WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Team Kinguin / Drużyna Team Kinguin po wygranej na turnieju DreamHack Open Montreal 2018

Zawodnicy Team Kinguin mistrzami Polski w CS:GO! Wielka niespodzianka na PGA w Poznaniu

Jakub Madej
Jakub Madej
Zakończyły się ESL mistrzostwa Polski w grę Counter Strike: Global Offensive. Najlepszym zespołem okazał się Team Kinguin, który bez problemów zwyciężył w piątek wszystkie spotkania.

Piątkowe zmagania podczas targów PGA w Poznaniu rozpoczął mecz Team Kinguin z Izako Boars. "Pingwiny" od pierwszych strzałów zaczęły dominować rywali, którzy nie mieli większych szans podczas spotkania w półfinale. Podopieczni Mariusza "Loorda" Cybulskiego na Overpass pokonali przeciwników 16:6, natomiast na Cache potwierdzili wysoką formę, zwyciężając 16:7.

Do sporej niespodzianki doszło w drugim półfinale, gdzie reprezentanci PACT pokonali zawodników AGO Esports. "Jastrzębie" miały problem z wejściem grę, którą od samego początku świetnie prowadzili Dawid "lunAtic" Cieślak ze swoimi kompanami. Na Overpass i Inferno zespół z Damianem "Furlanem" Kisłowskim w składzie przegrał 7:16 i odpadł z ESL mistrzostw Polski. Bez wątpienia można uznać to za największą niespodziankę całego turnieju.

W finale wszyscy kibice CS:GO w Polsce spodziewali się spotkania Team Kinguin z AGO Esports, jednak ostatecznie "Pingwiny" zmierzyły się z PACT. Drużyna, której kapitanem jest Wiktor "TaZ" Wojtas, pokazała jednak naprawdę wysoką formę i bez większych problemów przeszła przez finał, pokonując rywali 16:13 na Overpass i 16:6 na Cache.

W puli nagród tegorocznej edycji ESL mistrzostw Polski znalazło się 120 tys. złotych. Za zajęcie pierwszego miejsca zawodnicy Team Kinguin otrzymają 45 tys. złotych. Za srebrny medal PACT zgarnie 30 tys. złotych, natomiast Izako Boars i AGO Esports podzielą się kwotą 45 tys. złotych.

Co jeszcze dzieje się na Poznań Game Arena? O najciekawszych grach, twórcach i sprzęcie przeczytasz w serwisie WP Gry.

ZOBACZ WIDEO "Symboliczne zaproszenie dla branży". Maciej "sawik" Sawicki o esporcie na Stadionie Narodowym

Czy Team Kinguin to obecnie lepsza drużyna od Virtus.pro?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL