Najnowsze Wyniki/Kalendarz
DOTA 2Materiały prasowe / dota2.pl / DOTA 2

Zakończono pierwszy sezon ligi dota2.pl

Jakub Szczotka
Jakub Szczotka
Największa obecnie amatorska liga Dota 2 w Polsce rozegrała wszystkie zaplanowane na pierwszy sezon spotkania. W podzielonej na dwie dywizje imprezie zagrało łącznie 27 drużyn.

Niższa z klas rozgrywek - druga dywizja - przyciągnęła aż 20 zespołów chętnych do sprawdzenia się na tle rodaków. Najlepsza ósemka z tego grona awansowała do fazy play-off, gdzie wygrał zespół Statek. Członkowie tej ekipy w nagrodę otrzymają myszy gamingowe MSI Interceptor DS100, oraz prawo gry w czołowej dywizji w następnym sezonie imprezy.

W pierwszej dywizji, spośród siedmiu dopuszczonych przez organizatorów do rozgrywek drużyn, bezkonkurencyjni okazali się Silesian Earthshakers, którzy w regularnej części sezonu wygrali wszystkie swoje spotkania. Zespół podtrzymał dobrą passę w meczu finałowym, w którym przekonująco pokonał swoich przeciwników - Hop Stanik. Aspirujący do przejścia na zawodowstwo gracze SES dzięki swojemu sukcesowi stali się bogatsi o 1500 PLN.

Organizatorzy zapowiedzieli, że oficjalnym zamknięciem pierwszego sezonu będzie konkurs na MVP finałów pierwszej dywizji, a po rozstrzygnięciu tego plebiscytu ruszą przygotowania do startu kolejnego sezonu ligowych rozgrywek DOTA 2.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Kwolek o esporcie. "Ten świat idzie do przodu. Warto się nim interesować"

Czy śledzisz polskie rozgrywki w Dota 2?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL