Wątek dotyczący artykułu

Gollobomania kontra Małyszomania. Skoki biją żużel na głowę. Przeciętny Polak zna Stocha, a Zmarzlika już nie

Sukcesy Adama Małysza w skokach przełożyły się na ogromne zainteresowanie kibiców, kapitalne wyniki oglądalności i sponsorów z górnej półki. Żużel, choć miał Tomasza Golloba, nie potrafi się przebić do świadomości ogólnopolskiego widza.

przeczytaj cały artykuł

CKM_fan

Po 1wsze jestem fanem i żużla i skoków. Główny powód przepaści w popularności i oglądalności skoków to telewizja. Polacy kochają skoki nie tylko, że są sukcesy ale po prostu uwielbiają rywalizację na skoczni. Byli sportowcy jak Kowalczyk, Sikora czy krótko Bródka, ale jakoś te sporty nie zyskały wielkiej rzeszy widzów. Każdy mój znajomy, co lubi sport w zimę: "Dobra, lecę bo zaraz skoki, a biegi (gdy Justyna była na fali)? Nie, nie interesują mnie" często tak mi odp. Gdy Polakom nie szło, jak lata 96-99 była masa kibiców pod skocznią a zawody nawet w tamtych latach na TVP. Czy MŚ czy olimpiada oraz Turniej 4 skoczni, oraz PŚ z Zakopanego tvp nawet gdy Polakom nic nie wychodziło w tym sporcie zawsze dawali relacji czy obszerne skróty w programie.

A żużel. październik 2019 Bartosz Zmarzlik walczy o 3 tytuł dla Polski, czemu zawodów w Toruniu nie pokazał chociazby TVP Sport? No cóż, brakuje słów. Umowy jedno, ale drugie ministerstwo sportu czy też prezydent może podpisać ustawę aby takie zawody pokazać w ogólnopolskiej TV. Żużel byłby chętnie oglądany ...gdyby byłby w darmowej tv.
Były zawody games coś tam na ogólnym Polsacie, masa moich znajomych: idę oglądać żużel bo wreszcie pokazują w otwartym kanale. Sprawdźcie sobie oglądalność I ligi w 2016 w regionalnej. Była olbrzymia!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Saddam

@CKM_fan: Kochają, bo TVP i Małysz zrobili robotę. Pamiętam, gdy mój dziadek oglądał Puchar Świata na RTL, bo żadna stacja w Polsce go nie pokazywała a przeciętny Polak nie miał pojęcia czym są skoki oraz kim był ówczesny dominator Andreas Goldberger.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.