WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Penta Sports Divina Victoria

Stephanie "Steffie" Seeber: Rainbow Six Siege jest częścią naszego życia

Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Jeszcze do niedawna zainteresowanie kobiet grami wideo było czymś niezwykłym. Czasy się zmieniły i płeć piękna jest obecna nawet w esporcie. Kapitan nowo powstałej Penta Sports Female Academy opowiada nam o swojej przygodzie z Rainbow Six Siege.

Rainbow Six Siege budzi coraz większe zainteresowanie wśród fanów esportu. W maju tego roku pojawiła się informacja o kobiecie, która jako pierwsza walczy o sukcesy w Rainbow Six Siege Pro League. 

Na początku października organizacja esportowa - Penta Sports na swych social mediach ujawniła informację o utworzeniu pierwszego składu Rainbow Six Siege złożonego w pełni z kobiet.

Mieliśmy okazję porozmawiać z kapitanem zespołu - Stephanie "Steffie" Seeber.

Rainbow Six/Twitter/Penta Sports/dVSteffie/Stephanie Rainbow Six/Twitter/Penta Sports/dVSteffie/Stephanie "Steffie" Seeber - kapitan Penta Sports Divina Victoria

Grzegorz Cyga, WP Sportowe Fakty: Na rynku jest wiele popularnych gier esportowych. Dlaczego zainteresowała się Pani Rainbow Six Siege?

Stephanie "
Steffie" Seeber, kapitan Penta Sports Divina Victoria: Na moją decyzję miały wpływ dwie sprawy - Rainbow Six Siege jest taktycznym shooterem i bazuje na współpracy drużynowej. Zwyczajne bieganie po mapie i strzelanie było i nadal jest dla mnie zbyt nudne.

ZOBACZ WIDEO Wiktor "TaZ" Wojtas: Chciałbym zagrać na Stadionie Narodowym wypełnionym po brzegiKiedy zaczęła się pani przygoda z Rainbow Six Siege?

Kupiłam grę w dniu premiery. Początkowo grałam dla przyjemności, ale zmieniło się to, ponieważ Call of Duty: Black Ops 3 znudził mnie po krótkiej chwili.

Jak doszło do zawarcia współpracy z Penta Sports?

W lutym 2017 roku wraz z kilkoma koleżankami założyłam klan "Divina Victoria" i pełniłam rolę lidera. Na początku 2018 roku otrzymałyśmy ofertę od Penty Sports, by w ich barwach występować jako żeńska drużyna. Oczywiście, to dla nas ogromne wyróżnienie, móc ich reprezentować, zwłaszcza będąc jedynym składem złożonym w pełni z kobiet.

Penta Sports jest jak wielka rodzina graczy. Gramy nie tylko w R6S, ale również w inne gry jak Fifa czy Fortnite i właśnie dzięki temu mogłyśmy poznać wielu miłych ludzi. W społeczności Penty wspieramy się wzajemnie tak dobrze, jak tylko możemy i dzięki temu jesteśmy naprawdę szczęśliwe, mogąc być jej częścią.

Jakimi operatorami gra pani najczęściej?

Zazwyczaj gram Finką i Kapkanem ze względu na strzelby, które posiadają. Dla rozrywki gram głównie Thermitem i Banditem.

Na czym polega pani rola podczas rozgrywki?

Ponieważ Thermite jest moim głównym operatorem, zazwyczaj wspieram drużynę. Na początku przez długi czas korzystam z dronów, aby odnaleźć przeciwników, poinformować zespół o ich pozycji. Następnie powoli kieruję się w stronę celu. Również jako obrońca dużo razy korzystam z kamer, by przekazać jak najwięcej informacji "roamerom".

Uwzględniają panie w swoich planach na przyszłość esport?

Rainbow Six Siege jest częścią naszego życia, więc chcemy związać naszą przyszłość z tym tytułem. Wymaga to jednak wiele pracy i wysiłku.

Z czego musiały panie zrezygnować na rzecz esportu i transferu do Penta Sports?

Aby dołączyć do organizacji Penta Sports, nikt nie musi niczego poświęcać. Aby się rozwijać, potrzebujemy wolności. Jedyne co poświęcam to swój wolny czas, lecz nie martwię się tym, ponieważ jest to moja pasja.

Jaki jest najważniejszy cel, jaki chcą panie osiągnąć w Rainbow Six Siege?

Myślę, że najważniejszym celem jest dostanie się do Rainbow Six Pro League, ale obecnie skupiamy się na mniejszych pułapach.

Czy chciałyby panie zmierzyć z byłymi zawodnikami, którzy w barwach Penta Sports zdobyli mistrzostwo świata? Kto Pani zdaniem wygrałby ten pojedynek?

Oczywiście, chciałybyśmy zmierzyć się z chłopakami, ale nie prezentujemy jeszcze odpowiedniego poziomu. Aby zagrać w meczu przeciwko mistrzom świata potrzebujemy jeszcze wielu treningów. Sądzę, że na ten moment wygraliby byli zawodnicy Penty Sports.

Jednym z najważniejszych czynników w Rainbow Six Siege jest współpraca. Jak wyglądają treningi nowo-utworzonej drużyny?

Jak już wcześniej wspomniałam jesteśmy drużyną od lutego 2017 roku z drobnymi zmianami w składzie, ale główny szkielet pozostał niezmienny. Nasze treningi polegają na testowaniu taktyk, graniu sparingów, oglądaniu Pro League w celu poznania nowych trików, strategii czy zwyczajnym poznawaniu nowych mapy np. odświeżonej Bazy Hereford.

W jaki sposób motywuje pani swoje współzawodniczki do polepszania swoich umiejętności i dalszej wspólnej gry?

To się dzieje samoistnie. Każda z nas ma swoją ambicję, by być coraz lepszą indywidualnie, ale i dla drużyny. Oczywiście, nie da się wygrać wszystkiego, ale rezygnowanie nie jest dla nas w żadnym wypadku wyjściem. Chęć doskonalenia się pcha nas do przodu.

Czy każda kobieta, która chce spróbować swoich sił w esporcie Rainbow Six Siege, może ubiegać się o angaż w pani zespole?

Każda, bez względu na płeć może stać się częścią Penty Sports. Jeżeli jakaś kobieta chciałaby dołączyć do nas, to ma prawo do aplikacji. Przyjęcie do drużyny zależy od wielu czynników.

Na czym polegają różnice w dowodzeniu zbiorem kobiet a grupą mężczyzn?

Nie sądzę, żeby były jakieś różnice między jednym a drugim. To zależy od tego jak dany gracz i jego osobowość pasują do zespołu. Posiadane drużyny, która współpracuje ułatwia dowodzenie nią.

Kobiety w grach powinny rywalizować czy współpracować z mężczyznami?

I to i to. Mamy wśród mężczyzn przyjaciół, z którymi wspólnie gramy. Jak można się domyślić, w większości bierzemy udział w sparingach przeciwko mężczyznom, ale nie mamy nic przeciwko temu.

Uważa pani, że Rainbow Six Siege ma szansę trafić na międzynarodowe areny esportowe, zdobyć popularność oraz prestiż?

Jeżeli będzie dalej rozwijany przez twórców, a społeczność zostanie przy grze to nie widzę przeciwwskazań.

Kilkukrotnie finały Rainbow Six Siege Pro League odbyły się w Katowicach. Była pani kiedyś w Polsce i miała okazję poznać polską społeczność graczy Rainbow Six Siege?

Niestety, nie miałam jeszcze takiej możliwości, ale poznanie polskiej społeczności na pewno byłoby bardzo interesujące.

Seria Rainbow Six jest oparta na powieściach Toma Clancy'ego, a w tym roku mija 20 lat od wydania pierwszej gry. Uważa pani, że gra dobrze się starzeje?

Moim zdaniem Rainbow Six Siege jest najlepszą grą z serii. Uwielbiam książki Toma Clancy'ego i byłam zachwycona, kiedy dowiedziałam się, że istnieją gry na bazie jego dzieł.

Rainbow Six Siege jest grą nastawioną wyłącznie na wieloosobową rywalizację. To dobra decyzja?

R6 zostało zaprojektowane jako taktyczny shooter dla wielu graczy i z tego powodu nie wydaje mi się, że jest w niej miejsce dla kampanii pierwszoosobowej. Nie powinniśmy jednak zapominać o Operacjach, jako opcji dla jednego gracza.

Zgodzi się pani ze stwierdzeniem, że Rainbow Six Siege jest grą trudną dla nowicjuszy?

Tak, w pełni się z tym zgadzam. Z początku gra może się wydać frustrująca, ponieważ ciężko nauczyć się i zapamiętać wszystkich szczegółów dotyczących operatorów, ich gadżetów, zdolności i przeznaczeniu w rozgrywce. Poszerzanie wiedzy na temat mechaniki gry i polepszanie swoich umiejętności w Rainbow Six Siege wymaga sporej ilości poświęconego czasu.

Niedawno wydawca gry, Ubisoft zaczął przykładać więcej troski do moderowania tego, co gracze są w stanie wpisać w czacie gry. Do takiego stopnia, w którym nawet zmienione frazy (na przykład "nibba") są usuwane z czat logów. Jakie jest pani podejście do cenzury w R6S, i ogólnie w grach multiplayer? 

Myślę, że Ubisoft robi kawał dobrej roboty. Czat gry jest przepełniony toksycznością i moim zdaniem jako wydawca musi interweniować.

Jakie podjęłaby pani działania wobec oszustów, hipotetycznie mając taką możliwość?

Postąpiłabym z nimi tak jak to robi Epic Games w swoich grach. Takie osoby nie zasługują na nic więcej niż na permanentną blokadę na ich kontach z grą. Gracze, którzy zamierzają w Rainbow Six Siege oszukiwać, aby uzyskać przewagę nad tymi uczciwymi, powinni zostać także zablokowani na platformie Uplay. Dzięki temu nie będą mogli zakłócić uczciwego meczu.

Bierze pani udział w turniejach esportowych z innych gier?

Nie, ponieważ nie mam na to czasu. Gram w inne produkcje, ale wyłącznie dla przyjemności.

Ostatnie pytanie zostało opracowane z myślą o polskich fanach. Kiedy i gdzie będzie można śledzić najbliższe mecze Penta Sports Divina Victoria?

Dobre pytanie. Myślę że potrzebujemy jeszcze praktyki. Dopiero potem weźmiemy udział w różnych turniejach. Poza tym często jesteśmy na takich imprezach jak Gamescom, IFA lub ostatnio na EGX.

Czy kobiety w grach powinny rywalizować lub współpracować z mężczyznami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL