Wątek dotyczący artykułu

LM: Popis gry Resovii! Będzie polski pojedynek o Final Four! - relacja z meczu Knack Roeselare - Asseco Resovia Rzeszów

Resovia Rzeszów, mimo przestoju w drugim secie, nie zostawiła Belgom żadnych złudzeń. Wygrała 3:1 i tym samym zameldowała się w dalszej fazie LM. Tam czeka już na nią Jastrzębski Węgiel.

przeczytaj cały artykuł

jaet

Gdyby Resovia miała dalej na młocie Grozera, to zwycięstwo w FF byłoby bardzo prawdopodobne. Konarski z Schopsem są przyzwoici, dobrze się wzajemnie uzupełniają, ale na europejski top to chyba mało. Takie mam wrażenie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
aśka.

A mnie się wydaje, że Schoeps jest niesamowicie inteligentnym zawodnikiem. Jego zagrania są przemyślane. Jest zawodnikiem światowej klasy wg mnie.
Co do Konara, zaczyna się rozgrzewać w Resovii. Widać, że ten klub mu odpowiada. Co ważniejsze. Kiedy Dawid gra kiepsko, Jochen zawsze jest gotowy. Uzupełniają się.

Tak samo jest na każdej innej pozycji.
To niesamowicie przemyślana taktyka budowy zespołu.

Należą się brawa dla trenera i prezesa.:)

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jaet

Jak na możliwości Resovii ten skład jest faktycznie optymalny, a zalety Jochena nie do przecenienia. Tylko, że ew. FF to będzie wyższa szkoła jazdy. Tutaj raczej nie będzie potrzeba 2 równych dobrych atakujących, tylko jeden wybitny. Obym się mylił.

| Odpowiedz
blokuj
stary kibic

Resovia miała na młocie Grozera i z Rosjanami w pucharze CEV przegrała, choć niedużo im brakowało. Dziś atutem jest bardziej środek i urozmaicona gra. Od atakującego jest wymagana dokładność i skuteczna zagrywka - rozkład punktów jest bardzo równy, nawet z przewagą Achrema, który jest w wybornej formie. Myślę, że taka wyrównana dwunastka jest trudniejsza do zatrzymania niż jeden, choćby najlepszy atakujący. A Fabian na rozegraniu w dobrej dyspozycji jest o wiele cenniejszy, bo pracuje głową, nie tylko ramieniem. Widać to też po Jastrzębiu bez Michała Łasko.

| Odpowiedz
blokuj
jaet

Myślałem o Grozerze dokoptowanym do obecnego składu za któregoś z atakujących (pewnie Schopsa), a to zmienia postać rzeczy. Równy rozkład ataku plus Grozer na młocie. Analogicznie jak w Biełgorodzie ;).

| Odpowiedz
blokuj
stary kibic

Nie wiem, czy psychologicznie pasowałby do takiej drużyny. Nawet Wojtek Drzyzga w komentarzu mówił, że nie wyobraża sobie Grozera na miejscu Schoepsa w kwadracie, oczywiście w słabszej dyspozycji lub z założenia trenera. I trudno się z nim nie zgodzić. A jak sam pamiętasz nie grał wybornie przez cały sezon. Niektórzy nawet mówili, że półfinał PP w Rzeszowie Resovia przegrała ze Skrą, bo zabrakło dobrej formy Grozera, ale musiał grać. On ma swój charakterek :)

| Odpowiedz
blokuj
cecco

Fabian robi różnicę. Zdziwię się mocno jak nie będzie pierwszym rozgrywającym reprezentacji. Teraz dopiero widać przepaść jaka dzieli Tichacka od Drzyzgi. Fabian naprawdę się rozwija i coś czuje, że to najlepszy od lat transfer Resovii.

| Odpowiedz
blokuj
stary kibic

Fabian jest strzałem o który prosiło się naszych skautów po jego sezonie w Czewie - dziś byłaby Resovia w innym miejscu. Ma dodatkowe atuty - od juniora grał z Dawidem w reprezentacji, a z Pitem w Częstochowie 2 sezony, więc uregulowanie wspólnego grania jest dużo łatwiejsze. A talent na dobrego sypacza ma nieprzeciętny.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.