Najnowsze Wyniki/Kalendarz
LGD GamingMateriały prasowe / LGD Gaming

PSG pewnie wkracza na kolejną scenę

Jakub Szczotka
Jakub Szczotka
Organizacja związana z obecnym liderem piłkarskiej ligi francuskiej - Paris Saint-Germain eSports poszerza swoją działalność. Ich barwy reprezentować będzie jeden z gigantów sceny Dota 2 w Chinach - LGD Gaming.

Dota 2 to już trzeci tytuł w którym rywalizować będzie zespół związany z piłkarską potęgą - jak dotąd pod logiem PSG występowali gracze FIFA oraz Rocket League. LGD Gaming, które dołączy do tego grona, jest z jednym z najlepszych zespołów Dota 2 w jej historii - gracze tej organizacji w niecałe siedem lat wygrali w turniejach ponad 7 milionów dolarów! 

Trwający obecnie sezon 2017/2018 nie obfituje jednak w spektakularne sukcesy Chińczyków - ich największe jednorazowe osiągnięcie to drugie miejsce i 135 tysięcy dolarów nagrody na Dota 2 Asia Championship 2018. Nie przeszkodziło to jednak drużynie zebrać wystarczająco dużo punktów DPC, by zajmować obecnie 8. pozycję w rankingu Dota 2 Pro Circuit. Jest to ostatnie miejsce premiowane awansem na The International 8, który jak czytamy w oświadczeniu na stronie organizacji jest jej głównym celem na najbliższe miesiące.

By być pewnym udziału w organizowanej w Kanadzie imprezie, chińscy gracze muszą obronić lub polepszyć swoją lokatę, co wiąże się z osiągnięciem jeszcze co najmniej jednego top 4 w tym sezonie. Okazji ku temu będzie aż 5, z czego najbliższa już 27. kwietnia, kiedy wystartuje EPICENTER XL - rozgrywany w Rosji Major z pulą miliona dolarów.

ZOBACZ WIDEO Jest ich coraz więcej. Kim są i jak kibicują fani esportu?

Czy LGD godnie będzie reprezentować barwy PSG?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL