Najnowsze Wyniki/Kalendarz
rywalizacja w Intel Extreme Masters Katowice Materiały prasowe / ESL | Helena Kristiansson / Na zdjęciu: rywalizacja w Intel Extreme Masters Katowice

Turniej Copenhagen Games 2018 dobiegł końca

Aleksandra Hejna
Aleksandra Hejna
Ostatni dzień turniejów w grze Counter Strike: Global Offensive przyniósł ostateczne rozstrzygnięcia. W żeńskim turnieju górowały zawodniczki Singularity female. Z kolei w męskich rozgrywkach ze zwycięstwa cieszyli się gracze Imperial.

W finale żeńskiego turnieju w Kopenhadze o 15 tysięcy dolarów zawalczyły Singularity female oraz RES Gaming. Spotkanie rozegrane zostało w systemie best of three. Mapami tego pojedynku były de_inferno, de_mirage oraz w przypadku remisu de_cache. Do rozstrzygnięcia potyczki potrzeba było rozegrać wszystkie trzy mapy, a ostatecznie zwyciężczyniami turnieju okazały się zawodniczki Singularity female.

O Inferno reprezentantki RES Gaming musiały zapomnieć bardzo szybko, jeśli chciały się liczyć w finale. Nie potrafiły nawiązać żadnej walki z rywalkami przez co wysoce przegrały 3:16 i w niezbyt dobrych nastrojach stanęły do pojedynku na mapie drugiej. Mirage z kolei mógł się podobać bo walka była tam do samego końca.

Dopiero ostatnia trzydziesta runda wyłoniła zwycięzcę drugiej mapy jakim okazały się zawodniczki RES Gaming. Doprowadziły do remisu i ostateczna batalia o 15 tysięcy dolarów odbyła się na mapie Cache.

Ostatnia mapa w pierwszej fazie pojedynku pokazała, że walka o zwycięstwo będzie do samego końca. Jednak po zmianie stron zawodniczki Singularity female w doskonały sposób się broniły nie dając szans rywalkom na przeprowadzenie udanego ataku. Mapa zakończyła się wynikiem 16:10 i 2:1 w całym spotkaniu dla Singularity female.

Było to niemałym zaskoczeniem, bo większość obserwatorów żeńskiej sceny w faworycie tego finału upatrywało zawodniczki RES Gaming gdzie gra między innymi Julia "juliano" Kiran. Fenomenalnie w finale zagrała reprezentantka Singularity female - Alyona "Candy" Kuvaeva, która łącznie zdobyła aż 70 zabójstw przy tylko 46 śmierciach.

Klasyfikacja żeńskiego turnieju:
1. Singularity female - 15 tysięcy dolarów
2. RES Gaming - 7 tysięcy dolarów
3-4. CLG Red - 1,5 tysiąca dolarów
3-4. eParadise Angels - 1,5 tysiąca dolarów
5-8. TyLoo female
5-8. ARES female
5-8. Dignitas female
5-8. Squared Prospects

Z kolei w męskim turnieju również doszło do niespodzianki, gdyż w finale lepsi okazali się gracze Imperial. Europejski mix ograł 2:1 duński zespół Heroic. Mapami tego pojedynku były de_mirage, de_overpass oraz de_train.

Mirage już w pierwszej fazie został zdominowany przez zawodników Heroic, którzy wysoce zakończyli połowę po stronie broniącej wynikiem 11:4. Mając taką zaliczkę gracze duńskiej formacji zdołali po zmianie stron doprowadzić wynik do końca wygrywając pierwszą mapę 16:7.

Overpass rozstrzygnięcie przyniósł w ostatniej trzydziestej rundzie. Imperial prowadziło już 15:11 ale wtedy gracze Heroic zerwali się do walki - za wszelką cenę chcieli doprowadzić do dogrywki. Ta sztuka zawodnikom duńskiej formacji się jednak nie udała i ostatni runda padła łupem Imperial. W pojedynku było zatem 1:1 i o zwycięstwo drużyny zawalczyły na ostatniej mapie.

Train zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla drużyny Imperial, której gracze zdołali zdobyć kilka punktów przewagi nad swoimi rywalami (11:4). Po zmianie stron Heroic choć próbowało nawiązać walkę to jednak zbyt duża strata do przeciwników uniemożliwiła im to zadanie. Imperial doprowadziło wynik do końca zwyciężając 16:8 i 2:1 w całym spotkaniu.

Europejski mix tym samym wzbogacił się o 50 tysięcy dolarów. Wyróżniającym się zawodnikiem w całym turnieju był zaledwie 16-letni litewski zawodnik Rokas "EspiranTo" Milasauskas grający w Imperial.

Klasyfikacja męskiego turnieju:
1. Imperial - 50 tysięcy dolarów
2. Heroic - 20 tysięcy dolarów
3-4. North - 10 tysięcy dolarów
3-4. Windigo - 10 tysięcy dolarów
5-6. Team Kinguin - 3 tysiące dolarów
5-6. Valiance - 3 tysiące dolarów
7-8. Sprout - 2 tysiące dolarów
7-8. Quantum Bellator Fire - 2 tysiące dolarów

ZOBACZ WIDEO: Cosplay sposobem na życie. "Przyjemna praca i przyjemne hobby"

Czy zaskoczyło cię zwycięstwo Imperial w finale męskiego turnieju Copenhagen Games 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL