Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Logo drużyny UŁani Materiały prasowe / T-Mobile Liga Akademicka / Na zdjęciu: Logo drużyny UŁani

Powstała pierwsza studencka Organizacja Esportowa Ligi Akademickiej przy Uniwersytecie Łódzkim

Jakub Madej
Jakub Madej
Osoby odpowiedzialne za T-Mobile Ligę Akademicką wykonały kolejny krok w kierunku integracji esportu ze społecznością akademicką. Przy Uniwersytecie Łódzkim powstała pierwsza Organizacja Esportowa Ligi Akademickiej.

Organizacja Esportowa Ligi Akademickiej to pilotażowy projekt stworzony przy współpracy T-Mobile Ligi Akademickiej ze studentami i władzami uczelni Uniwersytetu Łódzkiego. Głównym celem jest pomoc studentom w tworzeniu struktur akademickich, które mają wspierać rozwój kultury esportu w Polsce. Dzięki temu w ramach organizacji zrzeszani będą nie tylko reprezentanci biorący udział w rozgrywkach, ale również entuzjaści i fani sportów elektronicznych związani z daną uczelnią.

Oprócz tego celem T-Mobile Ligi Akademickiej będzie umożliwienie władzom uczelni korzystania z nowego narzędzia promocyjnego, jakim jest esport oraz sekcje i organizacje esportowe stworzone przy macierzystych ośrodkach naukowych.

- Uniwersytet Łódzki chętnie wsparł projekt Ligi Akademickiej. Pomogliśmy założyć pierwsze oficjalne stowarzyszenie studentów, którzy rywalizować będą w esportach reprezentując naszą uczelnię. Zrobiliśmy to przede wszystkim dlatego, że znalazła się u nas grupa zdolnych młodych ludzi, którzy potrafią pogodzić naukę z pasją do gier. UŁani dostaną od nas dobrej jakości łącze internetowe i pomieszczenie do trenowania przed zawodami, a w przyszłości, w przypadku sukcesów drużyny, będziemy wspierać nasz zespół w poszerzonej formie - powiedział Paweł Śpiechowicz, rzecznik Uniwersytetu Łódzkiego.

Założycielem Organizacji Esportowej Ligi Akademickiej Uniwersytetu Łódzkiego został Karol Dubaj, który przez dwa ostatnie sezony TMLA był kapitanem reprezentacji UŁani.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Kwolek o esporcie. "Ten świat idzie do przodu. Warto się nim interesować"

Czy stworzenie Organizacji Esportowej Ligi Akademickiej to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL