Wątek dotyczący artykułu

19 sezonów i 7 medali Tomasza Golloba w cyklu Grand Prix

Tomasz Gollob zrezygnował z jazdy w cyklu Grand Prix, w którym obecny był od samego początku, czyli od 1995 roku. W tym czasie zdobył siedem medali, z czego jeden z najcenniejszego - złotego kruszcu.

przeczytaj cały artykuł

wyan

Mamy kilku zawodników,tylko ciężko im się przebić do GP.
Czy któryś z nich zdobędzie tyle indywidualnych medali co Tomek,wątpię.Przyjdzie Ci wypić samemu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
szurszacz

no nie bądźmy pesymistami. jest Hampel, a z młodych Dudek, pawliccy, Przedpełski. choć powiem ci szczerze- hampel jakoś mnie nie przekonuje, jeździ dobrze, ale jednak to nie jest zawodnik na mistrza świata, ale chciałbym się mylić....

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
krecik start

jarek jest efektywny ale nie efektowny jazda hampela na pewno nie będzie tak emocjonująca jak golloba choć życzę mu jak najlepiej. gp bez tomasza będzie już nie takie samo ale i tak dobrze że odchodzi w momencie kiedy są następcy w latach 90-tych gollob na arenie międzynarodowej ciągnął polski żużel sam tak jak małysz skoki

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
fanqbek

Zwykły polak by nie wiedział kto to Gollob w 1998 -musiałby być zainteresowany tą dyscypliną. Gdyby 15 lat temu był tylko Tomuś -to nie byłoby polskiej ligi -Przyjacielu. Tomkowi należy się szacunek, szacunek należy się każdemu zawodnikowi, który jeździł 15 lat temu w lidze. Cofając się do czasu który Wspominasz; otóż zmieniły się -na nasze (kibiców) nieszczęście- priorytety tych uwielbianych przez nas Zawodników. Kiedyś sportowa rywalizacja - dziś dobrze płatna praca zawodowa. Tomek jeszcze nie umiera!!! Chudy jeszcze kariery nie kończy!!! Tomek rezygnował z GP -bo mu się to po prostu nie kalkuluje! To nie jest sportowe podejście- podobnie jak ostatnie lata i rezygnacja TG ze startów w IMP. Nie ukrywam że BSI, również nie jest dla mnie strukturą charytatywną -mającą na celu wyłonić najlepszego na świecie dla idei! Ma na celu wyssać jak najwięcej monet, płacąc jak najmniej tym co ryzykują na torze!!
Sumując; każdy w tym sporcie od zawodnika do organizatora robi to dla pieniędzy, bo bez nich nie uciągnie. Zostało jeszcze kilku zapatrzonych i porąbanych (hihi) Kibiców -którzy przyłażą na stadion, płacą i mają złudną nadzieję że może... "piniondze to nie fszystko" :). To MY!! :(
"Świat schodzi na psy -my razem z nim...."
Pozdrawiam.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Assik

Tomasz po prostu wie kiedy sie wycofac to po 1 a po 2 napewno pomogla mu w odejsciu sytuacja ktora jest teraz przy BSI i SEC. To jest madry czlowiek wie co bedzie najlepsze dla niego.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
fanqbek

To jest człowiek (z całym szacunkiem dla najlepszego żużlowca w Polsce) który umie włączyć kalkulatorek -co jest plusem i minusem. Nie potępiam, nie chalę - Piszecie o Tomku, jak o umierającym -a nie umiera Chłop jeszcze. Gdyby na taki ruch stać było.... z 4 liderów GP -BSI nas...robiło by w gacie. Z niewolnika nie ma pracownika. Chwała zwycięzcy -kasa dla gangu. W przypadku TG dobra zagrywa -bo Emil tylko straszył, ale młody On i głodny sukcesu. Bez rozpisywania się -są dwie opcje. Można kogoś podziwiać za aspiracje, można podziwiać za logikę. Profesor kieruje się logiką - młody aspiracjami. Brak TG w GP uważam za logiczny. Brak TG w IMP -uważam za brak szacunku dla nas -czyli kibiców tego sportu. Mógł by nie wygrać -ale jest zlew -bo przecież mam tyle tytułów że, po co więcej -zlewamy temat. Wstyd!!!

| Odpowiedz
blokuj
fanqbek

To o czym Piszesz -to nie mądrość- to logika a właściwie jest to jej składnik -czyli kalkulacja. Daleki jestem od mieszania naszego polskiego Tomka z błotem -bo zasługi ma takie że, jeszcze dłuuuugo reszta będzie go goniła i nie wiem czy podołają:). Chłodna kalkulacja ma natomiast mało wspólnego z czystym sportem -tutaj problem!! Warunki obecnie panujące w każdej dyscyplinie - stawiają pytanie; czy my jeszcze chodzimy na zawody sportowe, czy za swoje pieniądze oglądamy ludzi podczas pracy zarobkowej?! Smutne; nie jadę, bo mi się nie opłaca :(. Gdzie ta sportowa mądrość?!. Tomek ostatnio zlewa IMP -to takie mądre? Może nie ma gdzie układać pucharów z tych zawodów, może ma kabla że nie będzie już najlepszym w Polsce -nie wiem?! Wiem natomiast że to nie jest sportowe zachowanie.

| Odpowiedz
blokuj
szurszacz

no zgadzam się z twoim komentarzem , poza jednym. te 15 lat temu zwykły kibic który ogólnie interesował się sportem o żużlu wiedział tylko że jest Gollob. tylko on, jako jedyny żużlowiec było nominowany do Sportowca roku Przeglądu sportowego( w 1999 wygrał ten plebiscyt) i to on jako jedyny tak naprawdę z Polaków liczył się w Gp, do czasów jarka Hampela

| Odpowiedz
blokuj
fanqbek

15-ście lat temu IMP był Jacuś, brachol Tomasza -miał rok "konia" -a Tomuś tak właśnie Postanowił i tak Chciał. Tomek wygrał plebiscyt w 99 -nie z racji chęci - tylko z racji zainteresowania w tą dyscypliną wśród ludzi. My bez Tomka nie mamy historii- Tomek bez Nas nie ma pieniędzy. Tomek kalkuluje, my zapłacimy i mamy priorytety. Tomek już ich nie ma!

| Odpowiedz
blokuj
ZaZou

Hampel to nie jest żaden wojownik, tylko zwykły mały złodziejaszek startów, a jak już mu się to nie uda, to po prostu na torze nie istnieje, dlatego te medale zdobyte przez Jarka, nie radują mnie tak jak te co wywalczył Tomek, a walczył przez wiele długich lat i to niekiedy nawet na żyletki, a u Hampela tego nie zobaczysz, a tym bardziej gdy juz będzie przed lub po 40-dziestce, tak jak teraz Tomek !
Szkoda, ale kiedyś musiał przyjść ten koniec, bo takie niestety są realia naszego życia, zresztą Tomek i tak by już nic ciekawego w tym Grand Prix nie zwojował, no i nawet bywały już teraz co raz częściej biegi, że nawet nie chciało mu się dojechać do mety i przekroczyć linie start-meta, a to już nie oglądało się pięknie w TV, więc myślę że to odpowiedni czas, gdyż nie było już w nim takiej motywacji i determinacji jak kiedyś ?
Pewnie w dużej mierze do tej decyzji przyczyniły się również te nieszczęsne tłumiki, no ale cóż, przecież wszyscy na nich jadą i szanse są dla każdego jednakowe tak jak i to bywało kiedyś :)
Pozdr...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
szurszacz

no trochę przesadzasz, jarek też jest dobrym zawodnikiem, i nie raz to udowodnił, ale racja jazda Golloba była jakaś inna, ale może dlatego że 10-15 lat temu na świecie liczył się z Polaków tylko gollob

| Odpowiedz
blokuj
hetmanska

Bzdura. Oczywiście Hampel ma wyjątkowo dobre starty i oczywiście nie jeździ tak dynamicznie jak Gollob w swoim najlepszym okresie ale też dzisiaj przy nowych tłumikach w ogóle mniej jest walki na torze. Poza tym nikt mi nie powie, że Hampelowi brakuje fantazji na torze i że "na torze nie istnieje" bo to po prostu nieprawda.

| Odpowiedz
blokuj
Z A P O R A

Gollob a Hampel to calkowicie dwa rozne swiaty , Gollob pod wzgledem stylu i opanowania motocykla to jeden z najlepszych w historii swiatowego zuzla,mimo ze ims zdobyl tylko raz, Hampel ktory rowniez ma wielu zwolennikow to kompletnie inny swiat , to duzo bardziej nudny swiat, po 2 czas w jakim zaczynal Gollob gdy Polski zuzel byl dnem i pod wzgledem sukcesow i pod wzgledem naszego zacofania sprzetowego ni jak sie ma do czasu gdy zaczynal Hampel ktory z miejsca zaczynal na sprzecie najwyzeszej klasy (oczywiscie to nie jego wina , ze jest mlodszy), po 3 Gollob czy sie go lubi czy nienawidzi poprostu wzbudza i wzbudzal emocje to na niego przychodzily tlumy

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Z A P O R A

po tym co piszesz wnioskuje , ze ogladasz Golloba od 2 lat, gdy Gollob zaczynal Polski zuzel byl dnem a on udanie rywalizowal ze swiatowa czolowka, ale oczywiscie mozesz miec swoje zdanie, ja wyyrazilem swoje powodzenia i pozdrawiam

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
hetmanska

Zgadzam się, choć nie stawiałbym sprawy aż tak ostro. Za to wkurza mnie to, że niektórzy widzą w Hampelu jedynie złodzieja startów. To jest jakiś absurd.

| Odpowiedz
blokuj
hetmanska

Przecież teraz powtarza się biegi przy kradzionych startach. Czasami sędziowie powtarzają nawet jeśli ktoś ma po prostu lepszy reflekst niż reszta.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.