Wątek dotyczący artykułu

Sensacyjne zwycięstwo Martina Smolinskiego w Grand Prix Nowej Zelandii! Krzysztof Kasprzak trzeci!

Zwycięstwem Martina Smolinskiego zakończyło się Grand Prix Nowej Zelandii! Reprezentant Niemiec w finałowym wyścigu pokonał Nickiego Pedersena, Krzysztofa Kasprzaka i Fredrika Lindgrena.

przeczytaj cały artykuł

Guliwer zg

jestem w szoku !,wracam z pracusi odpalam compa i czytam Smoliński !!! gratulacje dla ósemki ;)) i aby bez kontuzji do końca sezonu ;)))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
FZGFA

Cześć estevez. Kasprzak nie wróci do Leszna , zapomnij. On się dużo lepiej czuje wsród ludzi o zachodniej mentalności (Zielona , Gorzów , Szczecin , Gdańsk) niż wśród poznaniaków i pochodnych (sam nie wiem co z wami nie tak , ale ta gwara , wrzaski , nerwowy tryb życia - jesteście po prostu INNI). Większości mieszkańców ziem odzyskanych o wiele bliżej pod względem mentalności jest do Berlina niz do Poznania. Posługujemy sie podobnym językiem i na tym koniec. Leszno dla Zielonej czy Gorzowa to prawie jak Białoruś .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|5)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Dobry-men

Większości mieszkańców ziem odzyskanych o wiele bliżej pod względem mentalności jest do Berlina niz do Poznania

A co Podole i Wołyń ma wspólnego z Niemcami?
Bo przecież większość mieszkańców ziem odzyskanych z kresów wschodnich pochodzi

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
FZGFA

A co ja mam wspólnego z Podolem? Parę prastarych zdjęć z albumu prababci? Gdzieś z tamtych stron moi pradziadkowie pochodzili ale tu powstał taki mix tych wszystkich kultur że w efekcie powstała nowa. Twierdzę że cały pas od Gdańska przez Kołobrzeg , Szczecin , Gorzów , ZG aż do Wrocka to zdecydowanie inni ludzie niż ci z "polski wewnętrznej". poczytaj troche np wypowiedzi w sieci , wnioski nasuna ci się same.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
FZGFA

Tak , tylko jak Falubaz i Stal pójdą do ligi niemieckiej to na waszego smoka już nikt nie przyjdzie. Zielona ,Leszno to tylko 100 km ale dla mnie gdzieś od Sławy kończy się zachodnia cywilizacja. Na północy to będzie gdzieś od Wolsztyna. Oki , drapcie sie dalej dziewczyny. Do.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Komentarz usunięty
wielkopolska rudy

Napisze ci krótko do dzisiaj cały świat pamięta myszlenie zachodnie pana HITLERA.Mówisz nikt nie przyjdzie na smoka uwierz mi my bez was damy sobie rade,gorzej z wami jestem ciekawy ilu karguli przyjdzie na lige niemiecka.Pamietaj jest Rzeszów ,rybnik,łódz ,itd;Nikt za wami nie będzie płakał.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Komentarz usunięty
FZGFA

Ja nie twierdzę że ich kocham , twierdze tylko że wolę niemców niż poznaniaków. Róznice w mentalności są tak duże że taki wybór dla zielonogórzanina jest oczywisty. Tym przyjemniej jest startować w jednej lidze i systematycznie fundowac wam łomot ;) BTW: jak myślicie , na jakiej podstawie ktoś kiedyś wymyślił "święte przymierze". Przypadek : Gdańsk , ZG , Wrocław? Oczywiście nie. Podobni ludzie , podobne myślenie , nie trzeba było dyskusji w sieci żeby sie zgadali. Przeciętny poznaniak jest dla mnie: za głośny , za nerwowy , za szybki - jakby miał drgawki , za hhmmm "oszczedny". Generalnie wprowadzacie nerwowy nastrój.

| Odpowiedz
blokuj
PYRA POZNAŃSKA

Napisze ci krótko łomot to daje ci tata jak nie narąbiesz drzewa ,jak dobrze pamiętam a statystyki nie kłamią to ten twój klubi jest daleko ,za LESZNEM,RYBNIKIEM ,BYDGOSZCZA,ITD.I PRZYPOMNĄ CI SMARKU TAK ;SWIĘTE PRZYMIERZE .LECH-ARKA -CRAKOWIA.DZIEKUJEMY DO WIDZENIA.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
FZGFA

Acha no i ta gwara. Dla ludzi z lubuskiego gdzie operuje się polskim bez żadnych regionalnych naleciałości mowa mieszkańca Poznania czy Leszna jest trudna do strawienia. Dlatego siedzimy sobie tutaj i na zakupy jeździmy do Berlina czy Wrocławia a nie Poznania. Do Leszna tylko na mecze przy czym powtarzam: dla mnie to doświadczenie takie samo jak zwiedzanie Kaszub. Zobaczyć i wracać do siebie , nie próbować zrozumieć bo trzeba by specjalny kierunek studiów skończyć. Zielona Góra i Leszno to dwa różne , bardzo odległe od siebie światy. Który lepszy? nie wiem , ja wolę swój :)

| Odpowiedz
blokuj
FZGFA

Ja jestem zielonogórzaninem. Nie niemcem ale tym bardziej nie wielkopolaninem czy jak was tam zwą. I to prawda , mam więcej znajomych niemców niż poznaniaków. Że wam sie to nie podoba...kogo to? Acha , nie przeszkadza mi Hampel , Dobrucki ani zaden inny obcokrajowiec. My jestesmy tolerancyjni , dodatkowo ci dwaj deklarują głębokie przywiązanie do Zielonej Góry i nawet gwarą nie gadają. Są ok. Może u nas startować nawet zawodnik z plemienia zulu czy hutu , byle był dobry. To zachód , tu nikt nie patrzy z jakiego kraju pochodzisz. Sami wy stwarzacie problem robiąc hecę z tego Leszna.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty przez użytkownika
Komentarz usunięty
FZGFA

No i wkurzyłeś "prawdziwego polaka" czy może "wielkopolaka". Hahah , dobrej zabawy , do potem :) Płaczom i lamentom dzisiaj nie bedzie końca. Ward , Wielkopolska , Leszno , Krzyżacy. Mają tematów na miesiąc , można iść na piwo ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|6)
blokuj
PYRA POZNAŃSKA

No tka hampel rok jezdzi u karguli i mówi o przywiązaniu ale dla sianka ,i pamiętaj ze nadal mieszkaja wielkopolsce jednak mają przywiazanie dla ziemi rodzinej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
PYRA POZNAŃSKA

No i dla tego nadal mieszka w Lesznie tak samo jak wasz trener ,to co dzisiaj jesteś dziewczyno hepi bo wygrał twój ziomek folksdojcz napisze ci tak .WIELKOPOLSKA ZAWSZE POLSKA .Jak tak kochasz helmutów to niech falubaz spada do ligi Niemieckiej .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.