Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Blizzard / Na zdjęciu: grafika z gry Starcraft

Startują eliminacje do DreamHack 2018 w Montrealu

Konrad Buzak
Konrad Buzak
DreamHack to ostatnia, czwarta tura serii WCS dla graczy Starcrafta 2. Eliminacje do niej podzielone są na sześć okręgów terytorialnych. Naszych zawodników interesują oczywiście dwa turnieje przeznaczone dla graczy europejskich.

Dla Europejczyków przeznaczono w Montrealu osiem slotów. W każdym z turniejów eliminacyjnych awans uzyska czwórka najlepszych graczy z drabinki double-elimination. Oznacza to, że jedna porażka nie przekreśla szans zawodnika.

Tradycyjnie liczymy na awans naszych czołowych graczy: zergów Artura "Nerchio" Blocha i Mikołaja "Elazera" Ogonowskiego, protosa Grzegorza "Many" Komincza oraz terrana Piotra "Soula" Walukiewicza.

Przypomnijmy, że pierwsza, wymieniona trójka wygrywała już w swojej karierze turnieje WCS. "Nerchio" dokonał tego nawet dwukrotnie. W tym sezonie najlepiej z Polaków radził sobie "Mana", zajmując drugie miejsce podczas zawodów w Austin.

Cykl WCS kończy się finałami światowymi, w których dla zwycięzcy przeznaczono 200 tys. dolarów nagrody. Za wygranie pojedynczego touru otrzymuje się jedynie 20 tys. dolarów. Faworytem do zgarnięcia obu tych kwot jest zwycięzca wszystkich tegorocznych zawodów WCS - fiński zerg "Serral".

Pierwsze europejskie eliminacje startują w niedzielę, 27.07 o godzinie 18:00 i będzie je można śledzić także na polskojęzycznych kanałach twitch.tv.

ZOBACZ WIDEO Jerzy Brzęczek już rozmawiał z reprezentantami. "Lewandowski pozostanie kapitanem"

Czy nagrody w turniejach WCS są odpowiednie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL