Wątek dotyczący artykułu

Kibice podzieleni w sprawie Darcy'ego Warda

Darcy Ward bardzo udanie zadebiutował w składzie SPAR Falubazu Zielona Góra. Australijczyk w spotkaniu z Betardem Spartą Wrocław wywalczył dla zielonogórskiego zespołu 13 punktów i dwa bonusy.

przeczytaj cały artykuł

Maciej ZG

Co do Warda to piszą o jego zachowaniu 6 lat temu ale nikt nie pisze co się działo na meczach z Toruniem w ZG późńiej a to jest dla mnie osobiście kluczowa kwestia. Jego podjeżdżanie pod sektor po biegu, prowokacyjne gesty do kibiców gospodarzy. To tworzy pewną całość i ja osobiście jestem w opozycji wobec jego bytności w falubazie nawet jeśli miałoby to oznaczać brak play-off. Nadal liczę na szybki powrót Saszy i Patryka i takiego Falubazu chcę nawet jeśli będzie przegrywał, honor jest ważniejszy. Trzeba też pamietać że Ward zachował się jak gówniarz wobec Torunia gdzie był dogadany ale jak usłyszał że ma jechać za swojego "brata" to odmówił podpisania kontraktu, bardzo profesjonalne zachowanie... Dla mnie dalej jest "gówniarzem" i generalnie chłopak jeszcze nie dorósł mentalnie i zachowuje się jak na podwórku z kumplami. Dla mnie słowo "f..k" było nie potrzebne i za mocne ale "out" jak najbardziej ok. Dziwie się tylko tym kibicom w ZG którzy tak szybko go pokochali trochę to dla mnie niezrozumiałe. Nikt nie skandował "Grzegorz Walasek" dla gościa który jechał 3 tyg po złamanym obojczyku. Nikt nie skandował "Sasza Loktaev" dla gościa który całe serce oddał dla Falubazu i przyjechał na trening w piatek z opuchnetą reką i zobaczył że nie jest potrzebny...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Picior

swieta racja... sa kibice dla ktorych liczy sie tylko wynik z najeminkami czy bez a sa tez kibice dla ktorych klub to cos wiecej niz wynik meczu

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Zygmunt722

A i owszem, są tacy. Problem w tym, że ci, dla których wynik jest najważniejszy wykładają największą kasę i w dużej mierze jest im bez różnicy czy punkty dla klubu będą zdobywać Pederseny, Hancocki czy jeszcze inne Kołodzieje.

Prawda jest taka, że dzisiaj niestety nie ma miejsca na sentymenty, liczy się przede wszystkim kasa. Fajnie widziesz w Zielonej Górze Dudka, Protasiewicza, Walaska czy Loktaeva, ale widzimy ich, bo bronią ich w dużej mierze wyniki. Fajnie byłoby widzieć także Grzesia Zengotę, ale jak ten miał problemy po przejściu do seniorskiego żużla to nikt specjalnie go w Zielonej Górze za uszy nie ciągnął.

| Odpowiedz
blokuj
pp84

Grubo się mylisz kolego. Zacznijmy od początku. Po pierwsze, Saszka może już nie odjechać żadnych zawodów w tym sezonie, nie będę podawał szczegółów ale może tak się okazać. Co za tym idzie bez niego i Warda sezon na pewno skończony byłby w sierpniu, a co za tym idzie budżet na sezon, w którym przewidywany był finał, a co najmniej play-off zamknąć byłoby bardzo trudno. To z kolei sprawiłoby bardzo trudną sytuację na kolejny sezon, a tym samym utrzymanie wychowanków, którzy do tanich nie należą byłoby bardzo ciężko, nie wspominając już o Jarku. Znaleźlibyśmy się w sytuacji, w której trzeba byłoby i tak pożegnać się z nawet kilkoma zawodnikami i aby w ogóle wystartować i jakoś walczyć o utrzymanie zebrać zgraję nowych, na których już nie chętnie przyszliby kibice. To nie jest zabawa, tu wszyscy dają coś od siebie i oczekują. Sponsorzy, kibice, zawodnicy, klub każdy ma wkład ale i każdy chce coś z tego mieć -nic nadzwyczajnego. Klub kontraktując Warda, a tym samym utrzymując szanse walki o medale prawdopodobnie utrzyma też sponsorów, a tym samym szanse na silny Falubaz w kolejnych sezonach. To jest sport, a zawodnicy jak każdy z nas popełnia błędy nie trzeba nikomu wybaczać ale cieszmy się, że klub doinwestował i zachował szanse w prawie straconym sezonie. Po drugie Walasek też nie ma łatwo z kibicami bo swoje wybryki też mu pamiętają. Dziś jeżdżą i zdobywają punkty dla Falubazu, a może dla pieniędzy kto ich tam wie? Czy Łaguta, Nicki, Emil rozliczani są z miłości do klubu? Dziś jest tu jutro tam nie oczekujmy, że ktoś odmówi sobie podwyżki i zostanie w klubie. Nie wymagajcie od innych, więcej niż od siebie. Są decyzje, które klub uszanuje względem kibiców ale uszanujmy też decyzje istotne dla klubu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|1)
blokuj
moskal

Po pierwsze, Saszka może już nie odjechać żadnych zawodów w tym sezonie, nie będę podawał szczegółów ale może tak się okazać.

Siemasz , a co sie z Saszką dzieje ?? Tak poważna kontuzja ? :/

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
J. Szymkowiak

Dobrze to ująłeś.
Ale właśnie wszyscy tutaj próbujący się wypowiadać na temat szalika z przed 6 lat nie będący z Zielonej marzą wręcz żeby Falubaz spadł do drugiej ligi.
Patrzcie na swoje kluby.
Mecze waszych drużyn się odbywały a wy cały dzień na Falubazowym forum.
Żałosne.

| Odpowiedz
blokuj
KSFalubaz

Zgadzam się w 100%. Żeby lepiej uzmysłowić sobie całą sytuację,trzeba byłoby zrozumieć,że dzisiejszy sport/żużel już nie jest tym samym co 20-25lat temu.To przedsiębiorstwo,które funkcjonuje dzięki wielu składowym,które muszą ze sobą współgrać.Niestety,ale czasy zespołów opartych o wychowanków,rodowitych mieszkańców ośrodków żużlowych już przeminęły.To nie są czasy,że jeździli tylko "miejscowi",którzy z racji pochodzenia i wartości odziedziczonych z tegoż faktu,zostawiali zdrowie na torze i umierali za klub.Zamiast tego mamy najemników,którzy przychodzą do danego klubu wykonać pracę,za którą mają mieć zapłacone i tyle.Smutne,ale prawdziwe.
Wszystkie te Wardy,Hancocki,Pederseny jeżdżą tylko dla kasy,tudzież funu.Czasem można z ich ust usłyszeć jak to super jest w danym klubie,jakie to szczęście,że tu trafili i w ogóle jak to nie kochają kibiców i działaczy.Dla naiwnych są to przesłanki świadczące o tym,że klub coś dla tego zawodnika znaczy,że ma przywiązanie itd.Nic z tych rzeczy.Jest to najpewniej wynik dobrej atmosfery w danej drużynie i regularnie płacone faktury.Nic więcej.Dopuki niektórzy sobie tego nie uświadomią,doputy będzie niezrozumienie dla kontraktowania kolejnych najemników.Co prawda Ward jest tu szczególnym przypadkiem,ale właśnie z racji tego najlepszym przykładem tego co opisałem wyżej. To tylko kolejny tryb w maszynie,taki sam jak Pedersen w Lesznie,czy Grisza w Toruniu.Falubaz potrzebował "pracownika" do wykonania pewnego zadania, a ten pracownik potrzebował źródła dochodu.Wiem,ze to strasznie brzmi,ale tak jest i będzie gorzej.Dlaczego?Bo praktycznie nie szkoli się już u nas młodzieży,tylko importuje co zdolniejszych.
Wybryk Warda sprzed 6 lat mam ciągle przed oczami jakby to było wczoraj i pamiętam jak mnie krew wtedy zalewała,choć nie wiem czemu ale bardziej mnie wtedy Holder wk.rwił:). Raczej miłością i uwielbieniem do niego nie zapałam. Jestem rozdarty,bo z jednej strony uważam że gość nie pasuje do Falubazu i ze względu na przeszłość nie powinien startować u nas, z drugiej strony jako kibić żużla po to chodzę na mecze żeby oglądać takich walczaków.Idąc na mecz kibicuję swoim,ale doceniam akcje i talenty zawodników innych drużyn.Nie chodzi mi o to że natrzaskał punktów,ale na taka ambitną jazdę patrzy się z przyjemnością,a to dla niej chodzimy na żużel.

| Odpowiedz
blokuj
Skb

100% Prawdy Ward nigdy nie bedzie Mysza z Falubazu , jedynie bedzie jezdzil dla nas i dla kasy , lepszy wystep lepsza kasa ale za walke na torze trzeba mu pogratulowac. Dobrze ze jeset ale niech wypie****la po sezonie do Torunia z kolega Chrisem leja na Kopernika :)

| Odpowiedz
blokuj
Speedway Koneser

Tak samo jak Golloby, Zmarzliki, Vaculiki czy Walaski.
Z tym że dla funu (i kasy) jeżdżą może Kangury, Amerykanie i Brytole, reszta jeździ dla kasy wyłącznie, to jest ich zawód jak każdy inny. Gollob nie widział nic złego w startach dla Torunia, więc gadanie w jego wykonaniu o jakichś derbach z przeszłości, atmosferze, nie ma większego sensu. W Lesznie na Nickiego gwizdano chyba najwięcej, a mimo to czuł w sercu że chciał tam jeździć. Świst jeździł w Zielonej to Ward nie może ?

| Odpowiedz
blokuj
Maciej ZG

To czemu nie podali że z Saszy reką jest niedobrze i może to potrawać znacznie dłużej? Przecież to całkowicie zmienia obraz wszystkiego. Bo te 3 mecze bez Dudka są kluczowe. A przecież mogli zrobić ustawione spotkanie z Wardem i kibicami i dogadać się na jakich zasadach jest Ward i dlaczego jest potrzebny i wtedy na pewno baner inaczej by wyglądał. Brakuje chęci dogadania sie i pokutuje traktowanie kibiców jak imbecyli (pomijam tych którzy są imbecylami i zrywają flagi w trakcie biegu). A tak swoją drogą to jak się idzie tak grubo na kredyt jak chyba poszedł Dowhan w tym roku (bo ciśnienie jest spore) to bliska staje się wizja bankructwa, to nie jest zbyt mądre. Ja tego nie oczekuję jako kibic swojego klubu a tak to późńiej Dowhan robi "szantaże" przed sezonem że jak nie będzie frekwencji to może być źle bo taki był przekaz na początku. Trochę to niezbyt roztropne.

| Odpowiedz
blokuj
szczecinianin

A dlaczego nikt nie skandowal? Gniazdowy jest od tego zeby doping szedł. A jemu bardziej zależało zeby Darcego zgnoic aniżeli skupić sie na pozytywnym dopingu

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Robertzg

Fajnie, ale brak playoff dla Falubazu to dużo więcej niż się Tobie wydaje. To duży problem finansowy i i dużo niebezpieczeństwo dla klubu. Przyzwyczaili się wszyscy, że jeden rok może być nieudany bo odrobimy w przyszłym roku. Niestety może tak nie być, i brak play off w tym roku może skutkować na lata.
Nie jestem miłośnikiem Warda jako człowieka, ale zawodnikiem jest super. Jest nam potrzebny

| Odpowiedz
blokuj
Picior

to cala polska ma sie litowac zeby falubazik jechal w play off bo jak nie pojedzie to koniec 8 ekip startuje w SE i kazdy chce awansowax Kazda druzyna musi sobie rodzic z kontuzjami i lepic sklad tylko falubaz robi to inaczej

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
zeppo

Cieniasy i tchórze, którzy zakrywają twarze szalikiem. . Gdyby tak przypier.. w niego motor i doszło do tragedii, to jeden z drugim byłby sławny. Nie rozumiem tych , co latają porywają sobie szaliki, flagi po jakiego grzyba. Chcą być sławni zaimponować koledze, pokaż gębę uśmiechnij się do kamery. Po za tym jeszcze istniej coś co się nazywa kultura osobista i szacunek dla drugiego człowieka dla niektórych może obcy temat . Powinni ich wyłapać i obciążyć finansowo karą którą nałożą na klub. Wtedy może coś do myślenia w tej pustej głowie. Ci niektórzy Krzykacze z trybuny " K " przynoszą tylko wstyd. Za moich czasów młodzież była inna może dla tego, że dostawali w dupę w wojsku i rodzina i państwo bardziej ingerowało w wychowywanie młodzieży. Pozdrowienia dla normalnych kibiców z Zielonej Góry.

| Odpowiedz
blokuj
Maciej ZG

Dużo wiesz ;). Zapytaj u źródła czemu nie można było pogadać z kibicami po kontrakcie Warda i wytłumaczyć sytuacji? A tak to mamy niespotykanie fantastyczna atmosferę na trybunach a pomimo Warda play off szlag trafił. tak to jest jak się za bardzo chce to zawsze nie wychodzi :(

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.