Najnowsze Wyniki/Kalendarz
esportMateriały prasowe / esport

Rainbow Six - Lynx w bitwie narodów ESL

Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Cel turnieju ESL Battle of the Nations jest jeden - wyłonić najlepszą drużynę Rainbow Six Siege w Europie. Do udziału zostało zaproszonych 10 krajów, w tym również Polska. Znamy pierwszy zespół, którego zobaczymy w dalszych rozgrywkach.

24 maja odbyły się pierwsze polskie kwalifikacje do turnieju Rainbow Six - ESL Battle Of the Nations, w których wzięło udział 12 drużyn: Emptiness, ESKETIT, Gucci Gang.PC, Heptagon Gaming, Invicta-Gaming, LYNX.R6S, Mayday Pro,Patriot5,Patriot5 vol.2,Polarized Esports, Slavgent oraz Sprzy E-Sport PC.

W decydującym starciu LYNX.R6S zmierzył się z Emptiness na dwóch mapach - Oregon i Klub. Na pierwszej mapie pewne zwycięstwo 5:2 przypadło zespołowi, którym dowodził Bartek "Z777A" Ziaja. W drużynie prym wiedli Gustavo i Z1aro. Drugi z wymienionych zawodników popisał się jednym z lepszych zagrań. Samodzielnie wyeliminował on trzech atakujących, dzięki czemu uniemożliwił podłożenie bomby w Pralni.

Przeciwnik nie zamierzał jednak tak łatwo się poddać, gdyż gra toczyła się o udział w rozgrywkach europejskich i drugą mapę zdecydowanie lepiej rozpoczął zespół Emptiness. Mecz do samego końca był wyrównany i z pewnością trudniejszy dla LYNX.R6S, którym brakowało jeszcze jednego zwycięstwa do uzyskania przepustki. Ostatecznie końcówka spotkania trafiła na ich konto dzięki świetnej współpracy Z1ary oraz Z777A i to LYNX.R6S może cieszyć się z awansu do playoffów turnieju.

29 maja odbędą się drugie polskie kwalifikacje do ESL Battle of the Nations. Tym samym poznamy ostatnią drużynę, która będzie reprezentowała Polskę w europejskich zawodach.

ZOBACZ WIDEO "Symboliczne zaproszenie dla branży". Maciej "sawik" Sawicki o esporcie na Stadionie Narodowym

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL