Wątek dotyczący artykułu

Męczarnie rybniczan w swojej twierdzy - ŻKS ROW Rybnik vs Polonia Bydgoszcz (relacja)

ŻKS ROW Rybnik pokonał na swoim torze Polonię Bydgoszcz 51:39. Liderem rybnickiej ekipy był Troy Batchelor, który zdobył 13 punktów.

przeczytaj cały artykuł

Maveral

Właśnie wróciłem z meczu i napiszę na gorąco kilka słów:
1. Najważniejsze - mam nadzieję, że Baliński szybko wykuruje swoje żebra. Zdrowia Damian!
2. Brawa dla naszych przeciwników. Mimo, że w ani jednym momencie spotkania nie prowadzili, to męczyliśmy się z nimi strasznie. W końcu były emocje o wynik w Rybniku.
3. Widać było, że po tych dwudniowych opadach tor już nie był naszym sprzymierzeńcem. To co zawsze powtarzam - Ułamek świetnie czuje się na betonie, a dziś w pierwszej połowie meczu tor był jeszcze dość nasiąknięty wodą i Seba po prostu nie istniał na starcie. Ten sam problem miał Fricke. Później tor przesychał, była dłuuuga przerwa związana z upadkiem Balińskiego, jeździły traktory, tor się trochę bardziej ubił, wyrównał i nagle obaj zaczęli jechać.
4. Mecz wygrali nam Australijczycy, także Fricke, który będąc osamotniony, wygrał bardzo ważny bieg nr. 11. W biegu nr. 13 przez dwa okrążenia podziwialiśmy piękną walkę North'a z Kudriaszowem. Szli na łokcie, ale wygrała lepsza znajomość toru przez Dakotę. Batch był dziś takim liderem na jakiego go kreowano przed sezonem. Dobrze, że w końcu się obudził, jeśli chodzi o jazdę na naszym torze.
5. Woryna jak zwykle jeździec bez głowy. W biegu nr.9 tak bardzo chciał wyprzedzić Kudriaszowa, że odbił się od bandy, nie opanował motocykla, wpadł w Troya, szczepili się motorami i już za linią mety obaj zaliczyli glebę. Dobrze, że nic się nikomu nie stało. Jak na moje, to chłopak jest przemotywowany i przez to stwarza niebezpieczne sytuacje, bo "na chama" wciska się tam, gdzie nie ma miejsca.
6. Co do przeciwników, to w pierwszych trzech biegach atomowymi startami popisywał się Kościecha, ale wiedziałem, że kolejnego startu już nie wygra, bo miał wtedy pole nr. 3. W Rybniku to pole w ogóle nie niesie i generalnie stoi się od razu na straconej pozycji. Tak też było z Kościechą. W biegu nr. 10 Woźniak idealnie trafił z ustawieniami, bo miał taką rakietę, że mimo przegranego startu, na dystansie minął naszych jak tyczki. Obawiałem się go w kolejnych biegach, ale tak jak wspomniałem, była przerwa, traktory jeździły jak opętane, tor się zmienił i Szymon nie był już taki szybki.
7. Bieg 15 - za to co zrobili zawodnicy z Bydgoszczy, trener powinien powiesić ich za... wiecie co ;) Hougaard i Kościecha wyszli ze startu na 5:1, co oznaczało bonus dla Bydgoszczy, a następnie... obaj wywieźli się pod płot. Nasi ścięli do małej i już na wyjściu z pierwszego łuku byli na dwóch pierwszych miejscach. Naprawdę nie wiem co kierowało zawodnikami z Bydgoszczy, ale bieg nr. 15 przerżnęli koncertowo.

Generalnie mecz bardzo fajny, na styku. Cieszy zwycięstwo, cieszy zdobycie bonusa, a szkoda tylko kontuzji Damiana, ale mam nadzieję, że szybko się wyliże :)