Wątek dotyczący artykułu

F1: nowe samochody drastycznie zwolnią, Racing Point bije na alarm. "To już nie będzie Formuła 1"

Nadchodzący sezon F1 jest ostatnim, w którym zobaczymy dobrze nam znane konstrukcje. Już w roku 2021 światło dzienne ujrzą maszyny zbudowane w oparciu o nowe przepisy. Istnieje ryzyko, że szybsze od nich będą pojazdy z Formuły 2.

przeczytaj cały artykuł


Janina Maria Rokita

ale przecież i tak wiadomo,że umiejętności nie mają w F1 znaczenia i tylko technologia się liczy. To tak jak z lewandowskim, wszyscy pieją jaki jest super a on jest jednym z 11 ludzi na boisku i bez tych 10 obok nic by nie zrobił. Ale jak biegacze na nartach, skoczkowie, lekkoatleci zajmuja 1 miesjca a oni robia to sami (a nie w zespole) to nikt nie pieje. W F1 od dawna sa 2-3 dominując technologicznie zespoły z najszybszymi bolidami gdzie zawodnik mnie ma znaczenia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Konrad Niedzwiedzki

@Janina Maria Rokita: Nie możesz wykluczać jednego czynnika jakim są umiejętności kierowcy tylko dlatego, że inny czynnik ma większy wpływ. Faktem jest, że technologia w tym wypadku robi dużą różnicę, ale na przykład taki Sirotkin czy Giovanazzi nie byli by w stanie osiągać takich wyników jak Hamilton gdyby mieli ten sam bolid. Zwróć uwagę jaka przepaść dzieli Giovanazziego a Raikonena w ostatnim sezonie pomimo iż jeżdżą tymi samymi bolidami.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Kreystek

@Konrad Niedzwiedzki: temu przepaść bo zależy też od taktyk i zespołu w boksie i pit stop. Wynik Hamiltona jego bolidem i faworyzowaniem w zespole nawet średni kierowca by osiągną.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.