Wątek dotyczący artykułu

"Janczyk mówił mi: kocham pić". Wielki talent zmarnowany przez alkohol

Jan Kobyłecki, jeden ze współpracowników fundacji "Olimpijczyk", zajmującej się pomocą sportowcom po przejściach. Jednym z nich był Dawid Janczyk. Kobyłecki opowiada w rozmowie z WP SportoweFakty o szczegółach nałogu byłego reprezentanta Polski.

przeczytaj cały artykuł

oli

Nie wiem kim jest ten Pan ale mam nadzieję że ludzie z problemami będą omijali go z daleka. Jeżeli dla paru chwil sławy w internecie wywleka prywatne sprawy swojego pacjenta to jest dla mnie totalnym dnem niegodnym zaufania..

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
margota

Bardzo się cieszę, że znalazła się osoba, która potępiła tę wypowiedź.
Chylę czółka :)
Zgadzam się z Tobą, że taka rozmowa wyemitowana w publikatorach powinna zaistnieć tylko i wyłącznie za zgodą "pacjenta"
Najlepszego :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Bruce Wayne

Ten pan jest człowiekiem który od lat próbuje wyciągnąć Janczyka z dna, i dodam, że nie tylko jego. Gdyby wiedział, że może mu to zaszkodził, nie robiłby tego.
Problemy Dawida zaczęły się dawno temu i są znane wszystkim kibicom piłki nożnej.
Dlatego nie uważam, aby Kobyłecki robił z siebie gwiazdę internetu, wykorzystując do tego tragedię Janczyka. Pozdrawiam.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
oli

Bardzo dobrze że próbuje - tylko pytanie dlaczego mu to od kilku lat nie wychodzi? Czy ten Pan nie ma odpowiednich kwalifikacji żeby dotrzeć do swojego pacjenta czy Dawid po prostu nie chce dać sobie pomóc? Domyślam się że alkoholizm to strasznie ciężka do wyleczenia choroba.
Tym niemniej jednak jakbym miał jakiś problem i szukał pomocy u psychologa to najważniejsze dla mnie byłoby zaufanie tej osobie. A ten Pan je ewidentnie złamał wywlekając brudy na forum publiczne. I powiedz mi co tym że kilka tysięcy ludzi przeczyta o Dawidzie osiągnął? Jak dla mnie nic a nie zdziwię się jak Dawid jeśli przeczyta ten artykuł urwie z nim kompletnie kontakt..

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
pablo80 - RSKZ

Być może jest to akcja ostatniej szansy... Może liczy na to, że Dawid nie będzie okłamywał ludzi do okoła, a i oni sami spojrzą na sprawę inaczej... bardziej klarownie. Ciężko jest samemu wyjść z nałogu, a alkohol niszczy człowieka nie tylko fizycznie, ale i psychicznie... Mam nadzieję, że ten artykuł mu pomoże, a jeśli nie jemu to jakiemuś młodemu którego właśnie ktoś namawia do kieliszka.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Bruce Wayne

Domyślam się że alkoholizm to strasznie ciężka do wyleczenia choroba.

Jeżeli się wyłącznie domyślasz, to wnioskuje, że nie miałeś częstych kontaktów z takimi osobami.
Ten artykuł jest jednym z kolejnych o kłopotach Janczyka, tylko teraz wypowiedziała się osoba z bliskiego otoczenia piłkarza.
Jeżeli ma to być ostatnia szansa na ratunek, to czemu nie.
W Polsce mamy takie prawo, że alkoholika nie można zmusić do leczenia, ewentualnie sąd może wydać taki przymus, ale tylko w przypadku gdyby Dawid pod wpływem coś nawiwijał.
Próba zawstydzenia go przed opinią publiczną przez taką osobę jak pan Kobyłecki może tylko ewentualnie pomóc, bo w przypadku Dawida gorzej być nie może.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|1)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.