Wątek dotyczący artykułu

Unibax Toruń wycofa się z Ekstraligi? "To nie są żarty"

Unibax Toruń został dotkliwie ukarany przez Komisję Orzekającą Ligi za wydarzenia, jakie miały miejsce podczas rewanżowego meczu finałowego. Władze klubu nie wykluczają wycofania z rozgrywek.

przeczytaj cały artykuł

flex6

Jestem z Torunia i jestem w 100% za tym abyśmy ogłosili upadłość i wycofali się z rozgrywek zaczynając w przyszłym roku od drugiej ligi. Za tą kasę, którą ustalono w postaci kar i narzuceniu cen biletów spokojnie przejdziemy w dwa lata przez druga i pierwszą ligę, a przy okazji atmosfera się oczyści.
Obserwuję całą tą chorą sytuację i było mi wstyd tego co zrobił nasz klub. Ale jak dla mnie są granice. Przy zadanych karach nie ma klubu w Polsce, który by to przełknął.
Nie widzę podstaw dlaczego mielibyśmy cokolwiek oddać Falubazowi. Każdy zespół / organizator imprezy masowej musi się liczyć z poniesieniem straty w związku z organizowaniem owej imprezy. Walkower jest wpisany w regulaminie i nikogo nie powinno interesować, że Falubaz zaprosił sobie na mecz kilka gwiazd / celebrytów, kupił fajerwerki czy kilka szampanów i koszulek z napisem "Mistrz Polski 2013". Takie jest ryzyko prowadzenia działalności, bo jak inaczej można określić dzisiejsze kluby sportowe? Falubaz jak i każdy inny klub musi się z tym liczyć, że czy to będzie finał czy każdy inny mecz ligowy mogą ponieść straty (przez walkower, złą pogodę, itp.).

Inną sprawą jest polski żużel i panujące w nim chore zasady. Zawiść, wprowadzanie KSM, ograniczeń budżetowych, patrzenie wilkiem na to że ktoś ma lepszego sponsora. Z chęcią poznam drugi taki sport, gdzie sponsorzy są skutecznie zniechęcani do inwestowania. Przecież ani w piłce, ani w NBA czy NHL nie ma takich chorych zasad. Sponsorzy są od tego aby łożyć ciężką kasę i oczekiwać za nią wyniku. Tak działa obecnie każdy sport. I teraz wszyscy z Polski mogą na mnie najechać. Ale co stoi na przeszkodzie, aby władze innych klubów pozyskali tak znaczących sponsorów jak ma Unibax?
Kolejna sprawa. Dlaczego zawodnikom ma się blokować możliwość zarobkowania skoro to Oni poświęcają swoje zdrowie, aby dać nam dobrą zabawę? Zawodnik ma swoje 5 minut i często musi w ciągu nich odłożyć kasę na całe swoje pozostałe życie. Ale oczywiście najlepiej im tego zabronić. W imię jakiej zasady? Jeśli jest sponsor, który chce za to zapłacić to płaci i po sprawie.
Wszyscy, a szczególnie kibice z Zielonej Góry mówią o wstydzie i braku przeprosin ze strony Torunia. Przypominam sobie jak dziś finał z 2009 roku i szwindle z torem, aby opóźnić finał. Finał odbył się za 5 podejściem! Którzy z Was (Falubazowiczów) przeprosił choć raz za tamto zachowanie? Któremu było wstyd przed całą Polską? Kto zmuszał kibiców z Torunia do kilkukrotnych wycieczek do Zielonej Góry na ten finał? Gdzie wówczas wasze władze miała naszych kibiców? Żeby krytykować trzeba w pierwszej kolejności krytycznie ocenić siebie...
Kończąc powtórzę, że jestem za tym, aby KS Unibax ogłosił upadłość. Jeśli to zrobi to z tego miejsca obiecuję, że będę na każdym meczu w drugiej i pierwszej lidze, który odbędzie się na naszym stadionie. Taka męska decyzja zapewne niejednego naszego kibica jeszcze bardziej przywiąże do klubu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
aslo

W 100% zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Nie chcą nas w EE to zobaczymy jak sobie poradzą bez nas. Ubaw po pachy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
xman1100

A kim wy jesteście? Pępkiem świata? BAHAHAHAHA Nie wy to ktoś inny zajmie wasze miejsce. Nikt po was płakał nie będzie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
peyo

Może ty nie będziesz płakał ale zrozum jak pisałem już wczoraj Polska to tylko coś koło 20 ośrodków . Jeden się sypnie to pociągnie drugiego. No ale co tam ty i tak tego nie zrozumiesz. Jak coś zawsze możecie jeździć w lidze niemieckiej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
peyo

Widzę, że nie zrozumiałeś kara nam się należy ale tylko wyłącznie regulaminowa a nie emocjonalna bo pan senator poskarżył się w wawie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
DBR

Zrozumcie wreszcie - nie jesteście pępkiem świata i EE choć straci to się bez Was obejdzie lepiej niż Wy bez EE. I nie zapominajcie o karencji jeśli ogłosicie upadłość i nie spłacicie zobowiązań. II liga dopiero w 2015 roku . I to Wy sami jako klub tak 22 września jak i później a zwłaszcza teraz grzebiecie żużlowy Toruń - nie ma co zostawiać po sobie taka pamięć - Wielka tradycja, wielki zespół a jak się okazuje zero honoru - i ucieczka w czasie finału , i ucieczka przed ponoszeniem konsekwencji swoich działań .
Andrzej Kliszewski

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.