Wątek dotyczący artykułu

Karolina Woźniacka musiała walczyć o uznanie w Danii. "Zawsze czułam się Dunką"

- Zawsze czułam się Dunką. Urodziłam się i wychowałam w Danii, tutaj chodziłam do szkoły - powiedziała Karolina Woźniacka. Z uwagi na polskie korzenie była liderka rankingu musiała walczyć o uznanie i przyjęcie w najmniejszym z państw nordyckich.

przeczytaj cały artykuł

Tom.

Widzi co sie w PL dzieje, jak fajnie sie patrzy na takich jak ona (wystarczy popatrzyc na niektore komentarze ponizej), to jej przeszla polskosc. Nie ma nic za nic, albo sie stwarza mila atmosfere dla "pol-Polakow", albo sie ich "wysegregowuje". Ta ostatnia metoda coraz bardziej w modzie, to nic dziwnego, ze sami sie odwracaja i niechetnie przypominaja sobie o polskich korzeniach.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Sharapov

@Tom.: ja tam jestem dumnym Polakiem hejterem i żadna mi tam Karolajn a tym samym ten jaj tatuś Piotruś nie jest do niczego potrzebny akysz pod Kopenhagę!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Tom.

Nie wiem, co masz na mysli z tymi "niepolskimi mediami". Zresztą, sam fakt, czy jakies media sa tego, czy innego kraju, jeszcze nic nie świadczy o ich obiektywnosci, czy prawdomówności. Jedne piszą tak, inne siak. Jeśli ja na przykład widzę, że jakieś media mają jakąś "misję", to je omijam z daleka, bo wszystko, co niezgodne z tą "misją" będzie w nich przedsawiane jako wrogie, a już najgorzej jak "niepolskie" ;) No cóż przy siedmiu i pół miliarda ludzi na świecie przewaga niepolskich mediów jest przytłaczająca, nie da się zaprzeczyć ;))))

| Odpowiedz
blokuj
Tom.

@Sharapov: Tu nie przedszkole, równie dobrze mógłbym argumentować, że Ty mi nie jesteć do niczego potrzebny ;) "Potrzebna" jest ona jej kibicom, tak jak pewna Rosjanka innym ;)

| Odpowiedz
blokuj
sekup

@Tom.: "Wysegregowania" wobec Polki dopuścili się Duńczycy co wiemy od niej czyli z pierwszej ręki. Musiała się Wozniaky zniżyć do niesienia ich flagi by udowodnić, że nie jest wielbłądem tylko białą Europejką, blondynką idealnie wpisującą się w skandynawski typ rasowy. Najwyraźniej jednak by uniknąć "wysegregowania" w tym goowni@nym kraju powinna nosić burkę i zapuścić brodę.

| Odpowiedz
blokuj
Tom.

w ogóle nie wiem co chcesz przez to napisać. znowu jakaś idee fixe czyli wystarczą dwa zdania na jakikolwiek temat, a lądujesz u muzułmanów albo Afrykańczyków ;)

| Odpowiedz
blokuj
sekup

Poruszyłeś temat segregowania i zarzuciłeś go nam, Polakom. My, jeśli coś segregujemy to są to co najwyżej śmieci. Segregacja etniczna w Polsce nie występuje. Owszem, jest inna potrzeba segregacji oprócz śmieci. Występuje paląca potrzeba wysegregowania z życia publicznego starych komuchów. Pracujemy już nad tym.:)

| Odpowiedz
blokuj
Tom.

hahaha a jednak coś tam segregujesz :D A pewno, że niektórzy (nie mówię że wszyscy) segregują. Na przykład w "lepszy" i "gorszy" sort. :D Kto tego nie widzi, niech się uda do optyka ;)

| Odpowiedz
blokuj
sekup

Jest grupa która sama się segreguje i to do najgorszego sortu i widzą to wszyscy bez okularów. Bo kto przyzwoity, etyczny, sprawiedliwy, zdrowy na umyśle niszczy ludzi, pozbawia ich dorobku życia, niewinnego karze 18-letnim więzieniem, kradnie 50 zł starszej kobiecie, elektronikę w sklepie, spodnie, wiertarkę a nawet mapę turystyczną, kto uniewinnia przestępcę za przejechanie starszej kobiety na pasach nie mającego przy tym prawa jazdy, ubezpieczenia i aktualnego badania technicznego pojazdu, kto łazi se świeczką po ulicach a potem mówi że nie łazi, kto bandziorowi przyznaje odszkodowanie od państwa za krzywdy jakich doznał od wymiaru sprawiedliwości, kto w manifestacjach ulicznych chodzi ramię w ramię z przestępcami których sprawy toczą się w sądach, et cetera, et cetera, wymieniania nie byłoby końca przestępczych czynów których się dopuszczają. Ja ich segregują jako margines społeczny.

| Odpowiedz
blokuj
Tom.

to są banały. nie chodzi o takie segregacje, lecz o takie, gdzie ktoś wysegregowany nic nie może poradzić na to że jest takim jakim jest, bo takim się po prostu urodził. Konkretnie mówię o segregacjach w duchu rasistowskim albo nacjonalistycznym.

| Odpowiedz
blokuj
sekup

To ty zaproponowałeś temat gorszego sortu. Ale mniejsza, widziałem w tym poście bezcelowość i chciałem go usunąć. I tu zaszła zmiana w polu mojego widzenia. Nie dostrzegłem takiej możliwości, ani usunięcia, ani moderowania co zdaje się jest unifikacją interaktywności w sieci. Koniec z różnorodnością w wirtualnym świecie. Teraz tylko multi-kulti? :(

| Odpowiedz
blokuj
Tom.

no bo jest pewien "ranking" segregacjj:rasistowskie, nacjonalistyczne, genderowe są najgorsze, bo wysegregowani nic nie mogą poradzić na to że są takiej rasy, takiego narodu, takiej płci, takiej orientacji.
W następnej kolejności idą dalsze segregacje, polityczne, światopoglądowe, jakieś typu margines społeczny itd. Tu teotetycznie prawicoeiec może szybko stać się lewicowcem i na odwrót, kryminalista dobrym człowiekiem, zwolennik partii rządzącej nagle rewolucjonistą i inne sorty ;)
Jest to też prosta odpowiedź na to dlaczego nawet komunizm (przy strasznych przestępsteach) jest teoretycznie mniej niebezpieczny i "ostateczny" od rasizmu: światopogląd można zmienić, rasy nie. proste i tragiczne w skutkach ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.