Wątek dotyczący artykułu

Gdańszczanie mają sposób na Trójkolorowych - relacja z meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Lotos Trefl Gdańsk

Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk po raz drugi w sezonie znaleźli sposób na pokonanie podopiecznych Sebastiana Świderskiego. Żółto-czarni zwyciężyli 3:1 i umocnili się na 3. pozycji PlusLigi.

przeczytaj cały artykuł

rbk17

6:1 w setach, to się nazywa przewaga. Teraz tylko uważać, aby nie dać się przegonić JW bo inaczej play-offy będą z ZAKSĄ, a lepiej nie kusić losu i nie dać im tym razem wygrać.

I co kibice ZAKSY tak skompleliście, że to Witczak powinien grać z Van Dijka i co - nic nie pokazał. Niestety ale ZAKSA ma inwalidzki problem, jest nim Michał Ruciak. Jeśli jeden zawodnik przyjmujący nie wyrabia pewnej normy w ataku to drugi przyjmujący i atakujący powinni wziąć na siebie jego dolę, Kooy robi to znakomicie ale ani Witczak ani Van Dijk nie wyrabiają swego.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
karo-lajn

Przepraszam bardzo ale co oznacza słowo "skompleliście"? Chodziło o komplementować czy jak? Za Chiny nie mogę rozkminić o jakie słowo chodziło autorowi.
Jeśli uważasz, że Ruciak jest inwalidą, to ciekawa jestem, jak określasz grę Loha. Ruciak nie jest w najwyższej formie, ale nawet w takiej formie jest wartościowszym zawodnikiem od Brazylijczyka. Nazywanie go inwalidą jest po pierwsze obrażaniem jego, a po drugie sporym nadużyciem. Co do Witczaka, od siedzenia na ławie jego forma nie wzrośnie. Świderski uparcie stawia na Holendra, zmieniając to w trakcie na Witczaka, chyba uważa, że Witczak nie jest w stanie wytrzymać kondycyjnie całego meczu. Nie wiem jak jest naprawdę, ale moim zdaniem Witczak jest pewniejszym zawodnikiem od nieporadnego olbrzyma.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
rbk17

Chodziło o "skomlenie". Nie uważam Ruciaka za inwalidę to przenośnia. Granie 1 przyjmującym, którzy głównie przyjmuje a mniej atakuje wymaga aby drugi przyjmujący i atakujący skończyli za niego te kilka piłek więcej. Kooy daje radę, ale żaden z atakujących nie wyrabia nawet swojej normy. Stąd ZAKSA przegrywa z silniejszymi przeciwnikami. Dzisiaj wcale nie grała źle.

| Odpowiedz
blokuj
olbrot

Obie drużyny zagrały dobrze. Mecz mógł się podobać. Niestety Rucek (pomimo mojej olbrzymiej sympatii) grał w ataku jak grał: 4/17 i szwęda się ponad 30% w tym sezonie. Co do tego co piszesz o pozycji atakującego to uważam, że granie van Dijkiem od początku to dobry pomysł Świdra. Dzięki temu Witczak gra mniej, ale na dobrym procencie (48,7%). Jeden mecz nie zmienia tego, że Dominik to przede wszystkim świetny zmiennik. I tak będzie też w play-offach(oby były to więcej niż 2 mecze...). Za to van Dijk jest nam niezbędny jako uzupełnienie do niego i gra, mimo wszystko, coraz lepiej. Jakbyśmy go posadzili na pół sezonu i kazali mu grać w marcu to jak mielibyśmy od niego oczekiwać czegokolwiek.

Szkoda, że Świderski nie robi tego samego na rozegraniu. Rok temu świetna forma Gumy dała nam Puchar Polski i prawie dowiozła nas do finału mistrzostw Polski. A teraz Zagumny gra tyle, że cud,że jeszcze chodzi. O ile na początku sezonu nie zgadzali się obcokrajowcy, o tyle teraz powinien dać Nimirowi grać (Gumy bym na te występy do Finlandii po prostu nie zabierał).

Generalnie ten sezon to męczarnia, ale chłopaki chyba się nie poddają i jest jednak coraz lepiej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
panda25

Ruciak zagrał dzisiaj słaby mecz, choć "przenośnia", jakiej użył "rbk17" mnie też uderzyła.
ZAKSA ma problem z odnalezieniem stabilnej trójki zawodników, których mógłby obsługiwać "sypacz" (w uproszczeniu pisząc).
Ale też uważam, że zawodnicy, o których mowa, muszą wchodzić, jeżeli ma być jakaś pozytywna zmiana. Dzisiaj pokazał się całkiem nieźle Rejno, na Nimira chyba też nie mozna mocno narzekać.
A fenomenem jest to, że bywało, że to Dominik potrafił pociągnąć zespół do zwycięstwa. Może jeszcze się pokaże...? :-)

| Odpowiedz
blokuj
Kicu

Pozwól, że podsumuję to co napisałeś, bo nie wiem czy dobrze rozumiem,
1. Witczak jest słaby i nie powinien grać, bo dzisiejszy meczu mu nie wyszedł.
2. Atakujący w ZAKSIE są słabi i "nie wyrabiają swojej normy" pomimo, że dziś Kay van Dijk był najlepszym (obok Troya) zawodnikiem na boisku i kończył również trudne piłki.

Popraw mnie jeśli coś pomyliłem.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.