Wątek dotyczący artykułu

Tenis. Australian Open. Iga Świątek: Dawno nie grałam meczu na takim poziomie

Polska tenisistka, Iga Świątek, awansowała do III rundy Australian Open. Jej gra wzbudziła powszechne uznanie, a sama zawodniczka przyznała, że jej opanowanie w najważniejszych momentach to także efekt treningu.

przeczytaj cały artykuł

Baseliner

Ładnie się rozwija Iga mentalnie, oglądałem prawie całe spotkanie i byłem pod dużym wrażeniem spokoju i opanowania. Trochę jak u Huberta w normalnej dyspozycji, a HuHu za juniora do najspokojniejszych też nie należał. ;) Szybko dojrzała Iga do dorosłego grania, a jest kilka lat młodsza od Hurkacza. Duże wrażenie robił też na mnie serwis przy piłkach na przełamanie - często to były asy lub wygrywające podania. Drugie podanie za to ma jedne z najlepszych, ten kick jest bardzo kąśliwy, chyba już kiedyś wspominałem o podobieństwie w tej kwestii do Stosur.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Tom.

Dawno już takiej nie było w PL. Gębicz czy któryś z nich porównywał jej styl do Domachowskiej, ale miejmy nadzieję, że dużo wyżej zajdzie niż Marta ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Baseliner

@Tom.: hmm, ja bym ich nie porownywał. U Igi jest trochę więcej urozmaicenia, Marta to był taki trochę typowy tłuk, do którego zawsze miałem słabość. :) Niemniej w tym defensywny kraju Iga jest pierwszą tenisistką od czasu Marty, której styl gry opiera się na agresji.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.