Najnowsze Wyniki/Kalendarz
StarLadder ImbaTV Invitational #5Materiały prasowe / StarLadder ImbaTV Invitational #5

Team Kinguin zagra na Minorze w Kijowie

Jakub Szczotka
Jakub Szczotka
Rozgrywany pod nazwą StarLadder ImbaTV Invitational Season 5 turniej Dota 2 będzie przedostatnią imprezą tej klasy w sezonie 2017/2018. W rywalizacji o 135 tysięcy dolarów głównej nagrody Polakom przyjdzie zmierzyć się z siedmioma innymi drużynami.

Tym razem absolutna światowa czołówka zdecydowała się odpuścić wyjazd do Kijowa - na miejscu nie zobaczymy takich potęg jak Team Liquid, Virtus.pro czy LGD Gaming, które w ostatniej chwili zrezygnowało z udziału w imprezie. Z pewnością jednak powodów do narzekań nie mają lokalni fani - bezpośrednie zaproszenie do udziału w rywalizacji dostało bardzo popularne na Ukrainie Natus Vincere, a obok nich ten przywilej spotkał zajmujące szóste miejsce w rankingu Pro Dota Circuit - VGJ.Thunder. 

Pozostała szóstka uczestników to reprezentanci pięciu regionów z całego świata i jedno zastępstwo za wspomniane wcześniej LGD Gaming. Pełna lista uczestników imprezy prezentuje się następująco:

  • VGJ.Thunder (bezpośrednie zaproszenie)
  • Natus Vincere (bezpośrednie zaproszenie)
  • Team Kinguin (zwycięzcy kwalifikacji EU)
  • FlyToMoon (zwycięzcy kwalifikacji CIS)
  • Vega Squadron (zastępstwo za LGD Gaming)
  • OpTic Gaming (zwycięzcy kwalifikacji NA)
  • SG e-sports (zwycięzcy kwalifikacji SA)
  • Fnatic (zwycięzcy kwalifikacji SEA)

Powyższa ósemka została podzielona na dwie grupy, które zostaną rozegrane tzw. system GSL, co oznacza że w fazie play-off zagra najlepsza dwójka z każdej z grup. By awansować do fazy pucharowej dany zespół musi wygrać dwa mecze, podczas gdy dwie przegrane eliminują go z rozgrywek.

Polacy w swojej grupie trafili na OpTic Gaming, VGJ.Thunder oraz FlyToMoon. Jak dotąd KGN w oficjalnych meczach zagrało tylko z tym ostatnim zespołem - kilka tygodni temu Rosjanie okazali się lepsi w decydującym starciu Madness Qualifier do turnieju EPICENTER XL.

Udział Kinguin w StarLadder ImbaTV Invitational Season 5 rozpocznie od meczu z OpTic Gaming. W przypadku wygranej Polacy jeszcze tego samego dnia staną przed szansą awansu do następnej rundy, w przypadku porażki by awansować do top 4 imprezy będą musieli wygrać kolejne dwa spotkania. Oficjalna transmisja turnieju dostępna będzie pod adresem twitch.tv/dotastarladder_en, a polska relacja odbędzie się na twitch.tv/dota2pl.

ZOBACZ WIDEO: Jakub 'kuben' Gurczyński: IEM jest dla nas bardzo ważny

Czy Polacy dadzą radę przeciwnikom z Ameryki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL