Najnowsze Wyniki/Kalendarz
esportMateriały prasowe / wec24.pl / esport

Worlds 2018: C9 i EDG w fazie grupowej

Cyprian Suchomski
Cyprian Suchomski
Choć Gambit Esports miał ogromne szanse na zwycięstwo, to Cloud9 zatriumfowało i to właśnie ich zobaczymy w rozgrywkach fazy grupowej głównego wydarzenia mistrzostw świata. Edward Gaming nie zostawiło żadnych szans Japończykom, pokazując swą wyższość

Mało kto spodziewał się takiej zaciętej walki ze strony obu drużyn. Gambit Esports, wbrew wszelkim predykcjom, nawiązało równą walkę z amerykańską formacją Cloud9 doprowadzając do piątej mapy BO5, która skończyła się zwycięstwem faworytów. C9 zakończyło serię z wynikiem 3:2 i zostanie przydzielone do grupy A lub grupy B.

Wynik ten daje do zrozumienia, że takie nazwy jak Gambit, Edward czy Diamondprox nadal nie umierają na kartach historii League of Legends. Cloud9 oddając 2 mapy w serii formatu BO5 miało bardzo duże kłopoty i z pewnością czuło nóż na gardle, spowodowany presją i oczekiwaniami fanów.

DrużynaCloud9Gambit Esports
Wynik32

  

Drugi mecz fazy eliminacji tego dnia przyniósł niewiele zaskoczeń, praktycznie wcale. Edward Gaming, czyli chińska potęga League of Legends, podjęła japońską formację DetonatioN FocusMe. Japończycy choć walecznie próbowali nawiązywać walkę z oponentem, to umiejętności indywidualne i zgranie drużynowe w chińskiej formacji były kompletnie poza ich wyobrażeniem. Wynik 3:0 dla EDG - to była totalna dominacja.

DrużynaEDWARD GamingDetonatioN FocusMe
Wynik30


Japońskie formacje zawsze wychodzą z pierwszego etapu rozgrywek mistrzostw świata League of Legends, ale rok w rok są stawiani do pionu ze świadomością, że pewnej ściany nie przeskoczą - a tym bardziej, nie zburzą. Chińskie League of Legends z pewnością jest bardzo dobre i istnieją analizy, które mówią o tym, że bardzo zbliżyło się ono do poziomu koreańskiego. To z pewnością nie jest siła, z którą mogą równać się Japończycy, aczkolwiek czy jest to poziom równy Korei - to zweryfikują następne pojedynki, już w fazie grupowej głównego turnieju Mistrzostw Świata 8. sezonu League of Legends.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 92. Fabian Drzyzga: Niektórzy poszli za daleko. Powinno im być wstyd i głupio! [2/5]

Czy według Ciebie chińskie drużyny mogą równać się z koreańskimi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL