Wątek dotyczący artykułu

Znamy kandydatów do Złotej Piłki! Dominacja graczy Realu i Bayernu, "Lewy" pominięty

FIFA wybrała 23 zawodników, którzy mogą otrzymać nagrodę dla najlepszego piłkarza świata za 2014 rok. Wśród kandydatów jest sześciu triumfatorów mundialu oraz trzech wicemistrzów.

przeczytaj cały artykuł

RvP

Wyczuwam ból tyłka..... Nie ma Suareza, cóż według mojej opinii zasłużył na nominacje, ale jego brak profesjonalizmu spowodował jego brak na liście. Cóż powiedzmy sobie szczerze, Benzema nie ma nawet 20% umiejętności Urugwajczyka a na tej liście jest...Brakuje wg mnie napastników w tym zestawieniu. Rok temu był jeszcze Lewy, Persie, Suarez, Falcao i Cavani. Dziwne decyzje Fify. Gdyby był Suarez zapewne zajął by 3-4 miesce bo tak w tym sezonie grał. 1.Ronaldo 2.Messi 3. Robben/Suarez

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
szakaluch

Benzema nie ma nawet 20% umiejętności Urugwajczyka a na tej liście jest

I po co to wyolbrzymiać...szczególnie ostatnia konfrontacja między nimi pokazała tę przepaś w umiejętnościach :D
Nagrodę dla najlepszego trenera powinien dostać Carlo Ancelotti ewen Diego Simeone ,a złotą piłkę póki co Cristiano Ronaldo :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
MichuRM

Messi w 2010 na MŚ nie strzelił nawet gola i dostał złotą piłkę także wiesz...skoro Iker w szczytowej formie nie dostał złotej piłki to Neuer też nie powinien.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|4)
blokuj
bartollo

A dlaczego karać Neuera tylko za to, że Casillas nie dostał? Przecież to śmieszny argument. Ale po awatarze rozumiem do czego zmierzasz.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
MichuRM

a co ma do tego mój avatar?mi chodzi o sytuację w 2010 Messi miał świetny sezon w klubie na MŚ nie błyszczał podobnie jak Ronaldo teraz,wtedy złotą piłkę mogli też spokojnie dostać Xavi i Iniesta bo wtedy grali genialnie zarówno w reprezentacji jak i w klubie ale wybrali Messiego więc teraz uważam że powinno być podobnie

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Miasto mistrzów - Kielce

Masz tutaj rację,grali bardzo dobrze ale to było za mało.Tak samo Ribery wygrał wszystko z klubme co było(same tytuły) i tak przegrał.Marketingowo Ronaldo i Messi są wyżej i teraz będzie podobnie.

| Odpowiedz
blokuj
wislok

Tak bym tego nie ujął. Bo to był być może błąd i nie można tkwić w nim przez lata, bo skoro Iker nie dostał. Rywalizują w ilości między sobą Messi i Ronaldo, FIFA to nakręca przyznając chociażby tytuł Leo na Mundialu, więc wątpliwe by zeszli z tej drogi. Inna sprawa,że Ronaldo bardzo dużo zrobił by wzmocnić swoją kandydaturę. Trudno brać pod uwagę tylko Mundial, jak nie ma kolegów do pomocy to sukcesów nie będzie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Apator Fan

I po co to wyolbrzymiać...szczególnie ostatnia konfrontacja między nimi pokazała tę przepaś w umiejętnościach :D

Na tej zasadzie ,to Lewy po meczu z Realem w połfinale LM jest 4 razy lepszy od Ronaldo.Jak mozna po 1 meczu oceniac,tym bardziej,ze Luis zagrał po 4 miesiacach przerwy?Roznica między Suarezem i Benzemą jest tak ogromna,że trudno to opisać.Benzema to wyrobnik,co najwyżej solidny napastnik(przyznaje,ze gra bardzo dobrze ostatnio).Suarez to geniusz,który potrafi dotrzymywać kroku Ronaldo czy Messiemu.Urus oprócz siły i może gry głową miażdzy Francuza pod każdym względem.Koleś ładuje 31 bramek w PL w 33 spotkaniach bez karnych (i to genialne bramki,a nie dokładanie nogi jak większość bramek Benzemy),dokłada ponad 10 asyst,a ludzie i tak nie potrafią go docenić.Ręce opadają.Masakra.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|5)
blokuj
kawasaki14

Za 3 lata też będziesz wspominał ten jeden mecz Lewego...
I ten tekst "po 4 miesiącach przerwy". A co on miał kontuzję, czy "urlop" załatwił sobie sam, pokazem własnej inteligencji?
To tyle, bo z resztą zgoda.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
RvP

Napisałeś tak ze skończyło się to 4 minusami... Benzyna gra całkiem przyzwoicie. Sezon miał dużo słabszy od Suareza. Ale w tym roku był piłkarzem lepszym.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
RvP

What!? Piszesz do niego że ocenia po jednym meczu. Przypomnę że to ty po meczu z Urugwaju z Anglikami pisałeś ze Suarez jest najlepszym piłkarzem świata. I NISZCZY Ronaldo.... Zwracasz komuś uwagę a sam to robisz...

| Odpowiedz
blokuj
szakaluch

Złota piłka przyznawana jest dla piłkarza, który najlepiej zaprezentował się w mijającym roku kalendarzowym- nijak mi tu pasuje Suarez(nawet do nominacji)no chyba,że do złotej szczęki;)
Tę nagrodę przyznaje się na podstawie głosów oddanych przez kapitanów,selekcjonerów wszystkich reprezentacji narodowych zrzeszonych w FIFA i dziennikarzy z całego świata więc myślę,że znają się oni trochę na tym sporcie. Podobnie myślę jak Kawasaki ,że będziesz wypominał ten jeden mecz Lewego przeciw Realowi (tyko,że ja myślę,że będziesz robił to do końca życia, podobnie zresztą jak kosmiczny sezon Suareza w BPL) zobaczymy jak teraz ten Suarez będzie się spisywał na hiszpańskich boiskach, bo idąc Twoim tokiem rozumowania będzie miał więcej goli strzelonych niż w PL (bo przecież liga hiszpańska to 3 drużyny,a reszta to leszcze;)) Ja natomiast myślę, że gorzej będzie mu tu szło, bo będzie grał przeciwko lepszym zespołom niż w Anglii :)
Pozdrawiam, bez urazy Wojtek

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan

a natomiast myślę, że gorzej będzie mu tu szło, bo będzie grał przeciwko lepszym zespołom niż w Anglii

HAHAHAHAHAHAHAHAHH dwie ,trzy lepsze ,a reszta gorsza od odpowiedników w Anglii.La liga ma tylko czołówkę lepszą od PL,potem Pl miazdzy la lige,ze wzgledu na to,ze jest rowny podział kasy z tv co powoduje,ze nawet słabsze ekipy maja bardzo solidne składy.Jeśli Suarez będzie miał mniej goli to dlatego,że będzie je musiał dzielić z Messim i Neymarem.

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan

Rok kalendarzowy?Od stycznia do czerwca również grał świetnie.Suarez poprzedni sezon miał kosmiczny,ale i wcześniejszy był świetny,bo zdobył 23 bramki w lidze bez karnych.

| Odpowiedz
blokuj
szakaluch

bo zdobył 23 bramki w lidze bez karnych

Wiemy wiemy Wojtek nie musisz nam przypominać,a bez karnych bo inni są lepsi w tym od niego :) Czyli uważasz,że teraz będzie strzelał częściej niż w PL ? Troszkę chciałem Cię podku...ć i chyba mi się udało :D ;)

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan

Będzie cięzko strzelać mu więcej bo ma Messiego i Neymara w ekipie.Jestem wkurzony,ale na fifa.Ten plebiscyt jest załosny.Suarez z gry powinien być około 3 miejsca ,bo w lidze w sezonie 2013/2014 zdobył wiecej bramek niz Messi i tyle co Ronaldo,notujac wiecej asyst.A tym czasem nie ma go w 23,a jest Benzema i majacy słabiutki sezon Iniesta.Gdzie tu logika?

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan

Nie porównuj Benzemy czy Bale'a do Messiego i notującego świetny sezon Neymara.Poza tym chodzi mi o utrzymanie poziomu goli z PL.Suarez nie strzela karnych,więc wiadomo,że do liczb Ronaldo się nie zbliży w PD.

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan

A co do karnych.To jest ważna rzecz w przypadku Luisa.Liverpool we zeszłym sezonie miał chyba z 12 karnych,jak nie więcej.Wyobraź sobie co by było,jakby strzelał karne (a umie to robic).Ponad 40 goli w 31 meczach jak nic.

| Odpowiedz
blokuj
mks89

Wojtek nie przeżywaj już tak tego Luisa. Miał świetny sezon, ale do rekordu Messiego 50 bramek to mu bardzo daleko. Nawet Messi już nie jest w stanie grać na poziomie Messiego.
Jest nowy sezon i nowe rozdanie. Za rok nominacje pewnie będą wyglądać inaczej i to sporo.

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan

Jak moge nie przezywac?Termin nominacji jasno wskazuje,ze liczy sie sezon,a nie rok kalendarzowy.Suarez wbił 31 bramek w lidze w 33 meczach,12 asyst .Zero karnych.Będe to do znudzenia przypominał.Tym czasem nie jest nawet nominowany .Przecież za ten wyczyn już powinien miec top 3 plebiscytu.

| Odpowiedz
blokuj
mks89

Dostałby bankowo i byłby w pierwszej 10-tce. Król strzelców PL- NAJLEPSZEJ ligi świata. 31 bramek. To wystarczająca rekomendacja

| Odpowiedz
blokuj
mks89

Pewnie tak. W Barcelonie ma Messiego więc nie sądzę żeby mógł strzelić 30 goli. Jak strzeli 25 to będzie świetny wynik.

| Odpowiedz
blokuj
jakublevy

Nie przejmuj się, Złota Piłka nic tak naprawdę nie jest warta, tylko medialna. Złotą Piłkę dostaje najpopularniejszy piłkarz, zresztą gdyby Suarez nie ukąsił Kielona to najprawdopodobniej dostałby (zakładam, że grałby dobrze w Liverpoolu lub Barcy w LM i w lidze w tym sezonie) Złotą Piłkę, bo CR7 nie jest specjalnie lubiany.
Dla mnie Suarez w tym roku do tego momentu byłby najlepszym piłkarzem, ale za swój czyn nie jest godny dostać w tym sezonie nagrody, co innego jak CR7, któremu ja bym dał nagrodę, ale przyznanie jej Neuerowi nie będzie wielkim skandalem, podobnie jak Messiemu, a przynajmniej nie takim jak w 2010 roku.

| Odpowiedz
blokuj
RvP

Też prawda. Chodziło mi nie o ten mecz tylko o całokształt. Ogólnie Benzyna jest dobrym napastnikiem.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.