Wątek dotyczący artykułu

PGE Turów po raz drugi wygrał ze Stelmetem!

Co za emocje w finale! Stelmet nie dawał za wygraną, cały czas gonił wynik, ale PGE Turów pokazał charakter i doświadczenie. Zgorzelczanie wygrali po raz drugi i są coraz bliżej zdobycia mistrzostwa!

przeczytaj cały artykuł

Kolanovic

Stelmet!! co??? 2:0. Piękny mecz, super walka i na końcu zwycięzca się zgadza :D. Teraz jedno zwycięstwo w Zielonce, i kończymy serię u siebie w Zgorzelcu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (17|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
DoktorZastal

Jak się nie podoba piękna hala, to nikt nie zmusza do przyjazdu. Ponawiam swój apel do zarządu Zastalu. Dbajcie o kulturę w hali CRSu = nie wpuszczajcie fanów za Zgorzelca na mecze finałowe.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|8)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
DoktorZastal

Wkrótce dojdzie do wycofania się PGE ze sponsorowania Turowa i koszykówka w Zgorzelcu stoczy się na tak niski poziom, że nikt z Zielonej Góry nie będzie potrzebował przyjeżdżać. Daj Boże, żeby tak było.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|8)
blokuj
syrgyt

Prędzej bym się obawiał, że sponsorzy uciekną od tegorocznego wicemistrza, którym to nieuchronnie staje się Stelmet

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (26|1)
blokuj
DoktorZastal

To świadczy o tym, że Twoje umiejętności logicznego wnioskowania przyczynowo-skutkowego oraz prognozowania przyszłości są bardzo skromne.
Zgorzelec to monokultura. Wycofuje się PGE i nie ma koszykówki w mieście nad Nysą. Zielonogórska koszykówka jest sponsorowana przez wiele zielonogórskich firm prywatnych takich jak Stelmet, LUG, Sanplast itp. Budżet Zastalu siedzi na wielu gałęziach co daje większą nadzieję na przyszłość. Powolne wycofywanie się Anwilu i problemy z koszykówką we Włocławku pokazują, jak duże kłopoty mają te kluby, w których źródła finansowania nie są zdywersyfikowane.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|9)
blokuj
DoktorZastal

Widzę, że ociężałość umysłowa i nieznajomość takiego pojęcia jak "monokultura przemysłowa" uniemożliwia niektórym merytoryczną dyskusję za mną.

Podawałem argumenty dotyczące dywersyfikacji źródeł finansowania Zastalu. Moi adwersarze odpowiadają tylko nieuzasadnionymi wróżbami w stylu "wcześniej Zastal upadnie", gdyż nie stać Ich na merytoryczne kontrargumenty. Jest mi bardzo przykro, ale racja jest po mojej stronie. Gotujecie się i ujadacie, co świadczy o Waszej słabości i miałkości Waszych argumentów.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|5)
blokuj
Detlef Szremf

"Monokultura przemysłowa" w Zielonej Górze to masz pewnie na myśli Biedronki i Lidle oraz obozy pracy w specjalnej strefie ekonomicznej (LUG, Makro)?
Nie ma co przemysł że ho ho :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|2)
blokuj
Wojti pierwszy

uuuhhhhh, akurat bym sie tak nie wychylal z tym przemyslem ktory w lubuskim prawie nie istnieje. tak sie sklada ze oprocz kopalni i elektrowni w zgorzelcu istnieje jeszcze kilka wiekszych spolek, z tego jedna asz tak bogata ze same drobne wlasciciela by wystarczyly zeby lyknac jasia interes...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|1)
blokuj
DoktorZastal

Porównywanie monokulturowego Zgorzelca do Zielonej Góry jest nieporozumieniem. Gród Bachusa jest dużo lepszym miastem. Brak molochów przemysłowych w ZG sprawia, że mieszkańcy są przedsiębiorczy i mają inicjatywę. Dzięki temu powstają takie firmy jak Stelmet, LUG, SANPLAST, które wspierają lokalny sport. W 2013 roku Zielona Góra mogła pochwalić się dwoma mistrzostwami Polski w najpopularniejszych dyscyplinach zespołowych. Zielona Góra jest miastem kreatywnym, posiada prężny Uniwersytet, rozwija się dobrze, populacja miasta rośnie. Na Uniwersytecie Zielonogórskim otwierane są nowe ważne kierunki (Prawo, Medycyna) oraz kierunki zamawiane. Rozwija się Park Naukowo-Technologiczny. Zielona Góra wygrywa w różnych rankingach takich jak "miasto dobre do życia dla młodych ludzi" czy "liczba firm tworzonych na 1000 mieszkańców". Rozwój usług w Zielonej Górze, przedsiębiorczość mieszkańców a także Ich mobilność (dojazdy do Rockwoola czy Nowej Soli) powoduje, że stopa bezrobocia jest relatywnie niska (według danych GUS z marca 2014 r., stopa ta wyniosła 8% w porównaniu ze stopą bezrobocia z powiatu zgorzeleckiego wynoszącą 14.7%).
Zielona Góra jest świetnym miastem, czy to się Wam podoba czy nie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|8)
blokuj
marzami

Masz rację, ZG, to fajne, klimatyczne miasto. Nie przesadzaj jednak z tym Uniwersytetem, bo są na bardzo dużym minusie i szykują się zwolnienia grupowe. Poza tym we wszystkim masz rację. Kocham moje miasto!!!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
mmła

Oj tam oj tam... Po czym wnosisz ? Ze niby jeśli w mieście jest więcej uczelni wyższych to miejscowi są bardziej wykształceni i kulturalniejsi ? Eeeeee, nieeeee.... Jeśli Czesi mogą obchodzić dni morza, to i ZG moze miec dni kultury :-)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (8|0)
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Wojti pierwszy

no tak, tylko uniwersytet to nie zaklad przemyslowy. pozatym co dosyc psuje cala bajke to jedne z najnizszych zarobkow w kraju, chyba tylko w warminsko-mazurskim srednia pensja jest nizsza.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|1)
blokuj
2

Zawsze lubiłem i nadal lubię miasto Zielona Góra. Znam dobrze jego uroki, więc nie wiem czemu mają służyć tutaj twoje wywody. Jeżeli tylko do napinek, to daruj sobie. Chcesz pokazać jakąś wyższość na nami. Wszyscy żyjemy w polskich miastach, chociaż jedni w większych inni w mniejszych. Powiem ci, że ty zapewne nie znasz uroków naszych stron, a tak chętnie się o nich wypowiadasz. Twierdzisz, że macie porządnych sponsorów, a my bez swojego PGE przestaniemy istnieć. Nie wiem, czy jak oglądasz mecze, to zwracasz uwagę na banery reklamowe naszych firm umieszczone na bandach i trybunach, a nawet na parkiecie boiska. Zapewniam cię, że jest ich sporo oprócz PGE, który jest tytularnym sponsorem. Chociażby ten duży, którego logo znalazło się w ostatnim czasie na parkiecie naszego boiska. Jeżeli chcesz, to poczytaj sobie o "zasobności" portfela właściciela tej firmy, który znajduje się na liście stu najbogatszych ludzi w Polsce (tutaj link: http://100najbogatszyc...-z-rodzina ,24170,1)
i jeżeli firmy sponsorów zielonogórskich również się tam znajdują, to chylę czoło. Więc może zajmij się komentowaniem meczu zamiast zaśmiecać forum trolowaniem, bo o dziwo zauważyłem, że coraz więcej ludzi ma tutaj dosyć takich napinek i umieszczają całkiem sensowne wpisy. I na koniec dodam, że zauważyłem trochę zmian na dobre tutaj i jakoś wiążę ten fakt z pojawieniem się tutaj "@marzami", którą pozdrawiam i sadzę, że to nie jest tylko moje odczucie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
marzami

Widzisz...., zaskoczyłeś mnie. Niedawno zdaje się to Ty mocno mnie krytykowałeś. Obiecałam Ci,że nie będę reagować na Twoje wpisy,ale jeżeli te pozdrowienia są szczere, to je przyjmuję z uśmiechem. Staram się nigdy pochopnie nikogo nie oceniać. Pojawiłam się tutaj niedawno, nie jestem super znawcą koszykówki, jedynie oddanym kibicem .Dobrze się tutaj bawię i tego nie ukrywam. Nie wiedziałam,że to może wzbudzać w niektórych forumowiczach chęć "dowalenia" mi z tego powodu. Ciepło Cię pozdrawiam :)))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|4)
blokuj
2

Ja tam nie jestem zaślepiony i jak ktoś pisze mądrze, to zawsze staram się to docenić. Ty piszesz dosyć często, od momentu w którym pojawiłaś się na forum i jakoś tak odczułem tutaj symptom nowej jakości, pomimo, że zdarzały ci się też komentarze, których pewnie mogłabyś się wstydzić (musisz sama to przyznać).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Green Bull

Kiedyś graliśmy w drugiej i pierwszej lidze i też nie bylo źle. Przynajmniej same chłopaki ze Zgorzelca grały. Nawet jak się tak stanie to nie odwroce się od drużyny i ty pewnie też byś tego nie zrobił ze swojej perspektywy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (14|0)
blokuj
2

Masz rację. Ja też o tym słyszałem, że za kilkadziesiąt lat, jak skończą się pokłady węgla brunatnego na naszym terenie, to może tak być. :-)))
Bo jak na razie, to PGE podpisało ze Zgorzelcem umowę na dzierżawę nowej hali na najbliższe 20 lat.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.