Wątek dotyczący artykułu

Sprawa Rafaela Nadala i Carlosa Bernardesa ciągle rozpala emocje. "To niebezpieczny precedens"

Ciągle nie milkną echa zachowania Rafaela Nadala, który wymusił na władzach ATP, by Carlos Bernardes nie sędziował jego spotkań. - To bardzo niebezpieczny precedens - powiedział Jim Courier.

przeczytaj cały artykuł

Załamany Crzyjk

Ależ oczywiście, to dotyczy tylko wybrańców - Możemy się zgodzić albo nie. Ale sam fakt, że jest taka możliwość już jest bulwersujący. Można uwzględniać skargi na sędziów, jak krzywdzą zawodników błędnymi decyzjami i odsuwać ich od meczów, a nie za to że dobrze wykonują swoją pracę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Fanka Rogera

Oj Seb . Nadal się wściekł że zastosował wobec niego przepisy i upominiał go za przedłużanie serwisu. Albo jest ten przepis i się go stosuje albo się przymyka oczy. Chyba nie powinno być tak że nawet mistrz tenisowy wybiera sobie sędziów , bo jak się mają czuć rywale , wiedząc że sędzia jest taki " wyselekcjonwoany "?

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Seb Glamour

Nie chodziło tylko o przedłużanie serwisu ale również o te słynne spodenki w Rio i parę innych rzeczy z udziałem tego sędziego w meczach Rafy....myślę,że tego trochę się uzbierało i stąd taka reakcja Hiszpana.Time violation dostaje Rafa coraz częściej,więc musiałby by chyba poprosić o nie prowadzenie meczów z jego udziałem kilkunastu sędziów.Ot choćby pani Asderaki,w meczu z Nishikorim na AO dała Rafie dwa ostrzeżenia i stracił pierwszy serwis.Ale żeby nie było,nie popieram takiego zachowania Rafy i ATP...można było tą sprawę załatwić dużo lepiej,inaczej....a tak wydaje mi się,że wybrano rozwiązanie najgorsze z możliwych.

| Odpowiedz
blokuj
Fanka Rogera

Może , ale co by nie było ATP nie powinno się zgodzić . Mogli po cichu trochę ograniczyć sędziowanie Benardesa , ale nie zupełnie wykluczyć. Poza tym powinni losować sędziów.

| Odpowiedz
blokuj
Seb Glamour

Źle to rozwiązali...a z sędziami zawsze będą kontrowersje...albo są nadgorliwi(jak Bernardes wg.Rafy)albo w ogóle nie reagują wtedy kiedy powinni-też o tym ostatnio było głośno.

| Odpowiedz
blokuj
Fanka Rogera

Tak, powinni coś z tym zrobić. Albo sędzia przestrzega ściśle przepisów i jak to nie zrobi to ponosi karę /np. finansową / albo przepisy trzeba zmienić. Niedopuszczalne jest takie ich stosowanie po " uważaniu "

| Odpowiedz
blokuj
Seb Glamour

Nie pamiętam kiedy ostatnio Maria dostała ostrzeżenie,Rafę też sędziowie dość często oszczędzają...ale to tylko wierzchołek góry...jest jeszcze masa innych zachowań na kocie,za które zawodnicy/zawodniczki teoretycznie powinni dostawać ostrzeżenia...no,dużo by pisać...może jak ludzi zastąpią komputery będzie pod tym względem lepiej;)

| Odpowiedz
blokuj
Fanka Rogera

A tymczasem przyjemność oglądania Federera i Monfilsa psują mi najbardziej nielubieni przeze mnie komentatorzy Eurosportu : Strączy i Sikora .

| Odpowiedz
blokuj
Fanka Rogera

Może jutro będzie ktoś inny ... choć i tak nie wiem czy zobaczę. Ci dzisiejsi strasznie się mądrzą , i zawsze wiedzą co będzie za chwilę. Na dodatek często plotkują .

| Odpowiedz
blokuj
Seb Glamour

Taak...powinien zagrać to lub tamto,nie powinien grać tak ale tak,źle to zrobił bo trzeba to było zrobić tak...itd....Sikora wspomniał o sprawie z Bernardesem choć oczywiście też nie do końca wiedział o co chodzi...ale po co się trudzić...

| Odpowiedz
blokuj
Fanka Rogera

Właśnie . Jako znawcy tenisa powinni wiedzieć wszystko a oni się mylą , nie pamiętają ostatnich wydarzeń. Np. nie pamiętali gdzie Wawrinka wygrał z Nadalem. Każdy kto śledzi tenis wie takie rzeczy. Za to Sikora kiedyś przez pół jakiegoś meczu plotkował na temat Fabio i Flavii.

| Odpowiedz
blokuj
Seb Glamour

Sikora lubi takie ploteczki,a jak mecz zaczyna go nudzić to raczy nas takimi historyjkami...no nie ma ideałów....mnie chyba najbardziej irytuje ględzenie bez przerwy i o rzeczach w ogóle nie związanych z meczem czy zawodnikami...tutaj królują komentatorzy tvp,czasem mam wrażenie,że oglądam mecz piłki nożnej a nie tenisa.

| Odpowiedz
blokuj
ellemarie

Widziałam ten moment ze spodenkami, sama się uśmiałam przyznaję ;) Natomiast tragedii to tam raczej nie było, Rafa zachował całkowitą powagę i profesjonalizm :P Ja Rafę bardzo lubię. Kort to jedno, ale mam wrażenie, że on jest generalnie bardzo fajnym człowiekiem. Natomiast mam tutaj podstawy podejrzewać, że to raczej kwestia jakichś jego przesądów, którym on jednak trochę ulega. Tak jak to było z butelkami. Wyobrażam sobie, że jakby zobaczył Bernardesa na stołku podczas QF meczu z Djokovicem to by go to kosztowało dodatkową porcję nerwów ;) Natomiast uważam, że sprawa została załatwiona w dość dziwny sposób. Po co ten rozgłos, komentarze?

| Odpowiedz
blokuj
Seb Glamour

Ale widownia była zachwycona,Rafa trochę mniej...co jak co ale show było:)Sprawa rzeczywiście załatwiona w dziwny sposób...wydaje się,że można było znaleźć jakiś kompromis.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.