Wątek dotyczący artykułu

Jacek Gajewski: Mecze we Wrocławiu nudne, ale są skuteczni

Od początku sezonu regularnie słychać opinie, że mecze we Wrocławiu są nudne. Podobnego zdania jest menedżer Jacek Gajewski, który zauważa jednak, że Betard Sparta skutecznie realizuje swój cel.

przeczytaj cały artykuł

Szarold

Wszystkich was denerwuje to, że Wrocek jest teraz na szczycie tabeli i nikt oprócz ZG nie może tam wygrać. W Tarnowie też jest nuda, już od dawna tam nie widziałem ładnego wyścigu ale ja do nikogo nie mam pretensji, rozumiem to jak drużyna układa sobie tor po swojemu. Skupcie się lepiej na uwadzę torów z SEC I SGP gdzie są nudne i często niebezpieczne a tam przecież nie ma drużynowej rywalizacji tylko indywidualna.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|7)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
psych0 RSKŻ

Jedyną osobą, która przytacza miejsce w tabeli podczas tej dyskusji jesteś Ty. Naprawdę nie potrafisz odróżnić miejsca w tabeli od sposobu w jakim jest ono wywalczone? Powiem więcej! Życzę Wam nawet DMP! Wszystkim chodzi tylko i wyłącznie o to, że żużel we Wrocławiu jest pasjonujący jak wiązanie buta.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Eberhard Mock.

od sposobu w jakim jest ono wywalczone?

A w jakim jest? Kupują sędziego, wsypują cukier do baków albo laxigen do bidonów przeciwnika? Jeżdżą na sześćsetach?
Bo nie wiem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Lupi

"Wszystkich was denerwuje to, że Wrocek jest teraz na szczycie tabeli i nikt oprócz ZG nie może tam wygrać."

Dlaczego wszystkich? Mnie to w ogóle nie denerwuje, nie jestem nerwowym człowiekiem :)
A na wrocławski tor i zbrodnię, która jakoby dokonywana jest na tym obiekcie - czyli "zabijanie żużla" - patrzę w ten sposób: o tym, czy tor jest regulaminowy, decyduje komisarz toru. Jeśli uzna, że tak, to nie ma o czym mówić. Zawody się odbywają, a tłumaczenie porażki torem to absurd, skoro tor był zgodny z regulaminem i jednakowy dla obu drużyn. Być może jest tak, że regulaminowy tor może nie nadawać się do jazdy, do ścigania, do rywalizacji. Ale to znaczy, że przepisy regulujące przygotowanie toru są złe, a więc nie ma powodów, by krytykować wrocławski klub - krytykujmy regulamin i domagajmy się jego zmiany. Ale ten temat w ogóle nikogo nie interesuje. Ciekawe, dlaczego?

| Odpowiedz
blokuj
Szarold

Bo wszyscy patrzą się na telewizor nie na regulamin, na żużlu w ostatnich latach było tylko w Polsce kilka duuużych zbrodni, które bez echa zniknęły. Dla kibiców musi być jakiś temat, jakaś sensacja, normalne.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
psych0 RSKŻ

Trochę dziwnie patrzysz na ten temat. Tor do ścigania jest szansą dla wszystkich jeżdżących. Widowisko jest , zawodnicy śmigają wynik po 15 biegu wynosi 47:43 , 46:44, albo chociażby 50:40. W sezonie ogórkowym kupujesz walczaków i DRUŻYNA zaczyna walkę. WALKĘ nie podchody. Przykładowo Szombierski potrafił mijać nawet Hampela w Czewie a wszyscy wiemy, że (z całym szacunkiem do Rafała oczywiście) tuz speedwaya z niego raczej średni. Zaraz zacznie się gadanie, że nie wszystkich stać na zawodników z górnej półki. Moja odpowiedź - a po ki uj takich kupować? Przykładem niech będzie Grisza Łaguta parę lat wstecz jak z Długopisów do Czewy przychodził, Jason Doyle, Peter Kildemand. Po co zatrudniać (przykładowo) Golloba, Holdera czy innych jak ktoś za mniejszą kasę (nawet Mistrz Hancock był w stanie zejść z żądaniami) zrobi wszystko, żeby zaistnieć w świecie speedwaya. Dla jednych to szansa a dla innych rutyna. Jak kibice nauczą się, że wyniki to nie wszystko i liczy się spotkanie na stadionie w wspólny doping i radość po walce( ewentualnie przełknięcie goryczy porażki ) to żużel wróci do rangi sportu z lat x wstecz. Daję głowę, że w momencie gdy odbywa się ciekawe ściganie ludzi jest więcej i kaski więcej wpływa. Ale póki dla kibiców liczy się wynik [ "Ważne, że skuteczni i jest bezpiecznie na torze." ], to niedługo, żużel będzie sportem niszowym i będzie transmitowany na TVN Style z odrębnym programem Czarny charakter gdzie przyglądać będziemy się pięknie zadbanymi paznokciami Piotra Pawlickiego ( a w następnym odcinku Gotuj Fit z Mistrzem Tomaszem). Zachodzę w głowę czy Ci wszyscy, dla których ważny jest wynik kibicowali kiedykolwiek drużynie piłkarskiej (Premier League chociażby). Tam też jest "murawa do walki" i wygrywa lepszy, nie zawsze 'lepszymi' nazwiskami. Pozdrawiam.

| Odpowiedz
blokuj
Torun w UK

Najlepsze jest to ze większość kibiców w sprawie waszego toru jest ponad podziałami i życzy wam tego samego-solidnego kopa w meczach wyjazdowych

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
89ozzy

"większość kibiców" czyli buce z Leszna i Torunia bo dostali bęcki i nie mogą się z tym pogodzić...
Jeśli chodzi o nudny wrocławski tor - zapytajcie kibiców z Wrocławia czy wychodzą ze stadionu zawiedzeni przebiegiem meczu - żaden Ci tego nie powie bo kibiców cieszy zwycięstwo drużyny i nic nie daje tyle pozytywnych emocji co prowadzenie 5-1 w wyścigu.
A teraz zapytajcie kibiców z Grudziądza w jakich humorach wyszli po pięknym i emocjonującym meczu z Lesznem - założę się że na twarzy żadnego uśmiech za bardzo nie gościł...
Dlatego darujcie sobie to narzekanie, nikt Wam oglądać nie karze, a jeśli chodzi o transmitowanie meczy przez nc+ to myślę, że nie do końca oni wybierają który mecz transmitować. Obstawiam, że są umowy dokładnie to określające i nc+ ma po prostu obowiązek pokazać kilka spotkań w każdym mieście czy tego chcą czy nie...pozdro dla normalnych!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|3)
blokuj
Szarold

Dokładnie! Zawodnicy wyjeżdżają na tor aby zdobywać punkty. Walczą kiedy muszą a nie mogą. Sparta ma start i ścieżke i ma punkty.

| Odpowiedz
blokuj
Eroll

Nikt nam oglądać nie karze? Niestety nie mamy wpływ na plan transmisyjne. Chodźcie sobie na takie mecze, ale niech tego telewizja nie pokazuje, bo kibic spoza Wrocławia ma dosyć meczu po pierwszym biegu. Jest to antyreklama żużla. Co z tego, że kibic z Wrocławia jest zadowolony? Lubi wywalić kasę na oglądanie jazdy gęsiego i jedzenie słonecznika-nie ma problemu,jego sprawa, ale pokaż mi kibica spoza tego miasta, który jest usatysfakcjonowany takim widowiskiem.

| Odpowiedz
blokuj
Olafsson

Ale każdy klub ma prawo zarobić kasę na transmisji,nie podoba się idz na spacer lub jakiegoś grilla i tyle.Albo wybierz się na wyjazd no chyba że kupiłeś nowe papcie.Aaaa i dopisz anty reklama żużla mieszcząca się w ramach regulaminu PZM-u i FIM-u.

| Odpowiedz
blokuj
Ryback

To teraz zapytaj o opinię tych,którzy są kibicami postronnymi(ani jednej,ani drugiej drużyny) czy widzami przed TV o wrażenia...Ba,powiem Ci coś więcej.Oglądając chwilę później mecz w Gorzowie(mimo wyższego wyniku) byłem dużo bardziej usatysfakcjonowany z meczu,bo przynajmniej COŚ TAM SIĘ DZIAŁO.Wygrywacie to ok,cieszcie się.Próbuję tylko uświadomić,że ludzie nie chcą oglądać startu,kredy i jazdy gęsiego,chyba,że ktoś wyjedzie szerzej.Ludzie chcą oglądać walkę,jazdę w kontakcie każdą ścieżką na torze,a nie czterech cyborgów z loterią kto pierwszy do krawężnika ten wygrywa.

| Odpowiedz
blokuj
Falubaz WrocLOVE

To ja chyba nie jestem kibicem, bo po dwóch sparingach przedsezonowych, gdzie mecz wyglądał dokładnie w ten sam sposób jak mecze ligowe obecnie, powiedziałem, że w tym sezonie moja noga na Olimpico nie postanie. Ba, po 10 biegu poszedłem do domu.Mam w dupie mecze, gdzie jest start, kreda i do mety. Niech liczą się umiejętności i walka,a nie wpisywanie wyniku po 1. łuku. Z całym szacunkiem, ale przy tak przygotowanym torze, to ja na żużel we Wro przychodzić nie będę. Wolę się ponudzić przy grillu i piwku.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Szarold

Prawdopodobnie tak będzie ale ja wierzę w sukces, mamy świetnych zawodników, możemy zdziałać cuda nawet na wyjazdach.

| Odpowiedz
blokuj
Tylko Bally

Cudem Emil i Piotr wyszli cało z upadku spowodowanego pośrednio przez ten tor. To samo Dróżdż. Jestem prawie pewny, że mecz fazy play off, gdzie jedzie się na noże, zakończyłby się we Wrocławiu tragicznie. Na 2 metrach nie da się ścigać na poważnie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|3)
blokuj
balonik

Oczywiście, że winny był tor! Skoro była tylko wąska ścieżka do ścigania to wszyscy chcieli tą ścieżką jechać to jest oczywiste. Tor żużlowy we Wrocku wydaje się być szerszy niż te dwa metry, a maksymalnie taki pas był do ścigania. Wypadniecie z niego było jednoznaczne z utratą pozycji. Gdyby był równy na całej szerokości to byłby bezpieczny, a taki nie był. Ponoć tor powinien być taki sam na całej szerokości, we Wrocku taki nie był i nie jest a to oznacza, że jest nieregulaminowy i spreparowany.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Tylko Bally

Oczywiście, że tor miał POŚREDNI wpływ na upadek. Jeszcze raz powtórze pośredni, a nie bezpośredni, by to do ciebie dotarło. Na 2 metrach nie da się wmieścić 4 zawodników w kontakcie.

| Odpowiedz
blokuj
Olafsson

Głupota ludzka nie zna granic,ogarnij się człowieku i przestań pier...lić głupoty.Upadków jest tyle co na innych torach a wypadek Lee to czysty zbieg okoliczności

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.