Wątek dotyczący artykułu

Damian Gapiński: Rażący brak konsekwencji

Komisja Licencyjna, a tym samym Polski Związek Motorowy, nie dopuszczając do rozgrywek Startu Gniezno stracił szansę na potwierdzenie słuszności swojej polityki względem klubów.

przeczytaj cały artykuł


Komentarz usunięty
AMBROS

Może zdanie GKSŻ Cię przekona ze nie masz racji:

"2. O licencję do Komisji Licencyjnej oraz o przejęcie miejsca w lidze wystąpiło Towarzystwo Żużlowe Start Gniezno. Stowarzyszenie nie otrzymywało jednak zgody GKSŻ na przejęcie miejsca w lidze. Powodem tej decyzji była m.in. niska wiarygodność nowego podmiotu, problemy z jasnymi deklaracjami co do przejęcia długów Start Gniezno S.A. przez przejmującego miejsce w lidze oraz ostateczne wycofanie się TŻ z deklaracji przejęcia długów spółki akcyjnej. Dodatkowo pozostawienie Start Gniezno S.A. w stanie upadłości układowej powodowało wiele komplikacji formalno – prawnych z ewentualnym przejęciem miejsca w lidze. Powstało wiele trudnych do rozstrzygnięcia zagadnień: czy umowa o przejecie miejsca w lidze nie spowodowała by upadłości likwidacyjnej Start Gniezno S.A. z powodu odcięcia go od źródeł zarobkowania ? Czy syndyk nie zakwestionowałby umowy w przedmiocie bezpłatnego pozbycia się drużyny ligowej jako zdziałanej ze szkodą dla spółki? Czy syndyk mógłby dochodzić odszkodowania od PZM oraz stowarzyszenia, które przejęło miejsce w lidze lub żądać uznania umowy za bezskuteczną przez sąd co niewątpliwie spowodowało by perturbacje w zawodach ligowych ? Czy zasadnym było by przejęcie zadłużenia Start Gniezno S.A. przez nowe stowarzyszenie w kwotach zredukowanych zawartym układem – skoro układ mógłby w każdej chwili uchylony z powodu zaległości płatniczych? Pytań i wątpliwości było w tej sprawie wiele. Działacze gnieźnieńscy niewiele czynili aby poprawić swe szanse na licencje, a największą szansą na jej uzyskanie mieli w wypadku złożenia wniosku przez Start Gniezno S.A. W takim wypadku nie musieli przechodzić przez niełatwą ścieżkę przejmowania miejsca w lidze. Miast tego sprokurowali niezwykle skomplikowaną sytuację licencyjną, która zakończyła się anihilacją bytu ligowego Start Gniezno S.A.

3. W zaistniałej sytuacji GKSŻ nie miała innego wyjścia jak odmówić przejęcia miejsca w lidze. Zarzucanie PZM, że nie zgodził się na brak przejęcia miejsca w lidze i wątpliwą prawnie operację jest nieporozumieniem.

4. Odmowa GKSŻ skutkowała automatycznie tym, że stowarzyszenie zwykłe z Gniezna nie miało szans na uzyskanie licencji gdyż bez pozytywnej decyzji o przejęciu miejsca w lidze nie było w ogóle uprawnione do jazdy w zawodach ligowych. Działacze gnieźnieńscy nie asekurowali się w ogóle na wypadek braku pozytywnej decyzji w tym zakresie,

5. Działacze gnieźnieńscy nie byli zainteresowani startami w II lidze ani złożeniem licencji przez Start Gniezno S.A., która to spółka miałaby większe szanse na pomyślne przejście procesu licencyjnego.

. Postępowanie Startu w sprawie licencji było co najmniej dziwne. Wymyślono konstrukcję z licencją na stowarzyszenie, z której ostatecznie się wycofano."

Źródło: polskizuzel.pl

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
gacek

Amon szuka na siłe usprawiedliwienia dla swojego guru Łukasika ktorego cały sezon chwalił jak to nie spłaca regularnie zadłużenia i jaki to on nie mądry rolując inne kluby zapodając im produkt ktory miał problemy na wyjazdach przekroczyc 30 pkt ..wysmiewał wszystkich ,że muszą płacic swoim za punktowke a Gniezno objezdza sezon za połdarmo...dzisiaj gdy wyszły na jaw braki od czerwca w spłacie należnosci układowych,nowe zadłużenie i brak zgłoszenia klubu startującego w 2015 roku do rozgrywek ,probując wcisnąc inny podmiot aby wszystkich oszukac rozdziera szaty nad niesprawiedliwoscią Centrali żużlowej.....wogole po co ten temat nie ma już oszustow na mapie żużlowej Polski i chyba długo nie bedzie bo żaden z tych tworow obecnych dzisiaj w Gnieznie nie bedzie mogł wystartowac w 2017 roku ,no chyba ,że wymyslą cos nowego

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.