Najnowsze Wyniki/Kalendarz
ESL / ESL Polska / ESL Mistrzostwa Polski

ESL ogłosił grupy Mistrzostw Polski Hearthstone. "Xeno" w grupie śmierci

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Poznaliśmy pełny skład 17. sezonu ESL mistrzostw Polski Hearthstone, co za tym idzie, znamy już także grupy. Najmocniejsza na papierze wydaje się grupa B, gdzie mierzyć się będą między innymi "Xeno" oraz aktualny wicemistrz Polski "Wojekxd"

Michał "Xeno" Kaczorowski to jedna z czołowych postaci na polskiej scenie Hearthstone. Reprezentant jednej z największych polskich organizacji AGO Esports, może pochwalić się licznymi osiągnięciami jak choćby top8 WESG 2017. Aktualnie także znajduje się on w wysokiej formie, gdyż ostatnie 6 sezonów rankingowych kończył minimum w top100. 

Naprzeciw niego stanie między innymi aktualny podwójny wicemistrz Polski Wojciech "Wojekxd" Augustyński. Osiągał on finał zarówno w ostatniej edycji mistrzostw ESL jak i oficjalnych mistrzostwach Blizzarda. Być może zgodnie z przysłowiem do trzech razy sztuka i tym razem to Augustyński osiągnie końcowy triumf. 

Poza wymienioną dwójką w grupie B mierzyć się będą także Tomasz "Lied" Jachno, który co prawda z całej czwórki jest najmniej rozpoznawalny, ale na pewno nie można go lekceważyć, a także Łukasz "Bloodlips" Pawlik, znany przede wszystkim ze swoich transmisji na platformie Twitch. "Bloodlips" wielokrotnie pokazywał swoje umiejętności w rozgrywce rankingowej osiągając top1 legendy, a także wygrywając wiele turniejów online.

Kolejną dość ciekawą grupą jest grupa D, gdzie do zaproszonych "Luckena" oraz "Sevela" dołączyli "MistrzWujo" oraz "Orlo". Pierwszy z nich ma już spore doświadczenie turniejowe, gdyż grał między innymi podczas tegorocznego Tour Stop Italy. Może on stanowić spory problem dla dwójki zaproszonych. "Orlo" natomiast, sam często podkreśla, że z profesjonalnych graniem wiele wspólnego nie ma. Lubuje on się natomiast w tworzeniu nowych ciekawych talii, których miejmy nadzieję, użyje także podczas zbliżających się mistrzostw, co zagwarantuje sporo ciekawych pojedynków.

Dwie pozostałe grupy, przynajmniej na papierze mają bardzo wyraźnych faworytów w osobach "Mikolopa" oraz "Dawido" w grupie A, oraz "A83650" i "Tuttka" w grupie C. Jednak i tutaj warto będzie śledzić pojedynki, zwłaszcza "Tuttka", którego zaproszenie było kwestionowane przez część osób, jakoby aktualnie był on bardziej graczem Heroes of Might and Magic, a miejsce zawdzięcza temu, że jest w najbardziej znanej polskiej drużynie. Ma on na pewno sporo do udowodnienia.

Pełen skład grup prezentuje się następująco:

GRUPA A
Mikołaj "Mikolop" Dudek
Mateusz "Pilewar" Milewicz
Dawid "Dawido" Florczyk
Błażej "BlaZZej0S" Czubak

GRUPA B
Wojciech "Wojekxd" Augustyński
Łukasz "Bloodlips" Pawlik
Michał "Xeno" Kaczorowski
Tomasz "Lied" Jachno

GRUPA C
Łukasz "Tuttek" Lipka
Jakub "J4kubb" Romanowski
Kacper "A83650" Kwieciński
Łukasz "luuki322" Flak

GRUPA D
Łukasz "Lucken" Szczypiór
Kacper "Mistrzwujo" Czaczyk
Grzegorz "Sevel" Wrona
Mateusz "Orlo" Orzel

ZOBACZ WIDEO: Amerykanie trzecią drużyną świata. "Ciężko jest bić się o brąz po przegranym półfinale"

Kto zwycięży w najbliższych mistrzostwach ESL?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL