Wątek dotyczący artykułu

Krajowe powołania na mecze z Gruzją i Szwajcarią. Zobacz kogo wyróżnił Adam Nawałka!

Adam Nawałka w piątek ogłosił krajowe powołania na mecze z Gruzją i Szwajcarią. W reprezentacji znalazło się miejsce m.in. dla Rafała Janickiego z Lechii oraz dla Maciej Gajosa z Jagiellonii.

przeczytaj cały artykuł

kasyx

Jest zawodnikiem grającym w rotacji, wystąpił w 9/14 meczach ligi belgijskiej i 4/4 w LE. Czyli z tymi drzazgami, to albo niewiedza, albo co gorsza, głupota

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jerrypl

4/4 w LE? W LE raz zagrał w podstawowym składzie i jako pierwszy opuścił boisko, a raz wszedł w 77 minucie. W pozostałych dwóch meczach nie zagrał ani minuty.

| Odpowiedz
blokuj
kasyx

Liczyłem z eliminacjami. To gracz z rotacji, podobnie jak Kucharczyk i Zyro. Nawet nie chce mi sie szukać ile minut zagrali w Ekstraklasie

| Odpowiedz
blokuj
jerrypl

To czemu napisałeś 4 na 4? Ostatnio Sobota stał się żelaznym rezerwowym, w ostatnich 5 spotkaniach ekstraklasy zagrał kilkanaście minut, w LE też nie gra, więc ciężko tu mówić o jakiejkolwiek rotacji. Żyro i Kucharczyk są natomiast ciągle w rytmie meczowym.

| Odpowiedz
blokuj
jerrypl

Raczysz żartować? W Legii Berg z reguły najsilniejszy skład wystawia co tydzień, tak by wszyscy najważniejsi gracze byli w rytmie meczowym. Żyro z Kucharczykiem grają LE, grali w PP i grają co drugi-trzeci mecz w wyjściowym składzie w ekstraklasie.

| Odpowiedz
blokuj
kasyx

Nie zartuję, Kucharczyk ma rozegranych dwa razy mniej minut, niz "żelazny rezerwowy" Bruggi? Szok! Chyba, ze internet kłamie

| Odpowiedz
blokuj
kasyx

Pisałem, przeciez wyraźnie, w EKSTRAKLASIE. Zresztą we wszystkich rozgrywkach, Kucharczyk rozegrał niewiele minut wiecej

| Odpowiedz
blokuj
jerrypl

Nie napisałeś, że w ekstraklasie, napisałeś "ma rozegranych dwa razy więcej minut niż", o żadnych rozgrywkach nie wspominałeś. A poza tym jaki sens ma liczenie minut z ekstraklasy, gdzie Legia często gra rezerwowym składem? Ważne że Kucharczyk jest w rytmie meczowym, co tydzień gra 90 minut. Zaryzykuję twierdzenie, że samymi występami w LE nabił więcej minut niż Sobota w LE i lidze. Zresztą w ogóle z czym my dyskutujemy? Mecze Soboty od ostatniego zgrupowania reprezentacji:
W. KSC Lokeren 0 minut
D. FC Kopenhaga (LE) 56 minut
D. Kaa Gent 0 minut
W. Royal Mouscron 14 minut
W. Charleroi 0 minut
W. FC Kopenhaga (LE) 13 minut

Dalej twierdzisz, że jest zawodnikiem z rotacji czy przyznasz w końcu, że jest ostatnio żelaznym rezerwowym?
Kucharczyk i Żyro jednym wczorajszym meczem "nabili" sobie więcej minut.

Sobota 538 min
Więc Jerry, kto jest podstawowym piłkarzem, kto "żelaznym rezerwowym", a kto piłkarzem z rotacji???

| Odpowiedz
blokuj
jerrypl

Odwracasz kota ogonem, bo to nijak się ma do mojego postu i rzekomej gry Soboty w rotacji. Taka to rotacja, że na początku sezonu grał, a ostatnio jest żelaznym rezerwowym.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
kawasaki14

Napisał Ci ile Sobota zagrał minut od ostatniego zgrupowania, nie wyszedł nawet na 90 minut łącznie w ciągu 6 spotkań, mniej niż piłkarze Legii co zagrali wczoraj, a grają co tydzień, półtora, a Ty nadal się spierasz, że gra więcej od nich. Nie masz racji.

| Odpowiedz
blokuj
kasyx

Qrwa, czy zawodnik z rotacji, musi grać co drugi mecz??? Czy nie ma qrwa takiej mozliwości, żeby 3-4 mecze zagrał po kilka minut, a potem posadził swoich rywali na ławie? Czy rozumiecie znaczenie wyrazu rotacja?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
jerrypl

To co utożsamiasz z rotacją to walka o miejsce w podstawowym składzie. Ja za rotację uważam sytuację w której najlepsi grają w najważniejszych meczach, a w tych mniej ważnych stawia się na zmienników. Oczywiście, że jest taka możliwość jak piszesz, tylko że to już w tym momencie nie jest rotacja, a stracenie miejsca w składzie. Sobota nie ma rytmu meczowego, brakuje ogrania itd. Nie ma żadnej podstawy by go powołać kosztem regularnie grających Żyry i Kucharczyka. A ta regularność w wyczynowym sporcie jest bardzo ważna. Nie bronię Żyry i Kucharczyka, bo grają w Legii, której kibicuję, jedynie pragnę ci uświadomić, że w tym momencie to oni zasługują na powołanie. Gdyby grali tak mało jak Sobota ostatnio to bym był przeciwnikiem ich powoływania.

| Odpowiedz
blokuj
kasyx

Nie ma żadnej podstawy by go powołać kosztem regularnie grających Żyry i Kucharczyka. A ta regularność w wyczynowym sporcie jest bardzo ważna.

Po pierwsze, jestem przeciwnikiem powołania Soboty, czy Rybusa. Po drugie, w naszej kadrze przez te kilka lat, było znacznie więcej piłkarzy, mających znacznie mniej minut, niż Sobota.

| Odpowiedz
blokuj
jerrypl

To była czysto teoretyczna dyskusja, o zasadności powołań i o tym kto jest rezerwowym w klubie, a kto nie:) A jeśli pytasz o moją personalną opinię to odpowiedź brzmi tak. Zrobił ogromne postępy. Jeszcze zdarzają mu się popisy nieskuteczności (jak wczoraj z Metalistem), ale ogólnie daje chłopak radę. Na pewno lepszy on niż Rybus.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Andre.

hm.. jak na moje to Kucharczyk nie prezentuje sobą odpowiedniego poziomu. to taki drugi Wawrzyniak, który mimo swoich braków, z jakiegoś powodu jednak gra. ani techniką nie grzeszy, ani skutecznością.. myśleniem, kreatywnością czy błyskotliwością tym bardziej.. ot, zwykły rzemieślnik o bardzo dobrej wydolności...

| Odpowiedz
blokuj
kasyx

Na komentarz "Żyro i Kucharczyk są natomiast ciągle w rytmie meczowym"
napisałem "jasne, co dwa tygodnie". Czyli w rytmie meczowym jeżeli chodzi o LE

| Odpowiedz
blokuj
kasyx

Bzdura, rozegrał w Ekstraklasie o połowę minut mniej, niz Sobota. Suma wystepów to około 200 minut więcej. Czyli prawie tyle co nic. Po prostu "zmiażdżył" rezerwowego Bruggi

| Odpowiedz
blokuj
jerrypl

Wybacz, ale zamieniłeś się z kimś kontami? Przecież Legia gra często rezerwowymi w lidze, więc to ile grają minut w lidze nie ma znaczenia. Grają co tydzień pełne spotkanie. Sobota ostatnimi występami nie uzbierał nawet "jednego" 90 minut. Na marginesie - żebyś z tych nerwów nie zapomniał wytypować ekstraklasy.

| Odpowiedz
blokuj
kasyx

Napisałem ilość minut rozegranych przez rywali Soboty. Preud'homme (były swietny bramkarz) daje pograć wszystkim po równo

| Odpowiedz
blokuj
kurs

Ale o czym tu dyskutować? W całym październiku Sobota nie uzbierał 90 minut we wszystkich rozgrywkach... I jak taki piłkarz ma być gotowy na Gruzję? Brak powołania dla Soboty jest oczywisty, tak samo jak to, że na ten moment jest "żelaznym rezerwowym" w klubie.

| Odpowiedz
blokuj
jerrypl

Dla porównania Żyro i Kucharczyk:
Żyro:
D. Lechia Gdańsk 90 minut
W. Metalist Charków (LE) 0 minut (zawieszenie za kartki)