Wątek dotyczący artykułu

Fenomen w III lidze. Ponad 5 tysięcy kibiców na meczu. Fanów więcej niż na kilku spotkaniach PKO Ekstraklasy

W sobotę Ruch Chorzów mierzył się z drugim zespołem Śląska Wrocław. Mecz na przestarzałym obiekcie przy Cichej obejrzało ponad pięć tysięcy kibiców. To szósty (!) wynik w kraju, biorąc pod uwagę mecze od PKO Ekstraklasy do III ligi.

przeczytaj cały artykuł


Ablafaka

Fenomen? Sportowy poziom pomiędzy III ligą a Ekstraklasą nie różni się mocno, z tym że piłkarzom w II, III czy IV lidze jeszcze się chce. Różnice poziomu widać w meczach Pucharu Polski. Cracovia - Bytovia 3:2. Lechia - Chełmianka 2:0. To nie jest duża różnica, bo w wielu meczach poziom jest dość wyrównany, nie wygląda to jak jakiś sparing czy trening a tak powinno wyglądać. To że na mecz Ruchu przyszło tyle ludzi nie powinno dziwić. Był bojkot bo kibice nie lubią po prostu klubu. Pokazali że nie są na dobre i na złe z klubem, są tylko na dobre. Klub był niezależny od kibiców, nie dopuszczał ich do rozmów, mówił wprost, chcecie być w radzie nadzorczej to kupcie akcje. Cóż... Dzisiaj mamy klub rządzony przez kibiców, to kibice wybierają prezesa, to kibice wybierają trenera... Czyli stało się, Ruch dołączył do większości Polskich klubów które rządzone są przez kibiców. W Polsce nie będzie dobrze dopóki kibice będą decydować kto jest trenerem, dopóki kibice będą ustalać składy wyjściowe itd. itd. Nawet w Anglii nie ma tak że kibice decydują kto ma być trenerem... A tam kibice naprawdę mają sporą władzę w klubach. Przykład Wisły pokazał jak wyglądają Polskie kluby od środka.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.