Wątek dotyczący artykułu

Tenis. Karolina Woźniacka zapowiedziała zakończenie kariery!

"Na korcie osiągnęłam wszystko, o czym mogłam marzyć" - napisała Karolina Woźniacka, zapowiadając zakończenie profesjonalnej kariery. Duńska tenisistka polskiego pochodzenia za kilka tygodni odwiesi rakietę na kołek.

przeczytaj cały artykuł


Tom.

Potter, najwięcej zajompleksieni są ci, którzy robią z igły widły. Jasne, że śmieszy czasami to typowo polskie szukanie "siódmej wody po kisielu", jakichś polskich przodków na siłę (typowy przykład: Samantha Stosur). Ale tu mamy do czynienia z drugim pokoleniem, z rodzicami z polski i z dziewczynami mówiącymi czysto po polsku. Jest jasne, że dla Duńczyków jest ona Caroline Wizniacki, a dla Polaków -biorąc pod uwagę specyfikę polszczyzny - jest to Karolina po prostu. Zresztą można sobie mówić tak i tak, jak kto chce po prostu, bez narzucanua swojej wersji innym. Podobny przykład: jeśli gdzieś w polskiej prasie pisze się o Monachium zamiast München i o Norymberdze zamiast Nürnberg, o Wiedniu zamiast Wien, to też ma to być temat? Ale są tacy, dla których każda sposobność do robienia burzy w szklance z wodą jest mile widziana, mogą się wtedy trochę popuszyć, zamiast po prostu żyć i dać innym żyć ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Sharapov

@Tom.: Tom czy ty jesteś normalny? co mają spolszczone nazwy miast świata do dunki nazwiskiem Wozniaki? no co? to że piszemy Wiedeń zamiast Wien albo Monachium zamiast Munchen to normalne ze uzywamy polskiej nazwy miasta. Szkoda ze nie użyłeś mniej znanych miast z którymi jest większy problem aby się połapać jak Lipsk i Liepzig albo Norymberga - Nurnberg

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.