Najnowsze Wyniki/Kalendarz
flaga olimpijska Getty Images / Joe Scarnici / Stringer / Na zdjęciu: flaga olimpijska

Esport na igrzyskach olimpijskich? Prezydent MKOL otwarty na gry komputerowe

Bartłomiej Kuczyński
Bartłomiej Kuczyński
Od dłuższego czasu mówi się o obecności esportu na igrzyskach olimpijskich. Między innymi do tej kwestii odniósł się prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Thomas Bach.

Prezydent MKOL nie pozostawia złudzeń i mówi wprost: - Jestem otwarty na esport.
Jednocześnie stawia warunki, przez które części gier na pewno nie zobaczymy. Ale jedno jest pewne - gry na igrzyskach mają sporą szansę na swój debiut, patrząc na ostatnie wypowiedzi Thomasa Bacha.

- Esport jest wyraźnie rozwijającym się sektorem budzącym wiele emocji, który obserwują miliony młodych ludzi na całym świecie. Nie możemy zignorować tak dużego zjawiska - zaznaczył na samym początku swojej wypowiedzi dla przedstawicieli branży sportowej.

Jednocześnie prezydent zwraca uwagę, że gry brutalne i o zabijaniu nie mogą i nie powinny być częścią igrzysk. - Musimy wyznaczyć czerwoną linię i podkreślić, że gry o takiej tematyce nie powinny być częścią ruchu olimpijskiego - podkreślał.

Kolejne instytucje coraz bardziej przekonują się do gier komputerowych. Niemiecki Związek Piłki Nożnej, który przez bardzo długi czas był mocno negatywnie nastawiony do esportu, aktualnie popiera jego ideę, zaczynając od powolnego wejścia w grę FIFA 18.

- Jeśli esport i MKOL nie znajdą wspólnego języka, to Olimpia będzie mieć ogromny problem w przeciągu najbliższych 20, 30 lat - oznajmił Ralf Reichert, dyrektor zarządzający w firmie ESL.

Jednym z kamieni milowych ma być związany z esportem szczyt w Lozannie, który odbędzie się pod koniec lipca. Przedstawiciele różnych firm i sami sportowcy będą przebywać przez jeden dzień w stolicy olimpijskiej, omawiając m.in. zagadnienia związane ze sportami elektronicznymi.

- Chodzi o to, aby nawiązać dialog z przemysłem gier i sportowcami, a w odpowiednim czasie wrócić do tematu esportu na igrzyskach olimpijskich - podkreśla Bach.

To nie pierwszy raz, kiedy Międzynarodowy Komitet Olimpijski spotyka się z esportem. Pokazowe zawody odbyły się już podczas zimowych rozgrywek w Korei Południowej, swoistej stolicy sportów elektronicznych, a w 2022 roku na Igrzyskach Azjatyckich dla najlepszych drużyn i zawodników w gry komputerowe zostaną wręczone medale.

ZOBACZ WIDEO: Cosplay sposobem na życie. "Przyjemna praca i przyjemne hobby"

Czy jesteś za tym, aby esport na stałe zagościł na igrzyskach olimpijskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL