Wątek dotyczący artykułu

Żużel. Prezes Unii straszy na Twitterze zagranicznym juniorem. Po weekendzie głosowanie

Rada nadzorcza Ekstraligi Żużlowej nie zdecydowała się na zmianę w regulaminie zezwalającą na start zagranicznego juniora pod numerami 6, 7 (14, 15). Jednak część klubów jej chce, więc po weekendzie ten pomysł ma być głosowany.

przeczytaj cały artykuł


gryf

Nie widzę powodu aby bać się w "naj, naj" lidze na świecie bać się paru zagranicznych juniorów. Kto ma kim jechać wystawi przecież dwóch polaków. Juniorów na ekstraligowym poziomie widzę na sezon 2020 sześciu, może ośmiu. Jak oglądam składających się trzy razy w łuk chłopaków, od startu na czwartej pozycji tracących dystans z okrążenia na okrążenie to zadaję sobie pytanie co oni robią w EL? Ci słabsi zaliczają często jedynie dwa biegi w tym juniorski. I czego mogą się ten sposób nauczyć? Mogą przecież na wypożyczeniu jeździć w pierwszej lidze przez rok choćby i 4 biegi obowiązkowe ( kwestia zmian regulaminu). Objeżdżą się i niech wracają. Jak długo "ekstraligowy" junior po ukończeniu 21 lat będzie w ekstralidze błądził jak dziecko we mgle albo od razu lądował ligę niżej? Talenty pokroju Zmarzlika, Pawlickiego, Smektały czy Woryny nie rodzą się co roku. Jeżeli chcemy rozwoju żużla także w innych krajach nie możemy się zamykać na juniorów zagranicznych. To inwestycja w przyszłość tej dyscypliny!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
71xdwroc

@gryf: Akurat trochę Ci nie siadło xD Pawlicki 94, Zmarzlik 95, Woryna 96, Smektała 98, czyli praktycznie co rok, a wcześniej chyba Dudek 92 i Janowski 91. Co do Woryny to bym poczekał na ten sezon w ekstra, we will see.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.