Najnowsze Wyniki/Kalendarz
rywalizacja zawodników w esporcie Materiały prasowe / Helena Kristiansson / Na zdjęciu: rywalizacja zawodników w esporcie

Polskie akcenty w Copenhagen Games 2018

Aleksandra Hejna
Aleksandra Hejna
W stolicy Danii odbędzie się wielkie esportowe święto. Już od 29 marca gracze zarówno męskiej jak i żeńskiej sceny Counter Strike: Global Offensive zmierzą się w turniejach, gdzie łączna pula nagród wynosi 125 tysięcy dolarów.

Żeński turniej w Kopenhadze rozpocznie się już 29 marca. Pośród 25 zespołów mamy kilka polskich akcentów. Julia Kurzyńska wraz z koleżankami ze Squared Prospects pojawi się w Danii, oraz piątka polskich zawodniczek, które zasiliły szeregi organizacji Riot Gaming. Rywalkami dziewczyn z Riot Gaming będzie Solaris eSports. Z kolei drużyna Julii wciąż czeka na informację z kim przyjdzie im się zmierzyć w pierwszym spotkaniu. Squared Prospects trafiło do grupy trzeciej z takimi formacjami jak WASDWASDwtfcantmove oraz FreshFox Female. Z kolei Riot Gaming jest w grupie czwartej wraz z drużynami ARES Female i Solaris eSports.

Organizatorzy założyli iż w imprezie grać będą 32 drużyny podzielone na 8 grup. Na chwilę obecną poznaliśmy jednak 25 formacji. Spotkania będą odbywały się w systemie best of three. Pula nagród żeńskiego turnieju wynosi 25 tysięcy dolarów. Zwycięska ekipa zainkasuje 15 tysięcy.

29.03.2018:

godzina 10:00 - grupa 3 - Squared Prospects vs TBD [rywal wciąż nie jest znany]
godzina 10:00 - grupa 4 - Riot Gaming vs Solaris eSports
Przegrany w danej grupie zmierzy się z rywalem, który również przegrał swoje spotkanie. Awans zapewniają sobie dwie pierwsze formacje w każdej z grup.

Męski turniej w Kopenhadze rozpocznie się 30 marca, natomiast dzień wcześniej, aż 114 drużyn zawalczy o tylko cztery miejsca w turnieju głównym. W kwalifikacjach polskimi akcentami będzie drużyna x-kom oraz Paweł Mocek wraz z kolegami z zespołu Sprout. Z kolei do turnieju głównego zaproszenia otrzymały cztery ekipy, a pośród nich polski Team Kinguin. Drużyna x-kom trafiła do grupy U wraz z takimi formacjami jak Full Kareta, TDJSF oraz CRAFTED. Z kolei Paweł "innocent" Mocek z kolegami trafił do grupy D, gdzie znalazły się ekipy Ferrari Peek Gods oraz Nux. Kwalifikacje wyłonią cztery ekipy, które awansują do turnieju głównego, dołączając tym samym do czterech zaproszonych wcześniej drużyn: Heroic, Team Kinguin, North oraz Quantum Bellator Fire. Pula nagród męskiego turnieju wynosi 100 tysięcy dolarów. Zwycięska ekipa wzbogaci się o 50 tysięcy dolarów.

29.03.2018:

godzina 10:00 - grupa D - Sprout vs TBD [rywal wciąż nie jest znany]
godzina 10:00 - grupa U - x-kom vs Full Kareta
Przegrany w danej grupie zmierzy się z rywalem, który również przegrał swoje spotkanie. Awans do dalszej części kwalifikacji zapewniają sobie dwie pierwsze formacje w każdej z grup.

ZOBACZ WIDEO: Polski esportowiec bardzo popularny w Polsce, ale i w Rosji czy na Ukrainie. "Da się to odczuć"

Kto według ciebie wygra męski turniej Copenhagen Games 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL