Dyskusja

jerrypl typuje

przejdź na stronę użytkownika

Tom_J

Cześć: chciałbym ustosunkować do tamtego Twojego postu, żebyś nie pomyślał, że nie chodziło mi to po głowie: znajdujemy się w Europie w krytycznej sytuacji, gdy miliony, a potencjalnie dziesiątki milionów uchodźców na skutek różnych konfliktów i wojen domowych prą od lat na Europę (nie mylić z Polską, do której tak na dobrą sprawę się nie pcha BEZPOSREDNIO prawie nikt). Jest to problem na całe pokolenia, może dojść na jego podłożu do rozpadu Unii Europejskiej, albo do gorszych następstw, niestety. Było nie było, Europa się ostatnio, tak od pół roku, "obudziła", stwierdzono nagle, że Bliski Wschód to "nie tak daleko" i ZACZYNA się debatować nad tym problemem, a przede wszystkim nad POWODAMI fal uchodźczych. Z tego punktu widzenia wszelkie debaty, również i tu (nie mylić z bezmyślnymi hejtami) są potrzebne, bo w ogóle zaczyna się myśleć nad problemem. Obawiam się przy tym, że - na dalszą metę - złudzeniem jest, że poszczególne państwa w Europie mogą się od tego problemu odizolować przez zamykanie poszczególnych granic. Albo Europa razem znajdzie na te problemy remedium - albo poszczególne państewka kiedyś, najpóżniej po rozpadnięciu się Unii, jedno po drugim "utoną" (w tym myślę również o wchłonięciu przez Rosję) ... Nacisk na Europę z zewnątrz jest w każdym razie potężny, i - mówiąc szczerze - ja żadnych "genialnych rozwiązań" nie widzę, murami Europy otoczyć się nie da.... I tymi raczej ogólnymi spostrzeżeniami chciałbym zamknąć dyskusję z mojej strony :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jerrypl - relacje

To ja jeszcze jednym zdaniem w opozycji tylko częściowo do tego co napisałeś:

Obawiam się przy tym, że - na dalszą metę - złudzeniem jest, że poszczególne państwa w Europie mogą się od tego problemu odizolować przez zamykanie poszczególnych granic.

Ja odwrócę kota ogonem i napiszę - obawiam się, że złudzeniem jest, że Europa może rozwiązać ten problem przyjmując i rozmieszczając uchodźców w poszczególnych krajach. Na Bliskim Wschodzie, w Północnej Afryce czekają już bowiem miliony potencjalnych uchodźców! Na to po prostu nas nie stać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Tom_J

Oczywiście że nas nie stać, ale niestety parcie na Europę milionów jest. Chodzi mi tylko o zastanowienie się czy izolacjonizm jest w tej sytuacji lepszym wyjściem niż działanie jako UE ...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.