Wątek dotyczący posta na blogu

Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach

Apator Fan-RSKZ

Dzisiaj 70 rocznica wybuchu największego zbrojnego wystąpienia ruchu oporu w okupowanej Europie .Szczególnie w ostatnich latach przy okazji tej rocznicy wracają dyskusje o tym czy PW miało sens.Krytycy Powstania twierdzą,że nie osiągneło ono żadnego wyznaczonego celu ,było z góry skazane na porażkę (…)

przeczytaj cały artykuł

HDZapora

Dobrze ujęte sedno sprawy.
Nasze powstania narodowe można krytykować, ale mimo ich klęsk uważam ,że gdyby nie one , to choćby ze względu na nasze położenie geopolityczne, nie byłoby Państwa Polskiego w 1918 roku, nie byłoby Polski (choć pod butem sowieckim) po II wojnie i wreszcie nie byłoby obalenia PRL-u. To między innymi pamięć o tamtych bohaterach wzmacniała tożsamość narodową.
Dzięki Wojtek za ten tekst.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Apator Fan-RSKZ

A ja dziękuje za miłe słowa.Ps.Lewactwo to za duże słowo :D.Prędzej lekki skręt na lewo w kwestiach światopoglądowych,ale na pewno nie historycznych :D:P.Ja jestem patriotą i zawsze nim będę,ale patriotyzm dla każdego człowieka jest czymś innym i trzeba to uszanować.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Czar Pauli

Żeby ująć sedno sprawy, trzeba się cofnąć w historii. Ale to okres kilkuwieczny i trudno go streścić w kilku słowach. Tym bardziej trudniej, że trzeba treści owijać w bawełnę ze względu na tutejszą cenzurę. I nie mam tu na mysli nieparlamentarnych słów, tylko deprawujący wpływ pewnej nacji na społeczeństwo polskie i życie narodowe polskie. Tak więc wspomnę jedynie tragiczny wiek XVIII w którym w ruinę obrócono miasta i ostatecznie sprzedano obcym polską suwerenność. Gdyby nie ta zdrada to historia Europy a nawet Świata potoczyłaby się zupełnie inaczej. Nie byłoby powstań, nie byłoby epoki napoleońskiej, Księstwa Warszawskiego, Królestwa Kongresowego, 150-letniej niewoli, I wojny Światowej, II Wojny Światowej, hitleryzmu, Powstania Warszawskiego, okupacji sowieckiej, PRL-u, Solidarności, II RP, III RP a zdrajcy zawsze płacili by głową, a nie sprawowali władzę.
Sekup się kłania waszmościom.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Czar Pauli

, ale historii sie nie cofnie

Ale historia kołem się toczy i jesli będziemy cmokać nad powstaniami a nie je potepiać, to znów ta sama historia lub podobna zwali się nam nad głowy. Lepiej cmokać nad osłabieniem silnej władzy, nad podziałem dzielnicowym bo to były czasy pokoju, rozkwitu gospodarczego, handlu, kultury i dobrobytu.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
HDZapora

W ten sposób to możemy winnego poszukać w Kazimierzu wielkim, bo nie zostawił po sobie męskiego potomka z legalnego związku, przeto położył fundament pod przyszłe przywileje szlacheckie osłabiające władze centralną, albo jeszcze do cofnąć się do Polski dzielnicowej. To było i tyle ,a wiek XVIII to tylko żniwa po siewie w przeszłości:D Wtedy zdradziliśmy sie sami, w Jałcie zdradzono nas, teraz kolej na kolejną zdradę:(
Historia ma to do siebie ,ze mimo iż najbardziej dotyka maluczkich,ale odbywa się ponad ich głowami:D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Czar Pauli

Ten król bardzo dobrze nadaje się na winnego, szczególnie za zydów. Nie zapominaj, że historię piszą nam żydzi i to przez nich został nobilitowany na Wielkiego. Za jego zasługi dla nich. A nam odpija się to czkawką do dnia dzisiejszego.

| Odpowiedz
blokuj
Cysio

Moją historię piszą Polacy. I również Żydzi, jak i inne mniejszości narodowościowe zamieszkujące nasz piękny kraj.
Niestety na kompleks niższości nie wynaleziono jeszcze lekarstwa.
ps. "odpija się to czkawką" ? "żydzi" z małej litery ? Gdyby ktoś napisał "polacy" to jak byś to potraktował ?
Jak można wygłaszać tyrady o patriotyzmie i walić takie koszmarne byki ?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Czar Pauli

Ten piękny kraj nie jest wasz! Nie nazywa się Polin tylko Polska. Jesteś w tym kraju przechodniem więc przechodź bez oglądania się. Najwyższy czas!!! Mówię tak bo zapalasz świeczki w oknie, sam się tym chwaliłeś. Jesteś więc żydem. Piszę "żyd" z małej litery bo to jest określenie nie narodowości tylko wyznania. Wy narodowości nie macie, nawet jeśli macie własny kraj Izrael. Tak jak nie pisze się "katolik" z dużej litery, tak też nie pisze się z dużej litery "żyd" Polak zaś pisze się z dużej bo to brzmi dumnie a żyd pisze się z małej, bo brzmi podle i nie ma tu żadnego błędu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Cysio

Dzięki, udało Ci się mnie rozbawić :) Niestety muszę już zakończyć tą pasjonującą dyskusję i pójść poszukać jakiegoś dzieciaka na macę :)

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.