwiska za kartki. To jest norma w tym sporcie.
Piłka może inaczej by wyglądała gdyby nie to że co czwarty upadek piłkarza to aktorstwo, podkładanie się i próba wymuszenia faulu. Może wyglądałoby to inaczej gdyby piłkarze za aktorstwo, dodawanie od siebie, po prostu wyłapywali czerwone kartki. Sam grałem i sam naciągnąłem nie jedną decyzję sędziego, bo trzeba wiedzieć jak upaść, jak zahaczyć "faulującego". W szkółkach nawet tego uczą.
Czego brakuje w piłce nożnej? Za próbę słownego wymuszenia decyzji żółta, za dyskusje z sędzią żółta, za aktorstwo czerwona, gdy zawodnik leży na boisku i udaje że go boli, wstrzymywanie czasu, wstrzymywanie czasu w trakcie wykonywania zmiany.
Pamiętaj, jak jesteś w drużynie która prowadzi 2 golami i nie chce ryzykować a jest 80 minuta, wtedy masowo udaje się skurcze, tylko co dziesiąty taki przypadek to skurcz, reszta to gra na czas, gdyby zegar w tym momencie stawał, nagle zniknęłoby to.
Gdzie Ty tu masz sport? W piłce jedna połowa to pieniądze a druga to aktorstwo, to ze sportem niewiele ma już wspólnego.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.