Wątek dotyczący artykułu

Damian Gapiński: Medialny brak odpowiedzialności

Media kłamią. To wyświechtane powiedzenie, którym bardzo często osoby kłamiące próbują wyprostować coś, na co jest już za późno.

przeczytaj cały artykuł

ROSE - RSKŻ

Kabaret...
Dla mnie co najmniej dziwne jest tłumaczenie się redakcji na swoim łamach z rozmowy z zawodnikiem. Po pierwsze nie uważam, żeby to cokolwiek miałoby wspólnego z informacją dziennikarską/prasową.
Po drugie była już tu kiedyś wymiana zdań na linii Ostafiński-Gapiński, co dla mnie było co najmniej dziwne.
Po trzecie redakcja na to wychodzi, że nic złego nie zrobiła i tekst był rzetelnie oddany i nie powinien się z tego w ogóle tłumaczyć. To nawet nie miało jakiejś wielkiej doniosłości.
Po trzecie sam Gała zachował się infantylnie. Ewidentnie powiedział swoje ambitne słowa a potem chciał ich usunięcia.
Dla mnie z jednej i drugiej strony to wygląda słabo.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty
Damian Gapiński

To nie jest tłumaczenie się redakcji z rozmowy z zawodnikiem. Wystarczyło poczytać wpisy użytkowników pod wpisem Adriana Gały, aby się przekonać, że wszyscy uwierzyli, że SF kłamią, a zawodnik ma rację. Jeżeli zatem rozpowszechniono taką informację, to nie mogliśmy pozostać wobec niej bierni. Stąd wyjaśnienie, że zawodnik publicznie kłamał chcąc... no właśnie do końca nie wiem co chciał osiągnąć, ale prawdopodobnie zrozumiał swój błąd, bo wpis usunął. Wymiana zdań na linii Ostafiński - Gapiński również była potrzebna, bo napisano na temat mój i SF nieprawdę, co udowodniłem w tekście. Będę tak reagował zawsze, kiedy ktoś będzie próbował budować swoją pozycję drogą oczerniania nas.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
-ROMAN-

A co ty w tym momencie chcesz osiągnać?
Reputacji swojej raczej nie poprawisz,jeśli zależało ci na osmieszeniu chłopaka,wywołaniu wojenki i zbanowaniu podczas dyskusji kilku użytkowników to gratuluje,cel został osiągnięty:(

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Damian Gapiński

Jak będziesz kiedyś prowadził jakąś firmę, to zrozumiesz co to znaczy jej dobre imię. Akurat Adrian w tym tekście został potraktowany łagodnie. Bardziej chodziło o zwrócenie uwagi na problem, który nie dotyczy zresztą tylko nas.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
KRZYZAK

Anonimowość zawsze dodaje odwagi

Szczegolnie slugusy zwani moderatorami, badz osoby szczebel wyzej w hierarchii redakcyjnej majacy dostep do panelu portalu. POZDR.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
ROSE - RSKŻ

Mi osobiście to przez myśl nie przeszło Panie Damianie, że moglibyście skłamać w artykule bo dla mnie jest to wysoce nie dopuszczalne. Udowodniliście, że to Wy macie racje i bardzo dobrze. Rozumiem Pana troskę o dobre imię redakcji, ale każdy może pisać różne bzdury czy to tu czy na FB. Ludzie nie umieją z tych portali korzystać i nie ma co brać tego na serio w ten sposób żeby się z tego tłumaczyć. Choć Pana argumenty też rozumiem.
A co do Adriana Gały mam zdanie jak Pan, w sumie nie wiem co chciał.
Co do Ostafińskiego to się nie do końca zgodzę. Ponieważ on na swoim blogu coś dementował Pana słowa a Pan jego na SF. Trochę to na przepychankę w piaskownicy wyglądało i mi osobiście się to nie podobało i można by było to wyjaśnić stricte między sobą, zakładam, że macie Panowie do siebie numery tel.
Dzięki za odpowiedź i miłej soboty życzę.

| Odpowiedz
blokuj
Damian Gapiński

Wyjaśniam. Redaktor Ostafiński zarzucił coś, na co odpowiedziałem i riposty żadnej później nie było. Oczywiście, że mamy do siebie numery. Ale jeżeli ktoś nie dzwoni, tylko upublicznia kłamstwa, to trzeba reagować. I nikt nie jest w stanie mi wmówić, że w tej sytuacji zachowałby się inaczej.

| Odpowiedz
blokuj
ROSE - RSKŻ

Absolutnie nie zamierzałby tu czegoś wmawiać. Ja tylko stoję na swoim stanowisku, że portale sportowe nie są dobre aby tak się dziennikarze komunikowali.
Jednak, szanuję Pana stanowisko.

| Odpowiedz
blokuj
FanSpeedwayaPL

W Pana tekście, pomijam temat, ale w tłumaczeniu jest także wiele kłamstwa. Zachowujecie się jak jakiś Wprost. Odpowiedź jest naciągana i proszę to przyznać. Fakt posiadania nagranej rozmowy, czy to audio czy video, nie upoważnia od razu do publikowania czegokolwiek. Jest to żelazna zasada mediów. Bez potwierdzenia, bez autoryzacji, żaden tekst nie ma wartości, jak Pan to pisze w treści. Przed autoryzacją mogę powiedzieć wszystko co chcę, ale nie koniecznie mam prawo chcieć aby było to w wypowiedzi oficjalnej. Sam wielokrotnie przeprowadzając wywiad, miałem wiele więcej wiedzy, ale tajemnica służbowa itp itd, powodowała że nie publikowałem całości. A o autoryzacji mówi dokładnie prawo prasowe. Pozdrawiam.

| Odpowiedz
blokuj
Damian Gapiński

Pisał Pan wcześniej, że studiował dziennikarstwo. Powinien Pan zatem wiedzieć, że można o nią oczywiście prosić, ale jeżeli ktoś tego nie zrobił, to jest to jego problem. Uważam, że autoryzacja jest reliktem przeszłości. Dlaczego? Dlatego, że jeżeli dziennikarz zostanie posądzony o napisanie nieprawdy, to po jego stronie leży udowodnienie, że jest inaczej. Jeżeli tego nie zrobi, to straci on, a nie osoba, której wypowiedź przekręcił.

| Odpowiedz
blokuj
FanSpeedwayaPL

To tym bardziej, jeżeli nie posiada Pan autoryzacji, to mogę śmiało powiedzieć że tekst, nagranie jest manipulacją i to redakcyjną. Pan uważa że autoryzacja jest reliktem przeszłości? A gdzie to Pan przeczytał? Nawet wspomniane przeze mnie tytuły w poważnych tematach, gdzie nie szukają taniej sensacji, oczekują autoryzacji. Publikacja tekstu bez autoryzacji, jest śmieszne i nie dorosłe. I po tylu latach, dobrze powinien Pan to wiedzieć. I aby była jasność, nie bronię zawodnika. Moje słowa do Adriana dotyczyły hejtów a nie tego co powiedział. Dzisiaj na hejty trzeba mieć tak zwane olanie. Miałem praktyki w bardzo poważnych mediach lata tamu, zajęcia również z poważnymi dziennikarzami i żaden z nich, takiej bzdury o autoryzacji nie napisał. Bez autoryzacji, aby było w miarę wiarygodnie, to Pan może sobie felietony pisać, a nie publikować wywiady.

| Odpowiedz
blokuj
Damian Gapiński

Jest garstka ludzi, która o nią prosi. Właśnie dlatego, że jesteśmy rzetelni. Jeżeli u Pana każdy tekst jest autoryzowany, to być może jest to serwis polityczny, gdzie faktycznie każdy przecinek ma znaczenie.

| Odpowiedz
blokuj
FanSpeedwayaPL

Jeżeli tekst nie posiada autoryzacji, to MUSI być to powiedziane w sposób WYRAŹNY a nie w taki sposób jak tutaj to załatwiacie. Redaktor opisujący coś nie autoryzowanego MUSI o tym poinformować na zasadzie: z rozmów poza kamerą/mikrofonem wynika jednak że... ale nie jest to informacja oficjalna, jest to mój wniosek... itp itd. Tyczy się to każdego tematu i każdej dziedziny życia.
Rzetelność? Zdarza się, ale nie zawsze, bez urazy.

| Odpowiedz
blokuj
Damian Gapiński

A więc jednak polityka. A tak na marginesie. Myli Pan rozmowę poza protokołem, które również stosujemy i których treści nie publikujemy od rozmowy oficjalnej, w przypadku której nie poproszono a autoryzację. To dwie osobne sprawy. Jeżeli ktoś zaznacza, że nie jest to do publikacji, to jeszcze się nie zdarzyło, aby wyciekło...

| Odpowiedz
blokuj
FanSpeedwayaPL

Napisałem wyraźnie że każdej dziedzinie życia a więc nie tylko polityka. Rozmowy poza protokołem to zupełnie inna bajka i myślę że dobrze Pan wie o czym rozmawiamy. Dodam, że jest tylko jeden wyjątek od tych wszystkich treści - rozmowa na żywo, kiedy nie da się uniknąć tego co kto powie. Bez sztuczek manipulacyjnych, proszę. Ja nie Adrian.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.