Wątek dotyczący artykułu

Brazylijski kołowy trafił do THW Kiel. Mohamed Mokrani odchodzi z US Dunkerque

Transferowa karuzela nabiera tępa także w ligach zagranicznych. Nowi zawodnicy zasilili szeregi niemieckiego THW Kiel i US Creteil Handball.

przeczytaj cały artykuł


into the vortex

Ciekawy transfer. Pokazuje, że nasza dyscyplina sportowa się rozwija i otwiera na nowe ośrodki. Myślę, że polskie kluby też mogłyby (chociaż rozumiem, że finanse na to nie pozwalają) zerkać na takie ligi jak np. portugalska. W poprzednim sezonie w FC Porto z dobrej strony pokazało się kilku zawodników w CL, w tym Sporting rozbił Azoty. Niewykluczone, że jakiś egzotyczny zawodnik, co pokazuje chociażby Rocha w Płocku, wniósłby sporo do naszej ligi.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
hbll

Dokładnie. Trzeba tylko głębiej poszukać. W tamtym sezonie w Porto świetne wrażenie robili Duarte, Ferraz, Davyes i kubański bramkarz (nie pamiętam nazwiska). Dziś Davyes gra już rok we Francji, Ferraz od nowego sezonu zagra w Wetzlar.
Na Węgrzech też cenią sobie egzotycznych zawodników. W Veszprem jest Jamali, a wcześniej był Perez. Tatabanya miała w tym sezonie 43-letniego Diaza i Irańczyka, którego nazwiska też nie pamiętam. W Szegedzie w nowym sezonie zagra Brazylijczyk Thiagus dos Santos.
Francuzi z Montepllier też swego czasu postawili na egzotycznych zawodników - Hmama, Teja czy Simoneta i wyszli na tym doskonale. We Francji w nowym sezonie zagra też Salinas z Chile.
Nawet w Presovie dali szanse Kristopansowi i był ich liderem przez bardzo długo, a teraz będzie liderował w Brześciu. A przecież Łotwa to też handballowa egzotyka.
W HSV w nowym sezonie zagra Estończyk, we Flensburgu grał w tym roku El-Ahmar. Ładne CV ma też Oneto.
Zresztą jeszcze kilka lat temu furorę robił Koreańczyk - widać wszędzie na świecie można znaleźć doskonałych graczy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
hbll

Do hiszpańskiego Granollers idzie niejaki Sebastian Kramarz Novinsky - nie znam go oczywiście, ale to podobno pół Argentyńczyk, pół Hiszpan.
Jeśli już mówimy o graczach "egzotycznych" to z takim nazwiskiem powinien trafic do Polski :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.