Najnowsze Wyniki/Kalendarz
YouTube / League of Legends / Champion Teaser Irelii

League of Legends: Tabasko oficjalnie żegna się z Illuminar Gaming. Kikis oficjalnym następcą

Bartłomiej Kuczyński
Bartłomiej Kuczyński
Po prawie 7 miesięcznej przygodzie w organizacji nadszedł czas na zmiany. Po wcześniejszej zapowiedzi Wojciech "Tabasko" Kruza odchodzi z Illuminar Gaming.

Jungler Illuminarów dość obszernie wypowiedział się w dwóch postach na Facebooku. Głównym powodem dla zmian była chęć wprowadzenia czegoś nowego do składu, a sam  uznał, że to jego pozycja wymaga wprowadzenia powiewu świeżości.

Zawodnik nie zamierza kończyć kariery. Zapowiada większe skupienie na grach rankingowych i poszukiwanie nowej drużyny, w której mógłby odżyć i odnaleźć się na nowo.

Jego następcą będzie Mateusz "Kikis" Szkudlarek. Ten doświadczony dżungler oraz toplaner grał w takich drużynach jak Mysterious Monkeys, Fnatic czy G2 Esports. Ostatnio znany z występów w Szata Maga +6, z którą brał udział w Mistrzostwach Polski. 

Wojciech "Tabasko" Kruza tworzył główny trzon składu od 27 sierpnia 2017 roku. Razem z Illuminar Gaming wygrał m.in. Mistrzostwa Polski, Polską Ligę Esportową czy Puchar Polski Cybersport. Ostatnim ich osiągnięciem było 2 miejsce na V4 Future Sports Festival, gdzie przegrali w finale z eSuba 1:3.

Więcej o całej sytuacji można przeczytać na Facebooku zawodnika.

ZOBACZ WIDEO Jest ich coraz więcej. Kim są i jak kibicują fani esportu?

Czy Tabasko znajdzie nową drużynę w najbliższym czasie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL